Komentáře OpenOffice.org 2.0.3

user avatar JK
Odpovědět
Mac OS X
2. 07. 2006, 10:17:01
Verze pro Mac OS X nebude?
user avatar
Odpovědět
Měla by být, ale nevím,
2. 07. 2006, 15:49:51
Měla by být, ale bohužel nevím, kdy přesně.
user avatar JK
Odpovědět
To jsem rád
2. 07. 2006, 16:48:34
To se mi ulevilo, sice to na Mac OS X není nativní port, ale jsem rád aspoň za tohle.
user avatar Anonymní
Odpovědět
chyba
2. 07. 2006, 21:43:03
Po instalaci jsem hned narazil na chybu v Draw, nemůžu vypnout Panel stránky přes křížek (přes menu to jde), a nemohu rotovat pomocí myši (přes tlačítko Umístění a velikost)
user avatar rvojta
Odpovědět
Dovolená
2. 07. 2006, 17:50:11
Pavel Janík je na dovolené v délce několika týdnů a proto není jisté, kdy se 2.0.3 objeví ve správném adresáři a kdy budou dostupné verze pro Mac OS X.

--
Robert Vojta
user avatar ntradek
Odpovědět
Nedostupnost aktualizace
2. 07. 2006, 15:37:04
Upozornění na aktualizaci je hezká věc, ale momentálně jsou servery nedostupné :(
user avatar Christof
Odpovědět
Já v pořádku stahuju z
2. 07. 2006, 15:45:42
Já v pořádku stahuju z ftp.linux.cz i ftp.openoffice.cz
user avatar ntradek
Odpovědět
Stále nedostupné
2. 07. 2006, 18:33:37
Pořád to nejede, hlásí mi to http://ftp.linux.cz/pub/localization/OpenOffice.org/devel/680/update.php neexistuje.
user avatar Christof
Odpovědět
aha, takhle, já myslel, že
2. 07. 2006, 19:19:28
aha, takhle, já myslel, že nejdou stáhnout žádné soubory.
Hm, ale ten update.php tam ještě minulý týden byl, zajímavé.
user avatar ntradek
Odpovědět
Funguje, ale jak?
4. 07. 2006, 11:44:25
Už to funguje, při pokusu o aktualizaci dostanu hlášku, že je dostupná verze. Zobrazí se tato stránka: http://ftp.linux.cz/pub/localization/OpenOffice.org/devel/680/ . Z té tedy opravdu nevím, co stáhnout. Mám českou verzi 2.0.3 OOC680_m7 Build 1. Která z momentálně nabízených verzí je aktální verze?
user avatar Anonymní
Odpovědět
2.0.3 označovaná také
4. 07. 2006, 12:43:41
2.0.3 označovaná také jako RC7, to ostatní jsou vývojové verze pouze v angličtině a pouze pro linux.
user avatar ntradek
Odpovědět
V tom případě je to chyba
4. 07. 2006, 13:35:36
V tom případě je to chyba, že jsem upozorněn na neaktuálnost programu.
user avatar Anonymní
Odpovědět
asi tak, je to novinka, ono
4. 07. 2006, 13:55:18
asi tak, je to novinka, ono se to vytříbí
user avatar mike
Odpovědět
Stažený instalátor je asi
2. 07. 2006, 15:38:37
Stažený instalátor je asi porušený - instalace mi vždy selže.
user avatar mike
Odpovědět
Myslím tím verzi pro
2. 07. 2006, 15:39:13
Myslím tím verzi pro Windows.
user avatar Anonymní
Odpovědět
není, mám naistalováno
2. 07. 2006, 19:25:33
není, mám naistalováno
user avatar fk
Odpovědět
OOo
2. 07. 2006, 20:19:18
Mám nainstalováno a funguje. Instalační soubor je v pořádku. Je to paráda.
user avatar Anonymní
Odpovědět
Zavirované? TR/Dldr.Zlob.W.2
3. 07. 2006, 09:49:29
Zajímavé, ale H+BEDV Antivir nad tímto instalačním archívem hlásí infekci "TR/Dldr.Zlob.W.2" :-(
user avatar Anonymní
Odpovědět
velmi pravděpodobně se
3. 07. 2006, 10:40:13
velmi pravděpodobně se jedná o falešný poplach, stejný problém by hlášen přímo u AntiVir Personal Edition, což by měl být stejný AV, nepletu-li se. Každopádně mě Avast nic nehlásil a to jsem dělal i celkový scan po instalaci
user avatar Anonymní
Odpovědět
Sdileny sesit
3. 07. 2006, 11:18:14
Vyzkouseno: ani tato verze neumoznuje praci ve sdilenem sesitu... skoda
user avatar AdminAF
Odpovědět
Kde je správný link?
3. 07. 2006, 19:09:32
Zdravím, jak tak koukám, tak linky jsou v současné chvíli hluché (ať kliknu na jakýkoliv odkaz, řve to na mne, že soubor nebyl nalezen), opravdu nerad bych stáhnul nějakou rc. :-) Mátě někdo správný link? Byla RC7 prohlášena za final,nebo jak to je?
user avatar Christof
Odpovědět
Díky za upozornění, už
3. 07. 2006, 19:19:30
Díky za upozornění, už jsou snad všechny odkazy v pořádku. Ano, RC7 je finální verze
user avatar AdminAF
Odpovědět
Pokud by RC7 nebyla final
3. 07. 2006, 19:26:20
Pokud jsou problémy s umístěním (dle komentářů pod tímto článkem jsem vyrozuměl, že klíčová osoba má dovolenou), jsem ochoten pomoci s distribucí prostřednictvím svého (prozatím téměř nevytíženého) serveru, připojeného na páteři 1Git. :-) V případě zájmu kontaktujte na admin@forbidden.cz
user avatar robo
Odpovědět
Takze ako to nakoniec
4. 07. 2006, 07:09:33
Takze ako to nakoniec skoncilo s tym stahovanim najnovsej verzie? Treba kontaktovat kolegu, alebo je mozne volne tahat z nejakeho ineho servera?
Dik
user avatar Christof
Odpovědět
Novou verzi můžete
4. 07. 2006, 07:46:44
Novou verzi můžete stahovat, jen chvíli nefungovaly odkazy, protože se přesouvaly adresáře
user avatar pavel_kozak
Odpovědět
VYMAZAT - OMYL
4. 07. 2006, 07:15:25
Díky
Pavel
Miluj svou bližní jako sám sebe!
user avatar pavel_kozak
Odpovědět
Jak využít "install" při upgrade? (OPRAVA předchozího)
4. 07. 2006, 07:17:28
Mám nainstalováno 2.0.2 v adresáři abc/soffice
(Vůbec si nevzpomínám, jak to, že se mi to před půlrokem podařilo nainstalovat...?!?)

Rozbalil jsem gz a tar 2.0.3 do adresáře pavel/OOo

Co mám dělat s tím nešťastným "install"?? (Když jsem zkoušel instalovat jedno rpm za druhým, signalizovaly mi nesplněné vazby mezi balíčky. Nejdřív např. balíček 1 říká, že není nainstalován balíček 4, a když ho "nainstaluji" - čemuž nevěřím, protože se to neptá, kam - říká to, že není nainstalován balíček 1, který i poté trvá na to, že není nainstalován balíček 4.)

Asi blbá otázka: "Proč není Linux jako Windows?" :-))
PROČ NEEXISTUJE NĚJAKÝ ROZBALOVACÍ SAMOINSTALAČNÍ PROGRAM?
V Mandriva 2006 mám ty RPM-spravovací programy, do nichž je ale značně nepřehledné včleňování něčeho, co zrovna není na CD. Je tam moc voleb a amatér má dojem, že skoro každou to může zvorat. :-((

Díky
Pavel
Miluj svou bližní jako sám sebe!
user avatar Christof
Odpovědět
Mandriva? v tom případě
4. 07. 2006, 07:45:29
Mandriva? v tom případě rozbalit a spustit

urpmi ./RPMS/* ./RPMS/desktop-integration/*mandriva*
user avatar pavel_kozak
Odpovědět
Nainstalováno OK...ale
7. 07. 2006, 12:35:09
Instaloval jsem to ./install (překonal jsem sklerózu a vzpomněl si na to "./"). Teď mám na počítači 2.0.2 a 2.0.3, u té nové se mi ale nepodařilo ve Volby nakonfigurovat průběžnou kontrolu překlepů. Asi je to proto, že ten install funguje jen jako ne-root, já jsem si ho instaloval ve svém adresáři, a pak to všechno rozbalené přesunul do společného adresáře všech /home. Podívám se ještě na ta přístupová práva: možná to nezapisuje to nějakého toho "ini", co nevím v Linuxu, jak se to jmenuje...?? - Jinak to asi běhá normálně. Zůstávám ale při 2.0.2. (Ta dvojka na konci znamená nestabilní verzi?)

Díky
Pavel

Miluj svou bližní jako sám sebe!
user avatar Anonymní
Odpovědět
ta 2.0.2 není nestabilní,
8. 07. 2006, 21:43:48
ta 2.0.2 není nestabilní, jenom v nové 2.0.3 se opravují její chyby a přidávají nějaké nové vlastnosti. Jinak asi bude doinstalovat kontrolu pravopisu, zkuste to přes soubor-průvodci-přidat slovníky.
user avatar Petr777
Odpovědět
A pro SuSE?
8. 07. 2006, 20:00:54
jsem v tom taky amatér....jak provést příkaz v konzoli u SuSE? Díky
user avatar Anonymní
Odpovědět
Novell má svoji vlastní
8. 07. 2006, 21:16:29
Novell má svoji vlastní edici OO tzv. novell edition, (je trochu progresivnější) a jestli se nepletu, tak by se měla sama aktualizovat v rámci aktualizací celého systému
user avatar Anonymní
Odpovědět
ještě doplním nějaký
8. 07. 2006, 21:18:37
ještě doplním nějaký odkaz http://secunia.com/advisories/20913/ na suse balíčky
user avatar Anonymní
Odpovědět
české opr. chyb
4. 07. 2006, 20:53:33
Jsem na windows,

Nainstaluju si Ooo a pak chci dodat čs. opravy chyb. Stahl jsem si instalátor od vás, ale když ho nainsatluju tak se nic nezmění. Skoušel jsem ho i nastavit ručně, ale to mi nějak nešlo.
user avatar KV
Odpovědět
Nevím- já si to stáhl,
4. 07. 2006, 21:06:32
Nevím- já si to stáhl, instaloval, přidal další jazyky, restartoval, stáhl potřebná soubory z DicOOo, instaloval a znovu restartoval. Vše se podařilo, dokonce mi uvozovky už běží všude- (verse 2.0.2 dělala uvozovky v práci a doma ani za nic, 2.0.3 to konečně zprovoznilo).
user avatar Anonymní
Odpovědět
slovníky
20. 07. 2006, 23:12:49
Používám instalaci pod XP, a bez větších problémů téměř vše chodí jak má. Dokonce je vše stabilnější nežli u verze 2.0.2, ale nedaří se mi nainstalovat češtinu. Spuštěné makro se zastaví na hlášce, že není k dispozici archivátor (nevím přesně ZIP, nebo ARJ či co). Je to normální? Také bych uvítal návod kde sehnat a hlavně jaký typ Java Access Bridge. Děkuji
user avatar Anonymní
Odpovědět
Oprava češtiny
27. 07. 2006, 19:33:47
SpellChecky mají extra ftp adresu. Pro češtiny je to ftp://ftp.openoffice.cz/devel/Czech/spell_checking/
user avatar Anonymní
Odpovědět
Instalace slovníku
4. 07. 2006, 22:12:10
jděte do program files/openoffice/share/dict/ooo a tam otevřete soubor OOodic.sxw a přes něj můžete nainstalovat slovník jaký chcete.
user avatar Anonymní
Odpovědět
oprava
4. 07. 2006, 22:13:10
DicOOo.sxw
user avatar Anonymní
Odpovědět
Base
8. 07. 2006, 12:30:44
Potřebuji se naučit pracovat s databází v Ooo. Není nějaká publikace, která Base popisuje. Potřeboval bych alespoň něco.
user avatar Marcel
Odpovědět
Taky se mi nedaří zprovoznit Open Ofice 2.0.3
14. 07. 2006, 22:10:43
Taky se mi nedaří zprovoznit Open Ofice 2.0.3. Jsem v Mandrivě nováček (mám Mandrivu 2006CZ).
Stáhl jsem si balíček RPMS, jak dál pokračovat. Když jsem otevřel soubor v gz, klikl jsem na první soubor rpm, otevřela se mi instalace a nainstaloval se mi balíček. Pak jsem poklikal na druhý třetí..... Myslel jsem si, že je vše nainstalováno, ale v nabidce start>textové procesory mám jen 1.5 a 2.0.2(2.0.2 jsem instaloval podle knížky z DVD, což bylo jediné, co jsem zvládl v konzole). Mohu dostat takový postup? S tím příkazem "urpmi ./RPMS/* ./RPMS/desktop-integration/*mandriva*", to neklaplo.

Dík za odpověď.
Marcel
user avatar Christof
Odpovědět
takže v konzoli: tar xvzf
15. 07. 2006, 14:13:25
takže v konzoli:

tar xvzf OOo_OOC680_m7_LinuxX86-64_install_cs_rpm.tar.gz
urpmi ./RPMS/* ./RPMS/desktop-integration/*mandriva*

user avatar Marcel
Odpovědět
Instalace se nezdařila.
15. 07. 2006, 17:43:27

Instalace se nezdařila. Do konzole jsem zkopíroval celý příkaz, ale nic. Přeposílám výpis z konzoly:

[root@localhost marcel]# tar xvzf OOo_OOC680_m7_LinuxX86-64_install_cs_rp m.tar.gz
tar: OOo_OOC680_m7_LinuxX86-64_install_cs_rpm.tar.gz: Nelze open: není so uborem ani adresářem
tar: Z chyby se nelze zotavit: ukončuji se
tar: Child returned status 2
[root@localhost marcel]# urpmi ./RPMS/* ./RPMS/desktop-integration/*mandriva*

Tomu výpisu nerozumím. Rád bych si novou verzi nainstaloval. Můžte mi prosím zaslat na email (zadal jsem ho) polopaticky postup? Nechci zde zabírat místo pro užitečnější diskuzi.
Dík
Marcel

user avatar Christof
Odpovědět
tar:
15. 07. 2006, 23:34:55
tar: OOo_OOC680_m7_LinuxX86-64_install_cs_rpm.tar.gz: Nelze open: není so uborem ani adresářem

toto celkem jasně říká, že soubor daného jména neexistuje. Vzal jsem soubor, který mám stažený já, ale místo jména souboru doplňte skutečné jméno souboru, který máte.
user avatar Marcel
Odpovědět
Stále instalace selhává
16. 07. 2006, 12:19:12
Dobrý den,
Stále mi instalace selhává, můžete mi prosím pomoci?


Zadal jsem:
[root@localhost marcel]# oo_OOC680_m7_LinuxIntel_install_cs_rpm.tar.gz
bash: oo_OOC680_m7_LinuxIntel_install_cs_rpm.tar.gz: command not found
[root@localhost marcel]# urpmi ./RPMS/* ./RPMS/esktop-integration/*mandriva*

2 pokus:
[root@localhost marcel]# urpmi ./RPMS/* ./RPMS/home/marcel/stažené/Ooo_OOC680_m7_LinuxIntel_install_cs_rpm.tar.gz
žádný balíček s názvem ./RPMS/*
žádný balíček s názvem ./RPMS/home/marcel/stažené/Ooo_OOC680_m7_LinuxIntel_install_cs_rpm.tar.gz

3 pokus:
[root@localhost marcel]# tar xvzf Ooo_OOC680_m7_LinuxIntel_install_cs_rpm.tar.gz
tar: Ooo_OOC680_m7_LinuxIntel_install_cs_rpm.tar.gz: Nelze open: není souborem ani adresářem
tar: Z chyby se nelze zotavit: ukončuji se
tar: Child returned status 2
tar: Za běhu programu nastala chyba
[root@localhost marcel]# urpmi ./RPMS/* ./RPMS/desktop-integration/*mandriva*
žádný balíček s názvem ./RPMS/*
žádný balíček s názvem ./RPMS/desktop-integration/*mandriva*
[root@localhost marcel]#

Zase nějaká chyba, nevím co s tím.
Soubor jsem si stáhl do adresáře (celá cesta):home/marcel/Stažené
Název balíčku (jiný tam nebyl): OOo_OOC680_m7_LinuxIntel_install_cs_rpm.tar.gz
Jak tedy postupovat? Raději bych byl, kdybych dostal přesnější cestu (postup). Tedy jak instalovat. Jsem v Mandrivě nováček a tohle mne deprimuje. Už trávím nad instalací třetí den, místo toho, abych psal. Píši SF povídky, vlastně se tím bavím, ale musím odskakovat z Mandrivy do win, protože mi OO 2.0.2 ještě nevyhovovala i když je lepší než1x, proto bych chtěl vyzkoušet OO 2.0.3. Jestli máte zájem si ode mne něco přečíst, tak na http://cernylord.wz.cz sekce povídky. Pak Ctrl+f zadat Marcel a najdete první povídku.
Předem děkuji za odpověď
Marcel
user avatar Christof
Odpovědět
takze pro soubor s nazvem
16. 07. 2006, 19:23:56
takze pro soubor s nazvem OOo_OOC680_m7_LinuxIntel_install_cs_rpm.tar.gz to bude:

tar xvzf OOo_OOC680_m7_LinuxIntel_install_cs_rpm.tar.gz
urpmi ./RPMS/* ./RPMS/desktop-integration/*mandriva*
user avatar Anonymní
Odpovědět
Chyba pri instalaci
17. 07. 2006, 10:56:24
Jsem tez novacek v MandrivaLinux. Podle popsaneho navodu se mi rozbali instalacni balicky a po druhem prikazu mi to napise "nelze nacist cestu pro vymenne medium "Instalation DVD (cdrom1)"

Prosim co s tim?

Dekuji
user avatar Christof
Odpovědět
asi se snazi nainstalovat
17. 07. 2006, 11:39:40
asi se snazi nainstalovat OOo z DVD,zkuste misto urpmi pouzit rpm -i
user avatar Marcel
Odpovědět
tak teda nevim ....
17. 07. 2006, 19:58:25
Tak teda nevím, kde dělám chybu. Už si připadám trapně, ale zase to neklaplo. Včera jsem zkoušel instalovat, ale bohužel nic. Říkal jsem si, že stáhnutý balíček je asi poškozený, smazal jsem ho a stáhnul si ho znovu, avšak výsledek byl stejný. Abych se vyvaroval vlastního překlepu (mezery navíc atd.), zkopíroval jsem odkazy přímo z Vašeho postupu, avšak nic.

Password:
[root@localhost marcel]# tar xvzf OOo_OOC680_m7_LinuxIntel_install
tar: OOo_OOC680_m7_LinuxIntel_install_cs_rpm.tar.gz: Nelze open: n adresářem
tar: Z chyby se nelze zotavit: ukončuji se
tar: Child returned status 2
tar: Za běhu programu nastala chyba
[root@localhost marcel]# urpmi ./RPMS/* ./RPMS/desktop-integration
žádný balíček s názvem ./RPMS/*
žádný balíček s názvem ./RPMS/desktop-integration/*mandriva*
[root@localhost marcel]# tar xvzf OOo_OOC680_m7_LinuxIntel_install
tar: OOo_OOC680_m7_LinuxIntel_install_cs_rpm.tar.gz: Nelze open: n adresářem
tar: Z chyby se nelze zotavit: ukončuji se
tar: Child returned status 2
tar: Za běhu programu nastala chyba
[root@localhost marcel]# urpmi ./RPMS/* ./RPMS/desktop-integration
žádný balíček s názvem ./RPMS/*
žádný balíček s názvem ./RPMS/desktop-integration/*mandriva*
[root@localhost marcel]#

Myslím si, že lidi z win právě tyto složité instalace odrazuje, aby si pořídili Lin. A není jich právě málo.

Marcel

Proč to dělat jednoduše, když to jde dělat ještě složitěji.



user avatar Christof
Odpovědět
pořád se tam píše, že
17. 07. 2006, 21:08:44
pořád se tam píše, že neexistuje soubor OOo_OOC680_m7_LinuxIntel_install_cs_rpm.tar.gz. Opravdu je v tom adresáři soubor toho jména? jinak, v konzoli je celkem užitečná klávesa Tab, stačí napsat začátek jména souboru a stisknout Tab
user avatar Marcel
Odpovědět
Adresář
18. 07. 2006, 12:03:27
Dobrý den,

Nevím jaký adresář. Open Office jsem si stáhl do složky s názvem Stažené. Cesta: heme/marcel/Stažené
Mám stáhnutý soubor přetáhnout do jiné složky? Nebo snad zadávat příkaz jink? Ale jak.
Marcel

user avatar Christof
Odpovědět
no, musíte ten příkaz
18. 07. 2006, 17:46:43
no, musíte ten příkaz spustit v adresáři, ve kterém je stažený soubor
user avatar Marcel
Odpovědět
Jak to tedy udělám
18. 07. 2006, 20:29:22
Dobrý den,
Mám v tom už úplný chos. Stažený soubor mám uložený ve složce s názvem Stažené.Je mi už trapně se stále ptát, ale nevím si už rdady. Vytiskl jsem si naší debatu a ukázal ji dvěma lidem, kteří mají Ubuntu, ale taky mi neporadili.
Můžete mi prosím, pěkně prosím napsat, jak má příkaz vypadat a dodat polopaticky, jak to mám udělat (např. napiš do konzoly tento příkaz, zmáčkni entr, pak napiš tento příkaz, zmáčkni .....). Mějte se mnou trpělivost. Umím se jedině přihlásit v konzole jako root a podle návodu z knihy nainstalovat OOo 2.0.2.
Díky
Marcel
user avatar Marcel
Odpovědět
dodatek
18. 07. 2006, 20:52:09
Ještě dodám, že ve složce Stažené je stáhnutý soubor z této stránky, tak jak byl, nic jsem s ním nedělal.
Marcel
user avatar Marcel
Odpovědět
2.0.3 není v nabídce Start
18. 07. 2006, 22:02:52
Dobrý večer,

Instalace se snad zdařila, našel jsem přece jen někoho, kdo mi polopaticky poradil na ICQ. Instalace proběhla podle návodu:Nejprce rozbalit adresář, pak zadat v konzole jako root: urpmi /home/marcel/Stažené/RPMS/*.rpm
Avšak se mi v nabídce Start-> kancelář-> Textové procesory neukázal Open Office.org 2.0.3. Writer. Je tam jen 1.5 a 2.0.
Jak do této nabídky dostanu Open office 2.0.3. Nebo se instalací již 2.0.2 aktualizovalo na 2.0.3?
Marcel
user avatar j-pastierik
Odpovědět
Ako je to v Mandrake10?
19. 07. 2006, 16:26:58
Pred tromi dnami som si instaloval Mandrake10 a chcel som zmenit standardny OO.o z verzie 1 na 2.0.3. Nainstaloval som "rpm -i ./RPMS/*". RPM pre verziu Mandriva z podadresara desktop-integration sa nedal nainstalovat (nekorektny subor CORE01), tak som nainstaloval "rpm -i ./RPMS/desktop-integration/*freedesktop*" rpm súbor, ktory ako jediny nehlasil pri pokuse o instalaciu chybu. Kde najdem nainstalovany OO.o 2.0.3 (ak som ho vobec nainstaloval)? Stahovat inu verziu a reinstalovat Linux mi neradte, pretoze pri mojom dial-up pripojeni uz aj stiahnutie OO.o trvalo cca 14 hodin.
user avatar j-pastierik
Odpovědět
Všetko šlape
21. 07. 2006, 16:22:02
Ako obvykle, chyba bola medzi stoličkou a klávesnicou :-) - stiahol som si nesprávnu (64 bitovú) verziu namiesto obyčajnej. Musím povedať, že vlastná inštalácia z RPM sa mi páči viac, ako inštalácia vo Windows (je omnoho rýchlejšia), akurát škoda, že nie sú osobitné inštalačné balíčky pre konkrétne distribúcie Linuxu (SUSE, Mandriva, ...) - aj keď sa líšia iba v jednom súbore, ale najmä začiatočníci (aj ja s Linuxom vlastne čiastočne začínam) s tým môžu mať problémy. Inak nastavenie kontroly jazyka som si prekopíroval z Windows (všetky súbory do adresára /etc/openoffice.org-2.0/share/dict/ooo) bez akejkoľvek úpravy - ako som to robil doteraz vo Windows a, pravdaže, funguje to.
user avatar Christof
Odpovědět
je možné použít i OOo
22. 07. 2006, 08:31:56
je možné použít i OOo přímo z distribuce, jenže tam obvykle není hned nejnovější verze
user avatar j-pastierik
Odpovědět
Však áno, tam som mal
23. 07. 2006, 19:25:02
Však áno, tam som mal verziu OO.o 1 a preto som chcel novú verziu z internetu. Je to v pohode, len som pôvodne vybral nesprávny súbor na download.
user avatar Anonymní
Odpovědět
Prosím Vás, odkud
19. 07. 2006, 21:33:43
Prosím Vás, odkud stahujete 32bitová česká rpm? Ty linky nefungují a na tom ftp zrcadle zrovna tato verze úplně chybí ...
user avatar Anonymní
Odpovědět

20. 07. 2006, 08:16:30
ftp://ftp.openoffice.cz/2.0.3/
user avatar Anonymní
Odpovědět
děkuji
29. 07. 2006, 11:07:44
děkuji
user avatar Anonymní
Odpovědět
mam verzi 2.0.2 a chtel bych
29. 07. 2006, 12:49:29
mam verzi 2.0.2 a chtel bych aktualizovat na 2.0.3, ale nevim jak?!? mam si stahovat celej instalacni balicek 2.0.3 a pak to instalovat nebo staci jen nektery soubory?
user avatar Anonymní
Odpovědět
přesně tak, stáhněte
29. 07. 2006, 18:25:14
přesně tak, stáhněte celý balík a normálně spusťte instalaci, soubory 2.0.2 se přepíší novými 2.0.3, nastavení vám však samozřejmě zůstanou, jinak na rozdílových aktualizacích a la mozilla se již pro příští verze pracuje.
user avatar Marcel
Odpovědět
Stále zápasím s instalací
30. 07. 2006, 21:21:43
Stále zápasím s instalací OOo.2.0.3. Všechny balíčky se mi nainstalovali. Tedy přeinstalovali OOo.2.0.2 (nejde mi niní označování pravopisných chyb, i když mám nastaveny všechny položky CZ).
V konzole mi to hlásí chybu. Co s tím.

[root@localhost marcel]# urpmi /home/marcel/Stažené/RPMS/desktop-integration/*.rpm
Některé požadované balíčky nebylo možné nainstalovat:
openoffice.org-suse-menus-2.0.3-7.noarch (z důvodu nesplněného /etc/SuSE-release)
Pokračovat? (A/n) a
[root@localhost marcel]#


Marcel
user avatar V.
Odpovědět
OOo Calc 2.0.3 cz na Mandrive 2006 Free
31. 07. 2006, 10:06:08
Nainstaloval jsem v poho OOo 2.0.3 cz (z RPM: Write, Calc, Impress, integrace do Mandrivy + závislosti).
Write slape jak hodinky, ale Calc zlobi:
Sloupec standardni sirky (2,27 cm?) se mi vubec nevejde na plochu (rozliseni 1280x1024), "normali" zobrazovanou sirku dosahnu hodnotou 0,15 cm.
Tusi nekdo, co mam blbe nastaveny???
PS: Jde mi jen o zobrazeni.
user avatar ladinek
Odpovědět
RE: OOo Calc 2.0.3 cz na Mandrive 2006 Free
15. 08. 2006, 10:46:53
Zkontrolujte volbu:
Nástroje/Volby//OpenOffice.org Calc/Obecné//Měrná jednotka
pokud tam náhodou je Palec, tak změnit na Centimeter

a potom pomocí lupy nastavit 100%
user avatar ZS
Odpovědět
Nastavení cesty k šablonám
1. 08. 2006, 10:20:27
Netuší někdo, případně neví kam zmizelo ve verzi 2.0.3 z Nástroje-možností nastavení cesty k šablonám a mnoho dalšího z nastavení cest?
user avatar Anonymní
Odpovědět

1. 08. 2006, 18:37:10
nástroje-volby-openoffice.org-cesty ale šablony tam nevidím?
user avatar ZS
Odpovědět
Já je tam nevidím ať
15. 08. 2006, 11:46:33
Já je tam nevidím ať koukám jak koukám. Ani brýle nepomohli. Jinak pro doplnení mam slovenskou verzi 2.0.3. Opravdu jste to jeste nikdo nenašel?
user avatar Anonymní
Odpovědět
v nové verzi 2.0.4 která
15. 08. 2006, 12:08:02
v nové verzi 2.0.4 která je zatím ve vývoji budou zpět :-))
user avatar Mirda2
Odpovědět
Zprovoznění oprav chyb
2. 08. 2006, 18:38:50
Mám Mandrivu 2006 CZ. Nainstaloval jsem si OOo 2.0.3. Nyní mi neukazuje chyby, kontrola pravopisu proběhne celý dokument a hlásí, že nenašel žádnou chybu. V OOo 2.0.2 mi kontrola pravopisu běžela hned po nainstalování.
Zvolil jsem z Soubor-> průvodci-> Instalovat nové slovníky. Postupuoval jsem podle návodu z http://www.pozitivne.cz/item/jak-zprovoznit-kontrolu-pravopisu-v-openoffice-org
Ovšem kontrola pravopisu nefunguje.
Skusil jsem to tedy znovu a instalator DiscOOo Verze 1.5.5 mi pak nabídla aktualizaci na DiscOOo 1.6. Zvolil jsem tedy aktualizaci. Program stále se připojoval, připojoval... a nic se nedělo, i když běžel celou noc. Když jsem ráno aktualizaci zrušil (stáel se připojoval), hláška aktualizace zrušena uživatelem.
Proč není čeština standartně dodávána do OOo.
Nedá se někde stáhnout DiscOOo 1.6 a pak ho nakopírovat do nějakého adresáře? Pomůže to vůbec?
Co tedy mám dělat, aby mi OOo2.0.3. našel chyby (podtrhával) a Theosaurus fungoval.
user avatar Anonymní
Odpovědět
prosím podívejte se na
2. 08. 2006, 19:59:27
prosím podívejte se na kontrolu pravopisu zde ve fóru, je tu na to velký thread.
user avatar Lubka
Odpovědět
Když dám DiscOOo1.5.5
7. 08. 2006, 07:23:33
Když dám DiscOOo1.5.5 aktualizovat na 1.6 v OOo 2.0.2, půjde mi česká kontrola pravopisu? Tedy, budou tam ty zatržítka s ABC v českých slovnících. Mám Mandrivu 2006.
Kamarád si totiž nainstaloval 2.0.3, dal Soubor - Průvodce - Instalovat nové slovníky.
Všude má nastavenou češtinu, ale nesprávná slova mu to nepotrhuje (nemá ty zatržítka s ABC v českých slovnících). Kontrola pravopisu mu hlásí, že v dokumentu nenšel žádné chyby.
Dík
user avatar Lilun
Odpovědět
Ve Wordu mám nainstalován
10. 08. 2006, 09:45:12
Ve Wordu mám nainstalován Gramaticon. Upravuje a nabízí mi upravu textu. Např. ve větách dopňuje chybějící čárku před spojkou, upozorní na chybějící tečku za větou nebo když za větou udělám mezeru a pak tečku. Hlídá přísudek s podmětem a td..
Je něco takového i v Open Office? V nabídce jsem nic takového nenašel.
Lilun
user avatar Christof
Odpovědět
Pro cestinu zatim bohuzel
10. 08. 2006, 10:54:51
Pro cestinu zatim bohuzel nic.
user avatar Lilun
Odpovědět
To je škoda. A neuvažuje
10. 08. 2006, 12:05:19
To je škoda. A neuvažuje se o tom? V jiných jazicích to funguje?
user avatar Christof
Odpovědět
OOo jeste primo kontrolu
10. 08. 2006, 13:15:33
OOo jeste primo kontrolu gramatiky nepodporuje, ale je to v planu. Zatim existuje nekolik samostatnych projektu (pro ruzne jazyky, hlavne anglictinu). Jeden z nich, http://www.danielnaber.de/languagetool/ existuje i jako rozsirujici balicek pro OOo, ale podporuje jen nemcinu a anglictinu (a koukam, ze nove uz i polstinu).
Hlavni problem ale je spis v datech (pravidla pro gramatiku apod.)
user avatar Lilun
Odpovědět
Škoda, že jen cizí
10. 08. 2006, 19:06:10
Škoda, že jen cizí jazyky. Ach jo, kde se poděly zlaté české ručičky.
user avatar Christof
Odpovědět
třeba tady
10. 08. 2006, 22:30:52
třeba tady http://weblog.jakpsatweb.cz/b/1120175412-ms-word-umi-ceskou-gramatiku.html ;)
user avatar Lilun
Odpovědět
Takže přece jen zlaté
16. 08. 2006, 10:28:56
Takže přece jen zlaté ručiky existují. Kdy tedy můžeme očekávat reklamu s názvem OpenOffice 2.0x umí českou gramatiku!
user avatar Anonymní
Odpovědět
až to někdo zaplatí...
16. 08. 2006, 12:49:36
až to někdo zaplatí...
user avatar Lilun
Odpovědět
Kolik takový špás stojí?
28. 08. 2006, 14:22:37
Kolik takový špás stojí?
user avatar Pepin
Odpovědět
Mam nekolik otazek, protoze
10. 08. 2006, 21:25:01
Mam nekolik otazek, protoze sem si prave nainstaloval Mandrivu:
1. Nainstaluje mi z MozzilaFirefox OOo 2.0.3 a potrebou cestinu? Stahoval sem si jakesi kodeky do videoprehravace a prohlizec se me ptal jestli ma stahovat nejakym orkem (aspon si myslim, ze to byl takovy program), dal sem OK. Az se balicek stahl, dal mi na viber, ulozit na disk nebo instalovat. Dal sem instalovat, pak istalator hlasil, ze vse nainstaloval. Video mi pak bezelo.
2. Mam momentalne 2.0.2 a takovy problem s tiskem. Dal sem tisknou ve Writeru dokument ktery mel 26 str. Dokumen byl jen pouhy tex, presto nez zacala tiskarna (Canon BJC 2000) tisknout ubehlo vic jak 2 min. Pred tim sem dal z toho sameho dokumentu jen tak cvicne vytisknout jednu stranku, tisk probehl okamzite.
Bdu vdecny za kazdou radu.
user avatar ivos
Odpovědět
Aurox a Office
13. 08. 2006, 19:37:21
Já,Auroxový amatér, stáhnul jsem si 2.0.3,rozbalil přes "tar",všechno v pohodě,přes příkaz "rpm -Uvh *.rpm" spustil instalaci(zkoušeno bylo i "U"či"lU")a akorát se mi zjevili upozornění,že tyto balíčky kolidují s verzemi 2.0 a 2.0.2,které se mi neštastnou náhodou podařilo pouze z části do systému nacpat.Co ted?Kdo to ví,necht odpoví.Díkys.
user avatar Jiří
Odpovědět
Easy urpmi
18. 08. 2006, 10:16:41
Jelikoš jsem totální začátečník a chci OO 2.0.3, nainstaluje se mi přes easy urpmi?
Jiří
 
 
woo jaw demo hz