Komentáře OpenOffice.org 2.0 nyní podporuje otevřený formát dokumentů

user avatar vladino
Odpovědět
Děs a hrůza!!!
19. 10. 2005, 22:28:25
Těšil jsem se na Base, ale jsem MIMOŘÁDNĚ ZKLAMÁN. Nyní se zřejmě jedná o nějakou pre-alfa verzi, která se ABSOLUTNĚ nehodí pro profesionální použití. Minimální nápověda, těžkopádnost, šnečí rychlost, nutnost instalace JRE... Myslím si, že si tím OOo spíš uškodil. Škoda, že se autoři OOoBAse nepodívali, jak vypadá MS Access. Čeká je ještě dlouhá-předlouhá cesta. :-(
Viz také http://cdr.cz/a/diskuze/5769.
user avatar Radek
Odpovědět
No kdyby jste jim dal takovy
20. 10. 2005, 00:13:37
No kdyby jste jim dal takovy nejaky milionek penez, tak myslim, ze by byl base super program, lepsi nez cokoli a nebo si to napiste sam. :-)
Co proboha chcete zadarmo?
user avatar Hynek
Odpovědět
Base
21. 10. 2005, 08:57:53
Zkuste pouzit misto accesu treba myQSL stejne ty data budete nacitat do webu ne? Jinak na openoffice.org je primo uprostred obrovskym pismem odkaz na stazeni nové openoffice 2.0 tak nevim o co de? zatim
user avatar vladino
Odpovědět
Nejde o databázi
21. 10. 2005, 22:30:44
V případě OOoBase mělo jít ZEJMÉNA o FrontEnd, jako BackEnd byla navržena HSQLDB. Zřejmě nevíte, oč se jedná.
user avatar Anonymní
Odpovědět
Ono se to vyvine
20. 10. 2005, 09:10:13
Je to nová součást. Asi bude nějakou dobu trvat, než se z ní něco vyklube, jako obvykle.
Zajímavé. Vždycky jsem myslel, že MS Access nikdo na nic nepoužívá, protože je to takové těžkopádné. Ale asi to tak není.
user avatar vladino
Odpovědět
MS Access
20. 10. 2005, 09:58:12
MS Access je zejména v USA dost velkým pojmem a má obrovskou komunitu uživatelů, viz např. newsserver news.microsoft.com. Kdyby Microsoft záměrně nevnášel do vyšších verzí nekompatibility, byl by to zřejmě jeden z nejlepších malých desktopových databázových programů.
Je jen na škodu, že Microsoft CZ nedělá Accessu žádnou reklamu. Zřejmě ne náhodou se o Accessu říká, že to není raketovej stroj , ale dobře se v něm programuje. Co mi na něm vadí, je obrovský instalák run-timu, nekompatibility, nepřehledný systém licencování, nucené (a placené) bundlování s MS Officem, atp.
user avatar Dick
Odpovědět
database
21. 10. 2005, 01:00:50
Proč se vyvíjela úplně mové databáze, když už STAR OFFICE 4.0 5.x 6.0
obsahovala slušnou databázi ?
Když vznikl OOo , tak jsem byl zklamán, že neobsahuje databázi.
Nový vývoj byl jen kvůli kompatibilitě s MS, nebo nešlo převzít
původní systém z licenčních důvodů ?
user avatar David Jež
Odpovědět
Re: database
24. 10. 2005, 12:30:57
Jseš si jistý, že databázi obsahovala? Já mám dojem, že s databází pouze uměla spolupracovat (což OO.o umí také i ve verzích 1.X), tedy vytvářet sestavy, pouštět dotazy, prohlížet a upravovat tabulky a tak. Ale samotnou databázi neobsahovala.
user avatar Christof
Odpovědět
Ke StarOffice se dodava
24. 10. 2005, 13:03:02
Ke StarOffice se dodava Adabas D
user avatar wanthalf
Odpovědět
OOo 2.0?
20. 10. 2005, 11:36:20
Hm, tady už máme skoro týden OOo 2.0 ve finální verzi, a na openoffice.org ani zmínka. Předpokládám, že autoři tohoto portálu vědí co tak veřejně hlásají, nicméně by stálo za zmínku před tím varovat nebo aspoň na hlavní stránky neodkazovat, neb je to poněkud matoucí.
user avatar Anonymní
Odpovědět
nejlepší malá databáze
20. 10. 2005, 15:20:43
nejlepší malá databáze je FileMaker
bohužel jen pro Windows a MacOS
user avatar tomas
Odpovědět
ISO
20. 10. 2005, 19:43:04
Jak to vypada stim schvalovanim ODF jako ISO norma? Kdy by to mohlo byt?
user avatar Christof
Odpovědět
ODF byl do ISO odeslan asi
21. 10. 2005, 07:52:07
ODF byl do ISO odeslan asi pred dvema tydny a podle informaci maji clenove komisi ISO pet mesicu na prostudovani a hlasovani
user avatar David Jež
Odpovědět
Nový formát?
21. 10. 2005, 11:10:36
Jsem rád, že alespoń 1.1.5 (snad) tento formát podporuje, ale chtěl jsem se zeptat jestli alespoň existuje nějaký konvertor třeba do starého formátu. Kvůli rychlosti a hlavně nepodporované verzi glibc používám na noťasu verzi 1.0.1 a už se nemůžu radostí dočkat, až mi lidi začnou posílat v tomto formátu dokumenty a budu mít smůlu :-/. Existuje něco takového?
 
 
woo jaw demo hz