Komentáře OpenOffice.org 3 - beta k vyzkoušení

user avatar Zvedavec
Odpovědět
Vyvojari nepouzivaji delsi tabulky
8. 05. 2008, 14:37:43
protože porad na druhe strance neni tabulka nahore oramovana.

Stejne tak nechapu, proc, kdyz daji uzivatelum volnost vyberu a konfigurace toolbaru, vnuti jim jejich predstavu o tom, kdy se maji ktere zobrazovat. Tabulka se neda pretahnout, aniz by zustala na puvodnim miste prazdna tabulka.

Ikonky je to posledni, co by me trapilo. Pouzitelnost je daleko dulezitejsi.
user avatar tosovsky
Odpovědět
Česká verze
9. 05. 2008, 11:07:09
Pro českou verzi si musíte dojít na některý z mirrorů a hledat v podadresáři extended/3.0.0beta. Třeba tady: ftp.sh.cvut.cz.
user avatar Spocker
Odpovědět
Problém
9. 05. 2008, 11:12:50
Stáhl jsem si OpenOffice 3 Beta EN-US pro Windows, ale jediné co se mi podaří je instalace. Pak se zobrazí uvitací tabulka a tím to končí. Potom nejde spustit vůbec nic. Je možné, že to nechodí pod SP3 Windows XP?
user avatar Spocker
Odpovědět
Problém vyřešen
9. 05. 2008, 11:29:30
Tvůrci OpenOffice 3 Beta zapoměli vyžádat si na uživateli po instalaci restart systému. Program už funguje.
user avatar jestelepe
Odpovědět
Re:Problém
26. 11. 2008, 13:32:25
Dobrý den, mám taky XP SP3 a žádný problém. Mám ale tu zkušenost, že se soubory nestáhnou kompletní, nebo se stáhnou poškozené. honza
user avatar Petr Valach
Odpovědět
Asociace
16. 05. 2008, 13:46:38
Zajímavé je, že se mě zaboha nepodařilo asociovat odf s novou verzí oo. I když jsem poslední stable verzi vymazal. Jinak mi všechno fungovalo, včetně pravopisu. Starý známý problém-načte jen asi dvě třetiny šablon pro impress, které mám. Potíže, které jsem řešil (a na něž jsem upozorňoval) u předchozích verzí, byly až na drobnosti vyřešeny u 2.4. Tady tak zlobí jen ta asociace.
user avatar boldak
Odpovědět
...
16. 05. 2008, 14:21:43
Zdravim, jo tak to mam stejny problem. WinXP SP2.. Vyresil sem to tak ze asociuji vsechny pripony co pouziva oo.org souboru soffice.exe a on uz si to prebere v cem to spusti... Nevyhoda je ze maji rozdilne soubory oo.org stejnou ikonu :(

Jinak musim pochvalit vyvojare, rychlost odezvy beta verze je podle meho subjektivniho pohledu min. 3 rychlejsi jak u 2.4..

Jen tak dal..

Boldak
user avatar GeBu
Odpovědět
Me to nejde vubec
17. 05. 2008, 16:31:13
Mě to nejde vůbec asociovat - po kliknutí na soffice.exe se ta položka nezobrazí vůbec v seznamu dostupnách aplikací.
user avatar Zvedavec
Odpovědět
V Linuxu
17. 05. 2008, 18:42:55
nebo Win? Pokud Win, tak se to vuberc v zadnem seznamu prece nemusi objevoat, proste to najdete jako exe soubor.
V Linuxu to neznam.
user avatar GeBu
Odpovědět
Ve Win
17. 05. 2008, 23:08:40
Najedete, ale pak se to zobrazí v seznamu - resp. v mém případě nezobrazí.
user avatar Zvedavec
Odpovědět
Technicky vzato
19. 05. 2008, 12:42:27
to ale musi byt problem Win, protoze ja jim IMHO muzu vnutit asociaci jakou chci a jim muze tyt uplne jedno, jestli posilam soubor odt do writeru nebo do malovani, proste ho tam musi poslat. Co to potom bude rvat je vedlejsi.
Bavim se o XP a W2000.
user avatar miki
Odpovědět
Potvrzuji
20. 05. 2008, 19:54:46
Stejný problém WinXP Pro SP3. Ani swriter.exe ani soffice.exe. Ale jinak musím vývojáře pochválit, na OO3 je vidět spousta práce.
user avatar Zvedavec
Odpovědět
Zkuste
20. 05. 2008, 23:37:14
si naasociovat cokoli jinyho na cokoli nesmyslnyho, jestli Vam to pude. System prece nemuze vedet, ze zrovna writer.exe ma delat potize.

Prece kdyz si zkompiluju "pitomost.exe" a priradim v systemu priponu odt k pitomost.exe, musi to jit.
user avatar miki
Odpovědět
Tohle funguje
21. 05. 2008, 23:30:11
Tento problém se (alespoň u mě) týká POUZE (!!) exe souborů: simpress, soffice, swriter. Ostatní (sbase, scalc, sdraw, smath) se normálně zobrazí v seznamu "Další programy:". Takže věřte nebo ne, Windows nějakým způsobem rozhoduje co povolí zařadit do seznamu a co ne.
user avatar Zvedavec
Odpovědět
Dyt
21. 05. 2008, 23:48:43
na tom seznamu prece vubec nezalezi. Zeptam se mozna blbe, omlouvam se, ale napadlo Vas kliknout na tlacitko "PROCHAZET"? V seznamu at je co chce.
[URL=http://img44.imagevenue.com/img.php?image=07186_Obraz1_122_1085lo.jpg][IMG]http://img44.imagevenue.com/loc1085/th_07186_Obraz1_122_1085lo.jpg[/IMG][/URL]
user avatar GeBu
Odpovědět
Re: Dyt
22. 05. 2008, 08:38:30
Jasně, ale když tu aplikaci vybereš přes to tlačítko, tak se vracíš do stejného okna a v ona se v něm potvora nezobrazí :(.
user avatar Zvedavec
Odpovědět
Aha
22. 05. 2008, 09:42:02
Jenze to ja nezkusim, protze mam zaroven verzi 2.4 i 3 a Writer se mi ukazuje automaticky v doporucenych, takze to nepoznam.

Pak uz zbyva jedine ftype a assoc treba (http://programujte.com/index.php?akce=clanek&cl=2006090402-Prikazova-radka---8.-lekce-prikazova-radka-8-lekce)
nebo to moje heblo na asociace ja to na verze 2.x porad pouzivam v cele skole.
Muzu to nekde vystavit, ale je to bez zaruky.
eDIT: Je to na www.zsoskol.cz/soubory/asociator.zip
Soubor txt je treba zeditovat a umazat dle vlastnich potreb, je nutne dodrzet strukturu a carky, aby to fungovalo, musi byt ve stejnem adresari jako ten exe, kterym se to dela a hlavne BACHA asociuje to uz spustenim toho exe souboru!
Je mozny, ze tomu bude chybet nejaka standardni knihovna msmvb6 ci jak to je (me to nikde nechybi, tak jsem to neresil). Timto programem asociuju, co potrebuju ve skolni siti aniz bych to instaloval na stanice a probramy lezi treba na serveru (nebo jako OO i na stanici).

Pouziti na vlastni nebezpeci. :-)
user avatar Petr Valach
Odpovědět
Hm.
22. 05. 2008, 13:13:58
A není to trochu divný na program, který běží deset let? Jak budu propagovat něco, co se nedokáže ani asociovat? Je mi fuk, jaké kejkle k tomu mám použít, prostě je třeba se smířit s tím, že tohle je opravdu jen pro demonstraci, beztak tam chybí celá řada avizovaných věcí. Nebo ne? Počkám si, těším se.
user avatar Zvedavec
Odpovědět
No me se neptejte
22. 05. 2008, 13:41:24
Ja nejsem vyvojar OO, jsem jen uzivatel (kteremu se hodne veci taky nekdy nelibi) a je jasne, ze jsou to betaverze.
Jde o to, ty bety tu budou asi jeste nejakou dobu a ja jim jenom nabizim reseni.
Mozna jsem nebyl dobre pochopen, tou "utilitou" - to delam ve skole proto, ze to NENI na stanicich nainstalovane, takze to musim udelat proste nejak jinak. Pokud vim, tak verze 2.4 a ani ty pred tim (aspon nikde kde jsem to fakt instaloval) zadne potize s asociaci nemely.
user avatar miki
Odpovědět
Děkuji za utilitu
22. 05. 2008, 15:53:39
Vše již funguje jak má (byť se nechytily ikonky, ale ty vem čert). Děkuji! Jinak když jsem používal souběžně 2.4 a 3.0 tak mi bylo podezřelé, že vše otevírá 2.4 (většinou i beta verze mají tendenci asociovat "svoje" soubory nebo to alespoň přes nějaké tlačítko dávají k dispozici).
user avatar GeBu
Odpovědět
Díky
23. 05. 2008, 14:17:00
Díky. Taky mi to pomohlo.
user avatar Petr Valach
Odpovědět
Ne, nejde to. Ani na fungl
19. 05. 2008, 12:38:37
Ne, nejde to. Ani na fungl nových windowsech. Takže nezbývá, než používat nadále 2.4 a s trojkou si jen hrát.
Něco mi chybí: Bylo oznámeno, že nová verze bude umět importovat pdf a následně upravovat. To se neděje; proč?
O víkendu jsem zkoušel nový ms office 2007 professional a musím říct, zaplaťpánbůh za ty dary, teda za oo. Sice se oo o něčem jako publisher aspol. může jen zdát, ale zato je hw daleko míň náročný, zabírá daleko méně místa na disku a je fajn svižný.
Všechny dvojkové verze se však u mě potýkaly s problémem, že nebyly a nejsou funkční některá tlačítka, např. sloupcový text aj. Naštěstí jde o ty, které nepotřebuju, ale když to tam je, tak by to mělo být funkční, ne? Jo, rozšířenou kontrolu pro arabštinu jsem měl spuštěnou, tím to není.
user avatar Christof
Odpovědět
Ano, správně jste
19. 05. 2008, 20:46:21
Ano, správně jste pochopil, že betaverze je určená k testování.
user avatar eli4
Odpovědět
Číslování stránek
24. 05. 2008, 17:22:36
Chci se jen zeptat, jestli se náhodou neplánuje změna systému číslování stránek nebo alespon odlehčná varianta. Současná podoba je tragická. Dík
user avatar Petr Valach
Odpovědět
Nevím, zda vám pomůžu,
29. 05. 2008, 12:34:05
Nevím, zda vám pomůžu, na http://extensions.services.openoffice.org/project/pagination je ke stažení jeden plugin, ale vůbec jsem nepochopil, jak funguje, nikde není žádná ikona, toolbar, změna v nabídkách, prostě NIC… a když se to pokoušíte spustit jako makro, zařve to na vás.
user avatar Petr Valach
Odpovědět
Sorry
26. 05. 2008, 11:35:38
Konečně jsem si pořádně přečetl http://marketing.openoffice.org/3.0/featurelistbeta.html a musím se omluvit, už vím, jak se to má s tím, co má OO 3 obsahovat a co ne. Takže jsem spokojený a potíže s asociacemi jsou jen dětskou nemocí nové testovací verze.
 
 
woo jaw demo hz