Komentáře Praktický test : Nový PDF export v OpenOffice.org 2.0.3

user avatar Michal Horák
Odpovědět
Nový PDF export
20. 04. 2006, 09:05:40
Tak to je skvělé, něco takového mi v OO hodně chybělo. Nezbývá se než jen zeptat, kdy bude tato verze k dispozici, případně zdali se dají již nyní stáhnout nějaké testovací buildy?
user avatar Anonymní
Odpovědět
no tak třeba tady
20. 04. 2006, 10:26:19
no tak třeba tady http://ftp.linux.cz/pub/localization/OpenOffice.org/devel/680/SRC680_m163/Build-1/ pro windows
a nebo tady
ftp://ftp.openoffice.cz/devel/680/SRC680_m163/Build-2/
novější verzi pro linux.

Díky za dobrý článek, jinak stejně je pořád lepší použít PDF Creator :-)), myslím si, že tam by se mělo OO učit.
user avatar Ge0rge
Odpovědět
PDF Creator ? Co byste z nej prevzal ?
20. 04. 2006, 11:48:12
PDF Creator uz jsem roky nepouzil a nechybi mi, nicmene co je na nem podle vas tak dobreho (tedy krom toho ze je nezavisly na aplikaci ze ktere se PDF generuje) ?
user avatar Anonymní
Odpovědět
větší možnosti
20. 04. 2006, 12:11:09
větší možnosti nastavení...
http://tinyurl.com/rw74s
user avatar Anonymní
Odpovědět
ještě doplním i větší
20. 04. 2006, 12:13:30
ještě doplním i větší možnosti výstupních formátů, to už je ale dost mimo, uznávám.
Stručně PDFCreator je to daleko komplexnější nástroj pro exporty, ale stejně mi v 90% vyhovuje a stačí OO. :-)
user avatar Michal Horák
Odpovědět
Proč PDF Creator?
20. 04. 2006, 14:02:35
PDF Creator kromě více možností nastavení exportu do PDF (což už tady padlo) také dokáže lépe vkládat některé fonty. K balíku Adobe programů mám například font Myriad Pro, který OpenOffice nedokáže do PDF vložit (vloží Arial), PDF Creator ano.
user avatar Anonymní
Odpovědět
Vodoznaky
20. 04. 2006, 14:19:49
Na PDF Cratoru se mi kupříkladu líbí možnost vložit do výsledného PDF souboru neodstranitelný vodoznak. Zrovna tak by v OO mohla být možnost při vytváření PDF chránit heslem a to buď čtení, kopírování, nebo tisk.

user avatar dizz
Odpovědět
Zamikani PDF ...
20. 04. 2006, 21:04:26
A nedaji se zamcene PDFka jednoduse otevrit v nekterem z neoficialnich readeru (xpdf to skoro urcite umi)? Pak tato funkce stejnak trozku strtaci vyznam -kdo bude chtit tak si ho stejne "otevre".
user avatar Michal Vyskočil
Odpovědět
Samozřejmě že ano, xpdf
21. 04. 2006, 15:00:45
Samozřejmě že ano, xpdf (tedy i popler) takovou funkci mají, akorát v evince jsem na to zaškrtávátko nenašel (kpdf je má).
user avatar Anonymní
Odpovědět
To je sice pravda, vyloupit
23. 04. 2006, 12:59:56
To je sice pravda, vyloupit lze i bankovní trezor, ale 99% uživatelů to nezvládne. Pokud bych moc chtěl, tak i při maximálním zabezpečení sejmu obraz obrazovky a proženu ho Finereadrem a měl bych to taky, ale o to nejde.
user avatar Michal Horák
Odpovědět
Díky za odkaz, původně
20. 04. 2006, 14:23:23
Díky za odkaz, původně jsem si myslel že když se jedná o build ve verzi 2.0.2, tak to tam nebude, ale v tomto buildu již rozšířený PDF export je.
user avatar student
Odpovědět
pekné ale čo viac?
20. 04. 2006, 09:23:14
Ok. je to dobré, Mňa však zaujíma aké zmeny budú v databázach. Myslím, že veľa ľudí čaká aby mohli "naplno" prejsť (hlavne z Acces-u) na "Open".
user avatar FT
Odpovědět
Jen tak dál!
21. 04. 2006, 11:01:02
Je to pěkné, ale spíše bych ocenil nějaké praktičnější věci, které nejsou obvyklé, ale mohly by být užitečné. Např. v úpravě obrázků třeba převod do stupňů šedi. Při redukci rozlišení obrázků možnost nastavit jejich případné doostření apod. Bylo by zajímavé přidat některé možnosti dobrých virtuálních tiskáren (jako př. PDF-Creator). Chybí mi v OO.o ale možnost exportu do rastrových obrázků. Nicméně, i tak je vůbec skvělé, co zde je.
user avatar GeBu
Odpovědět
PNG a GIF x JPG
21. 04. 2006, 11:12:24
V konferenci šel docela zajímavý náměť a tak ho dávám sem:
Podle toho, co je v uvedeném souboru to vypadá velice komfortně, ale z hlediska
velikosti výsledného souboru a optimální kvality mi dost chybí jedna věc:

Pokud exportuji do PDF dokumenty které obsahují texty + fotografie + 1 bitovou
grafiku (pouze černá a bílá, dále BW) nelze se stávajícími možnostmi dosáhnout optimální
velikosti vzhledem ke kvalitě. Buď nastavím např 150-200DPI, kvalita fotek i velikost
výsl. souboru jsou snesitelné ale BW obrázky jsou zubaté a mají JPG artefakty, nebo
nastavím 300-600DPI, kvalita je dobrá ale výsledek strašně velký. ZIP komprese
je z hlediska velikosti nevhodná.

Řešením (které používá např. i tandem PDF creator-GS) je možnost nastavit zvlášť jiné
rozlišení DPI pro BW obrázky a použít vhodnou kompresi (Fax-CCIT).

Pak už by to bylo fakt dokonalé.
Něco takového se možná řeší na http://qa.openoffice.org/issues/show_bug.cgi?id=37400
ale nepochopil jsem to přesně.
Co si o tom myslíte, nestálo by to za nějakou snahu?
user avatar Anonymní
Odpovědět
Do budoucna by se mohl
21. 04. 2006, 12:16:56
Do budoucna by se mohl export do PDF chovat spise jako dalsi tiskarna. Mam problem treba s OO.Draw, kdyz chci exportovat jen vrstvy oznacene jako "tisknutelne" tak to nejde, v pdf souboru je vsechno. Zatim se to da resit tiskem do postscriptoveho souboru a naslednou konverzi do PDF.

Jinak si ovsem nemuzu funkci Export do pdf vynachvalit.
user avatar Anonymní
Odpovědět
[ X ] Pouze tisknutelne
27. 04. 2006, 11:46:26
To by vyresil z uzivatelskeho hlediska jen jeden jediny pripinac v nastaveni exportu ... neni to nahodou idealni namet na report do IssueZilly ? :-)
user avatar Michal Horák
Odpovědět
PDF export - některé fonty nejsou do PDF vloženy
21. 04. 2006, 15:11:16
Již jsem se o tom zmiňoval níže, některé fonty nelze pomocí funkce PDF export z OpenOffice do dokumentu vložit. Jedná se např. o OpenType fonty od Adobe (Myriad Pro, Kozuka, Minion...). Řešilo se to již dříve na oooforum.org, ale nevyřešilo:
http://www.oooforum.org/forum/viewtopic.phtml?p=45147

Musí to být vlastnost OpenOffice, protože např. přes PDF Creator se všechny tyto fonty vloží bez problémů.

Nemáte někdo nějaké nové informace o tomto problému?
user avatar Disorder
Odpovědět
Verze pdf
22. 04. 2006, 17:17:49
Kde si muzu nastavit do jake verze pdf budu exportovat?
user avatar Anonymní
Odpovědět
PDF
2. 05. 2006, 22:25:20
Je co zlepšovat je třeba přidat razítko + podpis a digitální podpis včetně funkce hesla pro tisk pdf a pro otevření + ještě funkci silného šifrování PDF . Je třeba si uvědomit že OpenOffice mají sloužit institucím a podnikům a tam bude třeba mít chráněné a podepsané dokumenty.
Já sám mám verzi od 602 software a tisknu na print pak 602 co toto vše umí.
Budoucnost pdf je v elektronickém uzavřeném a chráněném dokumentu né v stránce co přečte každý jouda kdy se mu zachce .
 
 
woo jaw demo hz