Komentáře Testujte OpenOffice.org 2.0

user avatar fict10n
Odpovědět
fonty, ikony, automaticke opravy
3. 03. 2005, 20:33:10
1. Misto vychoziho fontu "Luxi" chci trvale zvolit font "DeJaVu". Je tristni u kazdeho noveho dokumentu menit font. Da se to nejak nastavit ?

2. Zvolenou vychozi sadu ikon povazuji za fatalne nestastnou. Novy, typicky uzivatel se diva nejen na kompatibilitu s Ms Office, ale i na to jak aplikace vypada.
Ikonove tema v OOo 2.0 je proste slabe. Ikony jsou horsi nez v Ms Office (misto aby byly lepsi/hezci) a celkove degraduji esteticky dojem z celeho baliku. BFU nebude pouzivat program, ktery ho nezaujme. Je to samozrejme jen muj nazor a uznavam, ze se jiste mnoha lidem bude toto tema libit. Timto se vsech potrefenym omlouvam.
Napr: pohled do nabidky Writeru -> soubor -> novy - vsechny ikony vypadaji temer stejne, omsele, nesplnuji zakladni doporuceni HIG.

Primlouvam se za pouziti podstatne lepsiho ikonoveho tematu "Industrial" od Jakuba Steinera V CESKE VERZI OpenOffice.org. viz http://jimmac.musichall.cz/openoffice-icons.php Uprimne verim, ze zaujme mnohem vice potencialnich i stavajicich uzivatelu a prispeje k vyraznejsimu pruniku OO.o mezi uzivatele.
Tema "Industrial" pouzivaji AFAIK distribuce Mandrake 10.1, Novell Linux Desktop 9, Ubuntu 4.10 a 5.4, Debian.

3. V nastaveni baliku postradam volbu pro zmenu tematu vzhledu (skinu). Jak je to vlastne se skinovatelnosti OO.o 2.0 ?

4. Vychozi volbu "Každé první písmeno věty bude velké" bych nastavil na "vypnuta".
user avatar Anonymní
Odpovědět
Ikonky
4. 03. 2005, 16:14:45
1. Ty ikonky se mi take vubec nelibi (hnus). Sama fialova - to se nehodi. V 1.1.4 i MicrosoftOffice jsou daleko hezci.

2. Taky se primlouvam za pouziti tematu "Industrial"
user avatar stitch
Odpovědět
Pořád jsem si říkal, že
11. 03. 2005, 21:52:50
Pořád jsem si říkal, že se mi oofice v Danixu nějak líbí více - vřelý souhlas - těšil jsem se na modernější vzhled
user avatar elka_cz
Odpovědět
Ikony
23. 03. 2005, 10:46:35
Ty ikony z Industrial se dají nšjak naimportovat?
user avatar Daniel Pavelka
Odpovědět
Neuspesna instalace na w98
4. 03. 2005, 09:12:58
Přeji pěkný den.

Pokoušel jsem se včera instalovat oo 2.0 beta OOo_SRC680_m82_cs_native_Win32Intel_install.zip na stroji s Amd K6 2 na 450 Mhz, 192 MB, OS W98 SE. Ihned po spuštění instalace přes setup mi naskočila hláška, že schema není úplné. Instalace se přerušila.

Tento problém nenastal na w2000 se SP4.
user avatar Anonymní
Odpovědět
Re: Neuspesna instalace
4. 03. 2005, 16:12:49
Taky se mi to stalo - funguje to jen na XPčkách.
user avatar Martin Lain
Odpovědět
Na W98 lze nainstalovat pří
8. 03. 2005, 09:49:53
Na W98 lze nainstalovat přímým spuštěním instalačního skriptu openofficeorg1982.msi. Samozřejmě je třeba mít nainstalován Windows Installer, či jak se to jmenuje.
user avatar dejf
Odpovědět
Jojo...
11. 03. 2005, 19:21:34
Je to software pro widle takze zlobi, hm...
user avatar Martin H.
Odpovědět
Taky problém s instalací na Win9x
21. 03. 2005, 08:37:39
Přidávám se. Na Win98 lze sice nainstalovat pomocí .msi balíčku, ale OO je silně nestabilní. To samé na Millenium. Na NT jádru (W2K, XP) jede bez problémů.

Ještě jdu testovat, na té Win98 nejsou všechny MS záplaty. Tak ještě zkusím to a pokud dojde k obratu, dám info.
user avatar Luba
Odpovědět
Problemy s barvou textu
5. 03. 2005, 21:52:41
Mam stale stejny problemy s barvou textu, ktere jsem popisoval v diskusi pod jinym clankem ( http://oo.o.cz/node/291 ). Kdyztak to nekdo nahlaste jako chybu, ze pri tmavem pozadi ty texty nejsou videt, protoze se nastavi i tmavy text, a v nekterych dialogach ta barva je po otevreni spravna, ale po prejiti do jineho adresare se to prebarvi na tmavou a neni nic videt.
user avatar Anonymní
Odpovědět
instalacia na MAC OS X
6. 03. 2005, 17:14:05
Caute, tak som sa rozhodol, ze vyskusam novy openofficeorg. Vsetkych x balickov som nainstaloval a fcul neviem co dalej. Funguje to priamo v OS X alebo treba ist cez X11? Ziaden help som nenasiel ...
user avatar fipa
Odpovědět
macos
6. 03. 2005, 18:04:44
OOo pro MacOS X vyzaduji X11 server, takze nainstalovat, pustit X11 (Applications - Utilities - X11) a v terminalu pustit OOo - implicitne se instaluji do /opt/OpenOffice... pak spustte ./soffice a mate to ;-)
user avatar Anonymní
Odpovědět
Předchozí verze OO 2.0 v I
8. 03. 2005, 14:23:34
Předchozí verze OO 2.0 v Impress normálně vkládala a používala .avi video soubory, ale tahle beta verze hlásí neznámý typ souboru pro všechny .avi a to mají použité rozdílné kodeky. Byl jsem rád že konečně můžu dělat prezentace s .avi a teď zase tohle :(
user avatar Pall
Odpovědět
Postrehy
9. 03. 2005, 09:46:47
1. V OO 1.x fungovalo potiahnutie obrazku do dokumentu ako vlozenie obrazku. Teraz to vyvola akciu "Vložit sekci".
2. Ak mam oznaceny obrazok a zvolim Vložit->Obrázek->Ze souboru chova sa to ako volba Formát->Obrázek
3. Ak zvolim instalaciu bez Impress, nefunguje korektne Draw
4. Preco nie je v tray ikonke mozne vytvarat nove dokumenty ako vo verzii 1.x?
user avatar Vašek Votruba
Odpovědět
Náhled
10. 03. 2005, 15:42:47
Nová verze vypadá velmi podařeně. Přebírá z MSO to kvalitní a ponechává si svou logiku.
Přesto jsou tu problémy: při zobrazení náhledu Write spadne. Zkoušel jsem různé soubory, ale při zavírání Náhledu spadl vždy.
user avatar Iki
Odpovědět
nee
11. 03. 2005, 16:02:53
Já ten problém nemám
user avatar dejf
Odpovědět
rpm ci deb?
11. 03. 2005, 17:34:53
No tak se mozna podivam na OO2, ale potrebuju vedet jaky je rozdil mezi rpm a deb install. Vim co je rpm i deb, netusim vsak k cemu tam takovy dovetek je. Jestli ten instaler prida nove nainstalovane oo do rpm, resp deb databaze (o coz nekdy nestojim, takze cekam, ze to jde vypnout), je kravina na to mit dva ruzne 100MB+ sobory, typ distribuce se da otestovat, pripadne zjistit od uzivatele. Jestli to znamena mit povinne bud rpm nebo deb v systemu, znamena to M$idni jednani, protoze pro beh aplikace ani jeji instalaci neni niceho takoveho treba.

Kdy bude verze, ktera se rozbali a bude fungovat (nezajima me jestli pojede kodovani cestiny v menu (stejne mnohde nefungovalo ani v OO1), nezajima me jestli budou dostupne vsechny fonty, nezajima me jak budou vypadat tlacitka a posuvniky. Zajima me jestli to nabehne na PII 300/128 ram do 15 vterin nebo ne, jestli to precte vsechny exceli dokumenty cele a jestli to nebude pri otevirani velkych M$ich dokumentu pracovat i nekolik hodin se zaverem: jedna prazdna stranka) bez jakekoliv instalace a podobnych prasaren.
user avatar dejf
Odpovědět
Test widli verze
11. 03. 2005, 18:22:54
Sedim u PIII800/128ram, w98 (hodne rychle, vycistene, pred 20 minutami imagovane), zkusil jsem tedy tu verzi oo.o kterou zvladnu nainstalovat aniz bych musel resit obchazeni rpm a ci deb reseni.
Start trva o 5 vterin dele, nez 1.1.4, tedy skoro minutu z nuly, quicklaunch jsem v tom nenasel.
Co je ale mnohem horsi, soft je tak pomaly, ze je to neprijemne pri bezne praci. Na menu cekam skoro vterinu na reakci na kliknuti v menu taky. Fakt nebrat, pokud uz nekde z nejakyho duvodu hnijou widle, tak M$opice je sice draha, ale rychla relativne stabilni a kompatibilni...
Opravdu nechapu co se snazite tem lidem vnutit... Ze lidi od otevreneho softu jsou lhari? To je jedine co si Bezny Franta Uzivatel z OO.o ci Firefoxu odnese. Fakt spatny spatny spatny...
user avatar dejf
Odpovědět
Este jedna fatalita
11. 03. 2005, 18:58:44
Ackoliv jsem nezvolil pri instalaci, ze chci aby verze 19... otvirala vsechny dokumenty misto 1.1.4, ktera je tu stabilne, deje se tak. Proc nezustala 1.1.4 aktivni? Ta beta je dost blba a spousta veci v ni vubec nejde, takze to ted bud muset rucne poprehazovat. Za co???????????
user avatar dejf
Odpovědět
Realne pouziti
11. 03. 2005, 19:12:13
Velikost fontu a jeho tucnost se meni nahodne, stejne jako smer zalamovani. Vsechny fonty v tabulce z verze 1.1.4 se zmenily na Verdana. Na tom neni co testovat, to je nepouzitelne...
user avatar fipa
Odpovědět
beta
12. 03. 2005, 21:17:35
nezapominejte prosim na to, ze nezkousite finalni verzi!!! ;-)
user avatar Pepa
Odpovědět
OO někdo lidem vnucuje ? Bet
15. 03. 2005, 07:29:38
OO někdo lidem vnucuje ? Beta verze musí být stejně stabilní jako finální ? Výrobce OO se podílí i na výrobě Firefoxu, odkdy ? Fakt flame flame flame ..... :-)
user avatar dejf
Odpovědět
Zadnej flame, jen ostra kritika
22. 03. 2005, 12:55:22
FF a OO.org jsou vlajkove lode OS neimplikuje tvurci jednoho vyrabi druhe, ale zminil jsem to proto, ze toto tvrzeni je pravdive a ze se tyto produkty podobaji i marketingem, nejen nizsi funkcnosti oproti M$ verzim. Chapu ze jak OO tak FF maji sve vyhody oproti M$, napr chodi na vetsine platforem, ale jejich rychlost je opravdu udesna.

OO nikdo nikomu nevnucuje, a z vetne konstrukce je to jasne. Vnucujete neuplne ci nepravdive informace o OO.

Beta znamena, ze je co testovat, tady fakt neni, behem prvnich 10 minut testovani jsem obevil cca 40 bugu, ktere jiste obevil i ten kdo tu betu kompiloval a ktere dalsi konstruktivni testovani prakticky znemoznuji, tisk funguje i s fonty se kterymi verze 1.1.4 dela cinske znaky, ale to je jedine. Tohle neni beta. Beta v podani M$ vetsinou znamena stabilnejsi a vykonejsi produkt, nez je final, coz mi prijde taky pritazene za vlasy, ale preci jen od verejne testovaci verze ocekavam, ze bude ramcove fungovat a ceka se, kdo najde veci zastrcene a schovane. RC verze znamena funkni produkt o kterem jeste dostatek lidi neprohlasil, ze je final-stable.

Co hodnotim pozitivne, ze uz se tu nekomunikuje prostrednictvim censury, jako u predchozich reakci. Co hodnotim negativne, na nejvetsi problem, tj zda je opravdu nutne mit v system rpm ci dpkg na to aby opice bezela mi stale nikdo nenapsal ani carku, ani na to kdy bude verze bez instalatoru, ktera se jen rozbali.
user avatar fipa
Odpovědět
??
22. 03. 2005, 17:16:54
Jake mylne informace Vam kdo vnucuje? ;-)

Jinak si myslim, ze OOo i Firefox (kdyz uz tyto dva produkty zminujete) maji oproti MS Office a Internet Exploreru opravdu slusny zastup funkci navic, samozrejme tomu bude i naopak. Firefox s MS IE snad ani srovnavat nelze a potvrdi mi to jiste kazdy, kdo nekdy tvoril weby... Ale to je trosku mimo toto forum a cely web, takze dost uz :-).

ohledne rpm, dpkg apod. jen souhlasim, take jsem pro verzi bez instalatoru, jakmlie neco budu vedet, urcite to sem napisu...

tip: zkuste si stahnout nejakou novejsi betaverzi, vychazi kazdych par dni a urcite uvidite pokrok ;-). beta je proste beta a nikdo vam nebude garantovat, kolik bude obsahovat chyb, proto je to beta.

Hezky den
user avatar arecuk
Odpovědět
Překlad
15. 03. 2005, 19:11:45
Mám beta 1.9.82 pro Windows a při zběžné prohlídce mi utkvěly v hlavě dva nedostatky v českém překladu:

1) Dialog "Číslování osnovy" (z menu Nástroje) obsahuje položku "Zobrazit vše", ačkoli dle nápovědy má být (a správně) "Zobrazit úrovní". Takhle je to matoucí, já bych nepochopil, oč jde.

2) V menu "Vložit" je položka "Rejstříky a tabulky", vedoucí posléze k dialogu "Rejstřík/Tabulka". Nestálo by za to termín "Tabulka" nahradit slovem "Seznam"? Aby se to nepletlo se skutečnými tabulkami v dokumentu?

Jinak držím palce, je to fakt užitečný program.
Tomáš
user avatar fipa
Odpovědět
chyby
15. 03. 2005, 21:21:20
Diky za konstruktivni pripominky ;-) Koukneme na to.
user avatar Leon
Odpovědět
chyba
18. 03. 2005, 09:11:39
Při pokusu v 2.0 beta pro Win32 o otevření náhledu tabulky skončí "Neočekávanou chybou" Někdy se náhled otevře, ale při jeho opouštění je to tu znova.
user avatar mozkodlab
Odpovědět
Pri nahledu v Calcu
23. 03. 2005, 19:40:31
mi to taky nekdy pada, mam XP HE. Dale kdyz to spadne, sice se zapne "obnoveni ..." ale nic se neobnovi.
Jinak velmi povedene a dekuji vsem.
user avatar Jarovánek
Odpovědět
Potěšení
19. 03. 2005, 15:50:07
Dobrý den, již cca 14 dní testuji (rekreačně) novou beta verzi OpenOffice. Jsem velmi potěšen jeho zpřehledněním, rozšířením grafického programu a jeho příjemným uživatelským menu.
Jsem pouhý uživatel, co si nainstaloval předchozí verze a snažil se jim správně porozumnět a je používat. Moc mi to nešlo, tak zůstaly na okraji mého zájmu. Zato však tato nová verze vyvolala u mně nadšení jaké bych nečekal ani od nejlepších čokoládových bonbónů. Po 14 dnech testování jem došel k závěru, že bude lepší když do pozadí mého zájmu odsunu MS Office, protože tento nový produkt jej předčil. Děkuji Vám zaň a těším se na jeho plnou verzi, na kterou jsem již připravil většinu svých přátel.

PS: stále mi padá Draw editor - nevím proč.

Jarovánek
user avatar fipa
Odpovědět
diky
19. 03. 2005, 21:52:10
Diky za velice pozitivni reakci :-).

Ohledne padani Draw - zkuste stahnout nejakou novejsi vyvojovou verzi, ktere jsou k dostani na ftp.linux.cz a pokud to budou delat i tyto nove verze, dejte vedet pri cem atp.

Diky.
user avatar bOss2K
Odpovědět
Nepřehrává zvuky a nevkláda tvrdé mezery
20. 03. 2005, 22:29:05
Mem verzi BETA 1.9.82 > a setkal jsem se s problemem, ze neprehrava media, ktere tam mohu vlozit z jejich knihovny...
Navic co se tyce eitoru Writer, tak nevklada pevne mezery mezi jedno pismenkovou predlozku a slovo, jako to delala bez problemu verze 1.1.4
Doufam, ze muj postreh pomuze zlepsit tento vynikajici software.
user avatar Christof
Odpovědět
zvuky, mezery
21. 03. 2005, 20:35:53
k přehrávání zvuků je tuším potřeba Java, ale nevím, sám jsem to nezkoušel
jak přesně myslíte to nevkládání pevné mezery? automaticky to nedělá žádná verze
user avatar KV
Odpovědět
Tabulkový procesor
21. 03. 2005, 06:20:11
Tak jsem četl řadu stížností na "tečku". Sám programuji ve Fortranu. Kdo zná něco víc než html kód, jistě ví, že všechny další programátorské jazyky používají tečku. Sice znám Fortran dost dobře na to, abych ho v krajním případě i tu čárku naučil tisknout, ale nevidím v tom zrovna racionální řešení. Ale setkal jsem se ještě s dalším problémem- data byla formátovaná, dva sloupce rozdělené mezerami. S tím si Excel běžně poradí, minimálně ukáže výsledek na nečisto a zeptá se, jestli jsou sloupce odděleny oddělovačem nebo mezerami. V lepším případě nastaví mezery jako pravděpodobnější. Navíc umožní posouvat "oddělovači" sloupců tak, aby byl výsledek podle našich představ. Dokonce lze i homogenní sloupec rozdělit na dva- to vše dřív, než se mi ukáže vlastní okno kalkulátoru. S tím si Scalc naprosto neporadil. Oba sloupce tvrdošijně strkal do jediného a nedokázal jsem je od sebe rozdělit.
Sice programátor si nakonec vždy nějak poradí, zde by stačilo použít ConTEXT (další free program) a výstup z Fortranu přizpůsobit k obrazu Scalcu, ale jednodušší bylo otevřít je v excelu- přesto, že jinak se snažím na OOo postupně přejít. Do ostré verse OOo2 ještě něco zbývá, snad se něco z toho podaří "normalizovat".
user avatar Anonymní
Odpovědět
Padanie
22. 03. 2005, 10:29:05
Pri ukladani dokumentu z Writer-u do Word 97/200/XP stale pada. Chyba nastava ked je dokument vo formate OO 1.0 a obsahuje ramec ukotveny na stranku.
Report z OO pada tiez, tak pisem aspon sem. Moja verzia 1.9.86 pre Windows. Chyba sa vyskytuje aj v nizsich veriza (napr. 79, 86 ..).
user avatar Anonymní
Odpovědět
Zahodit
22. 03. 2005, 23:39:51
Na abc linuxu se resilo "Zahodit". Rikal jsem si, ze je to jedno. Dnes jsem posadil jednu pani k OO a kdyz koncila resila co s tim. Ulozit zmeny nechtela (mela uz drive vytvoreny dokument), ale zahodit ten dokumnet taky ne, chtela, aby ji zustal...

Fakt to asi neni stastne reseni.
user avatar Christof
Odpovědět
zahodit
23. 03. 2005, 00:15:32
tohle je upravené už několik verzí zpátky ;)
user avatar Anonymní
Odpovědět
omluva
23. 03. 2005, 00:52:40
Tak to jo, ja mam 1.1.4 a 1.9 cosi - ale ne v cestine. Vychazel jsem z te diskuse na ABC Linuxu.

user avatar Pavel
Odpovědět
Vcil nevim
11. 04. 2005, 08:36:20
Stahnul jsem si verzi 1.9.82 v cestine a v tabulkovym editoru je porad zahodit.
user avatar Christof
Odpovědět
nevím, ve které verzi přes
11. 04. 2005, 10:41:27
nevím, ve které verzi přesně to je už opravené. aktuální je 1.9.92
user avatar piroman
Odpovědět
databáze
25. 03. 2005, 14:01:57
Halo lidi. Uz nekdo z vas zkousel OO2 obdobu MS Accesu? Nevite nahodou, zda tam nekde je zabudovana obdoba "vyhledavaciho sloupce" a moznost propojovani nekolika tabulek k sobe pro umozneni vyberu nadefinovanych poli? Diky za reakci.
user avatar KV
Odpovědět
Zahodit...
30. 03. 2005, 06:49:33
Ještě případ "zahodit"- upřímně řečeno, když jsem to prvně viděl, také jsem byl z toho jelen. Většinou chci uložit, nebo jsem sáhl vedle (křížek třeba místo změny na částečnou- plnou obrazovku) a pak potřebuji něco jako "zpět". Mám jeden úplně špatný nápad, ale kdož ví... řešit to ikonami. Místo uložit fajfka, místo zahodit křížek a místo jinde obvyklého storno (také mi z počátku moc nesedělo) ikonu "zpět". Špatný se mi tento nápad zdá proto, že se tyto ikony vyskytují již jinde, i když v podobném významu. Proto si myslím, že by pouhá ikona nestačila. Buď ji jinak stylizovat, nebo???
user avatar Miloš
Odpovědět
Super
4. 04. 2005, 12:24:42
Na verzi 1.1.4 mi např chybělo:
- štětec kopírování formátování
- ikona náhledu před tiskem (byl,ale hůře přístupný)
- lepší převod z MS (OOO tuhly při převodu jednoho mého trochu složitějšího sešitu xls)
To vše ve verzi 1.9.89 funguje. Navíc zústala skvělá práce s obrázky na stránce. Maximální spokojenost.
user avatar Lukaasz
Odpovědět
Automatický obsah
12. 04. 2005, 12:08:43
Ve verzi 1.1.4. mám problém s automatickým obsahem, neboť pokud nastavim číslování stránek např. až od listu 3 a pak vytvořím automat. obsah, tak nerespektuje posunutí číslování a v obsahu má vše číslo stránky o tři větší. Doufám že verzi 2 už to bude lepší, vyzkoušejte to prosím někdo!
user avatar Anonymní
Odpovědět
Mám uplně stejný problém.
16. 06. 2005, 00:05:44
Mám uplně stejný problém. Jde to nějak vyřešit?
user avatar Christof
Odpovědět
Jde to vyřešit i v 1.x i 2.
16. 06. 2005, 08:47:57
Jde to vyřešit i v 1.x i 2.0 stejně. Stačí pomocí Vložit-Ruční zalomení a tam nastavit posunutí čísla stránky
user avatar Tomáš
Odpovědět
Editor rovnic
12. 04. 2005, 23:22:20
OO používám již delší dobu, v současnosti pak pracuji s uvolněnou beta verzí. A více méně jsem spokojenej (až na několik pádů při otevírání větších cca 60-70 str. .doc souborů - to ale počítám, že vývojáři doladí). Co mě však mrzí velice, je editor rovnic (který zdaleka nedosahuje uživatelské přívětivosti editoru wordovského) a hlavně kompatibilita rovnic wordovských a openoficáckých. Vzhledem k tomu, že s nimi pracuji poměrně často, nezbývá mi nic jiného, než mít nainstalovaný i MS office... Dále bych pak uvítal možnost vložení obrázku jako poloprůsvitný vodoznak(v MS Word tuším až od verze XP). Škoda, snad se dočkáme v plné a nebo další verzi. S pozdravem Tomáš
user avatar tonda
Odpovědět
Nebudu ti oponovat, jen chci
5. 05. 2005, 00:08:14
Nebudu ti oponovat, jen chci podotknout, ze open office ty vzorce, stejne jako vsechno uklada ve spakovanym xml (MathML), coz muze usnadnit prezentaci na internetu. Office to neumi. Vytvorit slozitjsi vzorce je celkem pracne i v MSOffice.
user avatar ziletka
Odpovědět
Math
8. 12. 2005, 22:50:49
Nevím, jak složité vzorce máš namysli, ale udělat nějaký vzorec, který obsahuje sumu (u ní horní a dolní mez) a v sumě závorky, zlomky apod. je v Open Office Math nesrovnatelně těžší než v MS Word. Škoda. MS Editor vzorců se mi moc líbí, ale chápu, že pro toho kdo se naučí psát přímo vzorce, může být ten z OpenOffice mnohem rychlejší. Jenže, když píšu vzorce jednou za čas, tak je pro mně rychlejší to odklikat..což u OO neplatí. Snad se to zlepší.
user avatar anonym
Odpovědět
musím jen souhlasit píšu
30. 06. 2006, 22:59:53
musím jen souhlasit píšu ve vordu hodně vzorce doma mám OO-2 a nedá se to s jednoduchostí a přehledností editoru rovnic v MS srovnat, tady tak trochu více OO zaostávají
user avatar Wizrad
Odpovědět
OOo a Vyberte filtr
12. 05. 2005, 21:25:18
Mám nainstalovánu OO verze 1.9.82 a štve mě, že při otevření souborů *.doc se mi automaticky neotevřou, ale objeví se okno Vyberte filtr. Tam musím vybrat ručně MS Word 97/2000/XP a pak se mi soubor otevře. Soubory xls to nedělají. Je to chyba? Mohu to nějak opravit? Verze 1.1.4 to nedělala.

Jinak daří se mi docílit zhroucení programu, když nedám vypnout přes menu, ale vypnu program "křížkem".

Celkově jsem s OO spokojen a verze 2.0 může být super. S předchozí jsem byl naprosto spokojen a dělal jsem na ní různé práce a seminárky.
___________________________________________________________________
Každý zákon má omezenou platnost, ale lidská hloupost je neomezená.
user avatar Christof
Odpovědět
1.9.82 je tak trochu hodne za
13. 05. 2005, 10:37:55
1.9.82 je tak trochu hodne zastarala verze ;)
user avatar Wizrad
Odpovědět
Re: 1.9.82 je ... hodne zastaralá verze
14. 05. 2005, 18:13:45
Možná je zastaralá, ale novější jsem tenkrát na "eftýpku" neviděl. Na Linuxech mi chodí v pohodě i starší verze. Stáhnu a uvidím.
Hodně by mi pomohlo, kdybych věděl, kde nastavit (např. registru), že na příponu *.DOC má OO použít filtr MS Word 97/2000/XP. V tom mám někde chybu. Soubory *.DOT a *.XLS to otevírá bez ptaní.

Jinak všiml jsem si jedné zvláštnosti u obnovy dokumentů po zhroucení. I když jsem poctivě ukládal (Tlačítko uložit), tak mi při nabídce obnovit, nahradil OO novější soubor starší verzí.

__________________________________________________________________
Každý zákon má omezenou platnost, ale lidská hloupost je nekonečná.
user avatar Christof
Odpovědět
1.9 je vývojová verze a ka
15. 05. 2005, 17:26:58
1.9 je vývojová verze a každý týden (někdy i častěji) a dost často jsou změny hodně znatelné
Já používám vývojové verze už pár měsíců a při otevírání DOC souborů jsem ještě žádný dialog o nastavení filtru neviděl, takže nevím.
Pro automatické obnovení se používá automaticky uložená kopie dokumentu (viz Nástroje-Volby-Načítání/ukládání-Obecné, Ukládat informace...)
user avatar Wizrad
Odpovědět
Re: 1.9 je vývojová ...
15. 05. 2005, 22:14:31
Mám teď podverzi 103 a jeví se mi stabilněji než ta 82. Ale můj problém to nevyřešilo. Vyzkoušel jsem to několikrát 1.1.4 mi DOC otevírá a 1.9.103 ne. Opět musím ručně vybrat Microsoft Word 97/2000/XP.

Okno Vyber filtr jde docílit jednoduše. Stačí se pokusit otevřít v OO (win) soubor s neznámou příponou, pak se objeví ono okno a je třeba ručně zadat formát souboru.

Pak by mne zajímalo, kde si mám zazálohovat nastavení, když odstraním starou verzi a nahraji novou, abych nemusel vše nastavovat znova.

Jinak stále mi přetrvává zhroucení OO při uzavření dokumentu "křížkem". Najede mi nabídka obnovení dokumentu a autostart OO. To se opakuje dokud neodškrtnu auto spuštění.
Pokud je tam nějaké logování, které je možné někam odeslat, tak jej klidně pošlu.


Každý zákon má omezenou platnost, ale lidská hloupost je nekonečná.
 
 
woo jaw demo hz