Komentáře Zrychlete své líné OpenOffice.org

user avatar Miroslav Hrončok
Odpovědět
Zrychlete své líné OpenOffice.org
21. 12. 2009, 07:47:31
Díky, díky, díky.
user avatar Petr
Odpovědět
Zrychlete své líné OpenOffice.org
21. 12. 2009, 14:41:52
Děkuji autorovi - pomohlo :-)
user avatar IrenaS
Odpovědět
Zrychlete své líné OpenOffice.org
22. 12. 2009, 14:52:45
Je dobře, že článek je užitečný - těší mě to.
user avatar starwood
Odpovědět
Zrychlete své líné OpenOffice.org
22. 12. 2009, 22:15:12
Super clanek, jen mi vrtá hlavou, co kdyby OO zrychlili sami jeho tvurci? Tato metoda dodo mi neprijde zrovna dobra!
user avatar IrenaS
Odpovědět
Re:Zrychlete své líné OpenOffice.org
22. 12. 2009, 22:22:39
Na zrychlení už se pracuje :-D
Měli bychom se ho dočkat už v lednu ve verzi 3.2 - podle posledních informací
user avatar Ladislav Čech
Odpovědět
Zrychlete své líné OpenOffice.org
23. 12. 2009, 07:53:49
Přeji pěkný den. Děkuji za tipy. Bohulibá činnost pro lenochy jako jsem já. Ale měl bych ještě dotaz. Lze nějak hromadně (máme OO na cca 80 PC) nastavit např. velikost paměti, vypnutí javy, úpravu soffice.ini? U toho posledního asi nebude problém rozkopírovat jej na všechna pc s OpenOffice. Děkuji.
user avatar IrenaS
Odpovědět
Re:Zrychlete své líné OpenOffice.org
23. 12. 2009, 14:12:05
Nastavení voleb, popsaných v článku, bude určitě v konfiguračních souborech programu. Ale konktrétně, který to je, nemůžu říct - nevím.
user avatar Suli
Odpovědět
Re:Zrychlete své líné OpenOffice.org
7. 01. 2010, 22:53:21
Také bych uvítal nějakou možnost hromadné zprávy. Už jen například při instalaci nezapomenout na český slovník. Pak nastavit nativní ukládání do MS formátu (zákazníci to víceméně vyžadují). Navíc ještě toto příjemné zrychlení. Bylo by fajn mít možnost při instlaci ještě aplikovat vytvořený balíček, který by zařídil toto "pseudo standartní" nastavení.
user avatar Michal
Odpovědět
Zrychlete své líné OpenOffice.org
29. 12. 2009, 16:19:07
Tak mě napadlo, jestli je to mazání fontů rozumná věc? Ikdybych já ty fonty osobně nepoužíval, tak je může používat nějaká aplikace, webová stránka, ...
user avatar IrenaS
Odpovědět
Re:Zrychlete své líné OpenOffice.org
29. 12. 2009, 19:03:24
Samozřejmě, že je nutné být rozumný/á při odinstalovávání písem.
Setkala jsem se i s tím, že známí měli v nainstalováno opravdu na 500 fontů! Žádali mě, ať se jim prý podívám na počítač, že jim jede pomalu načítání některých programů. Ty fonty se jim prý líbily . . .
K tomu není co dodat :-(
user avatar PetrV
Odpovědět
Re:Zrychlete své líné OpenOffice.org
16. 08. 2010, 13:21:03
Doporučuji používat nějakého rozumného správce písem, který dokáže určené vybrané fotny "bloknout", ale nemaže je. Třeba Bitstream font navigator a podobně. Určitě se taky vyplatí zazálohovat složku s písmy, ostatně jako všechno...
Myslím si, že uživatel je s to poznat, která písma jsou důležitá a která ne. Rozhodně si nemyslím, že font třeba Wintermute je kruciální pro nějakou aplikaci. Například Illustrator při instalaci nasype do systému spoustu fotnů, ale ty lze prostě vymazat. Doporučuju smazat ty fonty, které nemají definici českého jazyka - v našem prostředí jsou k ničemu. Dále fonty, které nemají všechny řezy (a nepatří mezi okrasná, jako třeba Mistral a podobně). OOo totiž v případě použití takového fontu symuluje například tučný řez a nevypadá to hezky. Rozhodně nemazat fonty jako Times, Arial, Courier New, Tahoma, Verdana, Garamond, Segoe a další.
Já bych paní Irenu nepotěšil, já taky používám stovky písem... musím. Nicméně tato debata mě přinutila se podívat na jejich počet a s hrůzou jsem si zjistil, že mi jdou zase k pětistovce... a už mažu. I profi grafici si podle mě vystačí jen se třemi, čtyřmi stovkami. I když... chápu, že pro speciální účely ani tisíce nestačí.
user avatar PetrV
Odpovědět
Re:Re:Zrychlete své líné OpenOffice.org
16. 07. 2012, 23:30:50
Panebože, jak jsem mohl napsat "symuluje", nad tím zůstává rozum stát... asi jsem simuloval, že umím česki :-))))))))))))
user avatar J. Toman
Odpovědět
Zrychlete své líné OpenOffice.org
8. 01. 2010, 15:51:19
V průběhu doby jsem měl nainstalováno již několik verzí OpenOffice.org, ale v žádné z nich jsem nemohl zprovoznit databázový modul, protože ten ke své práci vehementně vyžaduje běhové prostředí Javy (JRE). Teď bych chtěl nainstalovat poslední verzi OO.o řady 3, ale opět nevím, zda mi bude co platná, když požadované JER neobsahuje a já nevím, kde je sehnat. Pro využití databáze pro soukromé účely se nevyplatí kupovat drahý software od MS. A tak přes všechno vychvalování tohoto FREE kancelářského balíku je mi takový produkt na nic. Rád bych přijal seriozní radu, jak tento problém vyřešit.
user avatar Roman Toman
Odpovědět
Re:Zrychlete své líné OpenOffice.org
8. 01. 2010, 18:27:45
Prostredie Javy JRE nájdete na nasledujúcej adrese:

http://www.java.com/en/download/manual.jsp

Na stránke treba len vybrať na ktorý operačný systém sa bude inštalovať.
user avatar redakce OpenOffice.cz
Odpovědět
Re:Zrychlete své líné OpenOffice.org
8. 01. 2010, 22:46:21
A proč jste se prostě nezeptal? Java je víceméně automatickou součástí všech hlavních linuxových systémů, takže tam se to nemusí řešit. A pro Windows píše odkaz kolega.
user avatar Michal
Odpovědět
který je rychlejší?
14. 08. 2010, 18:10:32
Dobrý den, bude to rok, co jsem si zakoupil netbook (ten můj neoplývá takovým výkonem jako plnohodnotný notebook nebo PC). Prováděl někdo nějaké srovnávací testy (rychlost načítání, stabilita, hardwarová náročnost), které bych si mohl přečíst? Může mě někdo na ně odkázat? Anebo rovnou, je pro mě z hlediska těchto kritérií výhodnější open office nebo MS office ? Děkuji za odpověď a přeji hezký den.
user avatar JanOP
Odpovědět
Zrychlete své líné OpenOffice.org
24. 11. 2010, 11:33:05
V SUSE Linuxu 11.3, grafické prostředí GNOME mi Open Office 3.1 celkem slušně rychle startuje, když jsem dal na lištu rychlý start tak logo zmizelo, co jde ale pomalu je rozevírání menu - trvá až 5 vteřin. Kde je chyba? Zkusil jsem zvětšit paměť, vypnout Javu a je to stejné (mic se nezměnilo).
Jiné aplikace menu otevírají okamžitě.
user avatar IrenaS
Odpovědět
Re:Zrychlete své líné OpenOffice.org
24. 11. 2010, 11:53:22
Chápu dobře, že myslíte menu programu OpenOffice.org? Pak to bude pravděpodobně problém v umístění na ikony lištu a v rychlém startu. Mám taky GNOME a mě startuje program skoro ihned a menu je řádně svižné ;-).
Bylo by ale lepší, kdybyste se zeptal ve fóru. Je na dotazy určeno.
díky
user avatar Zdenka
Odpovědět
Zrychlete své líné OpenOffice.org
6. 01. 2011, 17:06:09
Dobrý den, mám Linux opesSUSE 11.3 a nechce mi fungovat Office, hlásí to, že nemá běhové prostředí java. Tak jsem se pokoušela stáhnout Java z www.java.com, ale výsledek stále stejný. Můžete mi, prosím, pomoct. Děkuji. Zdenka
user avatar PetrV
Odpovědět
Re:Zrychlete své líné OpenOffice.org
6. 01. 2011, 17:23:26
Slečno nebo paní, což takhle se podívat do komentáře těsně nad tím vaším? Cituji: "Bylo by ale lepší, kdybyste se zeptal ve fóru. Je na dotazy určeno.díky" Kdo myslíte, že čte komenty k rok starému článku? Samozřejmě ti, kteří mají nastavený RSS kanál. To jste tak naivní nebo si myslíte, že vám někdo pomůže, když otázku položíte PRÁVĚ SEM??
Pokud OpenOffice.org byl nainstalován bez Javy, není do něj zaregistrovaná. Pokud jste Javu instalovala poté, musíte ji v OOo zaregistrovat. Slouží na to panel Nástroje | Volby a zbytek už najdete sama :-))) Stačí jen klepnout na to zatržítko, kde máte výběr JRE.
user avatar zvedavec
Odpovědět
Re:Re:Zrychlete své líné OpenOffice.org
6. 01. 2011, 20:00:06
"To jste tak naivní nebo si myslíte, že vám někdo pomůže, když otázku položíte PRÁVĚ SEM??"

Nakonec ji to ale vyslo. :-)
user avatar j-pastierik
Odpovědět
Re:Re:Zrychlete své líné OpenOffice.org
7. 01. 2011, 13:40:38
Pán Petr, trochu viac slušnosti by Vám naozaj neuškodilo.
user avatar Paolo Vigoroso
Odpovědět
Zrychlete své líné OpenOffice.org
15. 01. 2012, 22:44:31
Dobrý návod! Zrýchlilo to libreoffice značne...
Ďakujem...
user avatar Mirek
Odpovědět
Zrychlete své líné OpenOffice.org
9. 09. 2013, 15:06:16
Dnes jsem se snažil odstranit logo pomocí přepsání soffice.ini.
Protože v původním souboru, byly data odlišná odvzoru zde na portále, Rozhodl jsem se přepsat všechny údaje podle vzoru výše = Výsledek = načítání OO se podstatně ale fakt podstatně zrychlilo...
Logo už jen blikne a soubor se načte opravdu rychle ... Doporučuji !!!
 
 
woo jaw demo hz