Komentář: K používání OpenOffice opravdu nepotřebujete žádný keygen

Apache OpenOffice Ač je to k nevíře, stále se objevují případy lákání na „keygen“ pro Apache OpenOffice. Možná je zvyk nelegálního používání proprietárního softwaru stále pevně zakořeněný a někdo se z toho snaží těžit.  

Náhodou jsem narazil na tuto stránku. A upřímně, hlava mi nebere, proč někdo něco takového vytvořil. Vždyť přece Apache OpenOffice, a stejně tak i LibreOffice, lze zcela zdarma a bez jakýchkoli překážek stáhnout, nainstalovat a používat na libovolném počtu počítačů.

I když možná je to tím, že u někoho stále přetrvává dříve docela běžný přístup, že se stáhl proprietární kancelářský balík nebo jiný proprietární software a pak se pomocí „cracku“ či „keygenu“ eliminovala ochrana proti nelegálnímu používání. A tak se asi někdo rozhodl na tuto skupinu uživatelů zacílit a s lákadlem keygenu pro Apache OpenOffice jim do počítač podstrčit malware nebo je aspoň donutit ke klikání na reklamní bannery.

Tedy stručně a jasně: stahujte, instalujte, kopírujte, upravujte a hlavně používejte Apache OpenOffice a LibreOffice. To vše lze zdarma, svobodně a bez jakýchkoli nástrojů, jejichž používání znamená mít jednu nohu v kriminále.

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 5
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.

 
 
 
woo jaw demo hz