Jak prohloubit znalosti unixových systémů

skoleni_ict_logo140.png Jak efektivně prohloubit znalosti při práci v unixových systémech? Ať už s unixovými systémy teprve začínáte, nebo chcete zdokonalit své stávající znalosti, existuje celá škála způsobů, které vám mohou pomoci vyzrát na nástrahy systému Linux, HP-UX, Solaris, FreeBSD, IBM AIX a dalších.  

Knihy, tutoriály nebo školení unixových systémů? Pojďme se podívat na to, který způsob bude právě ve vašem případě nejefektivnější!

Metody pro zdokonalení počítačových znalostí

Zejména základy administrace a práce s unixovým systémem mohou být pro začátečníka velmi stresující a spíše jej demotivovat. Proto je třeba vybrat si vhodnou metodu a hlavně vytrvat! I pokročilí uživatelé unixových systémů by nikdy neměli ustrnout na jednom místě. Vždyť proč neproniknout do tajů programování? Kde však čerpat věrohodné informace?

  • Knihy a příručky: Co je psáno, to je dáno. To je sice odvěká moudrost, ale v rychle se měnícím světě informačních technologií tištěné publikace velmi rychle stárnou. Proto je třeba mít vždy po ruce nejnovější vydání. Jako přínosné se v tomto případě ukazují nejrůznější blogy nejen IT specialistů, ale i samotných uživatelů.
  • Youtube tutoriály: Přece jenom názornější jsou v současné době velmi populární Youtube tutoriály. Jejich nespornou výhodou je to, že můžete video kdykoli zastavit nebo vrátit o chvíli zpět a předvedené funkce si sami vyzkoušet. Zde však přece jenom chybí možnost jakékoli interakce, obzvlášť pokud autor nereaguje na případné komentáře.
  • Jiná online média a školení: Ještě o něco lépe si z hlediska efektivity stojí on-line školení, která umožňují individuálnější přístup. Zde je však potřeba notná dávka pozornosti a aspoň základní vhled do problematiky.
  • Odborná školení: Pro každého, kdo se nespokojí s obecnými informacemi, je vhodným způsobem učení odborné školení. Erudovaný lektor, který se vyzná v problematice, by měl být ochoten napomoci účastníkům školení s řešením konkrétního problému a podělit se s nimi o své cenné know-how, které získal při vlastní práci s unixovými systémy.

Efektivní řešení neexistuje

Nezdá se vám prohlubování znalostí unixových systémů (a nejen jich) prostřednictvím různých návodů dostatečně efektivní? Každá metoda má zkrátka svá pro a proti. Každý by si tedy měl najít způsob, který mu bude nejlépe vyhovovat a neřídit se například jen doporučeními přátel a lidí z branže.

Někdy se může ukázat jako velmi přínosné zkombinování více metod. Můžete například nejdříve zhlédnout několik tutoriálů a vše si v klidu vyzkoušet. Je však velmi pravděpodobné, že ani tutoriál či on-line školení nedokáže odpovědět na všechny vaše otázky. Nebo jen vám bude stále unikat nějaký důležitý detail a vy se tak vždy „zaseknete“ a nebudete se moci v rozvoji svých počítačových kompetencí hnout z místa.

Jaká metoda se osvědčila vám? Stačí vám běžně dostupné informace, nebo preferujete individuální přístup?

(Jako ve škole)
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Dell - Latitude

Public Relations

Jak uvést elektronický podpis do života

podpisÚplně správně bychom měli mluvit o biometrickém elektronickém podpisu. Biometrická data jsou totiž důležitým předpokladem pro případné ověření podpisu v případě, že to bude nutné.

Pokračování ...


 
 
woo jaw demo hz