Jak prohloubit znalosti unixových systémů

skoleni_ict_logo140.png Jak efektivně prohloubit znalosti při práci v unixových systémech? Ať už s unixovými systémy teprve začínáte, nebo chcete zdokonalit své stávající znalosti, existuje celá škála způsobů, které vám mohou pomoci vyzrát na nástrahy systému Linux, HP-UX, Solaris, FreeBSD, IBM AIX a dalších.  

Knihy, tutoriály nebo školení unixových systémů? Pojďme se podívat na to, který způsob bude právě ve vašem případě nejefektivnější!

Metody pro zdokonalení počítačových znalostí

Zejména základy administrace a práce s unixovým systémem mohou být pro začátečníka velmi stresující a spíše jej demotivovat. Proto je třeba vybrat si vhodnou metodu a hlavně vytrvat! I pokročilí uživatelé unixových systémů by nikdy neměli ustrnout na jednom místě. Vždyť proč neproniknout do tajů programování? Kde však čerpat věrohodné informace?

  • Knihy a příručky: Co je psáno, to je dáno. To je sice odvěká moudrost, ale v rychle se měnícím světě informačních technologií tištěné publikace velmi rychle stárnou. Proto je třeba mít vždy po ruce nejnovější vydání. Jako přínosné se v tomto případě ukazují nejrůznější blogy nejen IT specialistů, ale i samotných uživatelů.
  • Youtube tutoriály: Přece jenom názornější jsou v současné době velmi populární Youtube tutoriály. Jejich nespornou výhodou je to, že můžete video kdykoli zastavit nebo vrátit o chvíli zpět a předvedené funkce si sami vyzkoušet. Zde však přece jenom chybí možnost jakékoli interakce, obzvlášť pokud autor nereaguje na případné komentáře.
  • Jiná online média a školení: Ještě o něco lépe si z hlediska efektivity stojí on-line školení, která umožňují individuálnější přístup. Zde je však potřeba notná dávka pozornosti a aspoň základní vhled do problematiky.
  • Odborná školení: Pro každého, kdo se nespokojí s obecnými informacemi, je vhodným způsobem učení odborné školení. Erudovaný lektor, který se vyzná v problematice, by měl být ochoten napomoci účastníkům školení s řešením konkrétního problému a podělit se s nimi o své cenné know-how, které získal při vlastní práci s unixovými systémy.

Efektivní řešení neexistuje

Nezdá se vám prohlubování znalostí unixových systémů (a nejen jich) prostřednictvím různých návodů dostatečně efektivní? Každá metoda má zkrátka svá pro a proti. Každý by si tedy měl najít způsob, který mu bude nejlépe vyhovovat a neřídit se například jen doporučeními přátel a lidí z branže.

Někdy se může ukázat jako velmi přínosné zkombinování více metod. Můžete například nejdříve zhlédnout několik tutoriálů a vše si v klidu vyzkoušet. Je však velmi pravděpodobné, že ani tutoriál či on-line školení nedokáže odpovědět na všechny vaše otázky. Nebo jen vám bude stále unikat nějaký důležitý detail a vy se tak vždy „zaseknete“ a nebudete se moci v rozvoji svých počítačových kompetencí hnout z místa.

Jaká metoda se osvědčila vám? Stačí vám běžně dostupné informace, nebo preferujete individuální přístup?

(Jako ve škole)
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
EDU Trainings

Public Relations

IPv4 zastarává, i tak si však zaslouží kvalitní zabezpečení

Znáte souvislost mezi doménami a typickými IP adresami? Není od věci si uvědomit, že zatímco domény jsou určeny pro zjednodušení hledání webové stránky na internetu, IP adresy slouží primárně pro výpočetní techniku, konkrétně pro přesné vyhledání konkrétního serveru nebo počítače.

Pokračování ...


IT Systems - předplatné
 
 
woo jaw demo hz