Jaký je účel zabezpečení DNSSEC?

seolight_dnssec140.png Chcete si zabezpečit doménu vhodným způsobem, abyste neohrozili zneužitím osobních údajů vaše uživatele? Záleží vám na kvalitě stránek, důvěryhodnosti, se kterým právě i zabezpečení souvisí? Internet je plný nebezpečí, před kterými vás chrání i zabezpečení DNSSEC.  

Moderní doba přináší spoustu moderních možností, které nám usnadňují život jako je třeba internet. A čím více uživatelů, tím vyšší riziko útoků různých hackerů, kteří chtějí získat o uživatelích co nejvíce informací a následně je zneužít ve svůj prospěch.

Každou doménu je tedy potřebné dostatečně chránit a také samotné internetové připojení, aby se takovým útokům bylo možné vyhnout. Nejčastějším způsobem, kterým jsou domény obtěžovány, je podvržení falešných internetových stránek.

Pro lepší pochopení, jak k něčemu takovému mlže dojít, tak na začátku všeho je protokol DNS. Ten slouží k tomu, aby doménové jméno proměnil na IP adresu a vyhledal k této adrese server, na kterém se nachází a následně jej předložil uživateli. Záležitost, která trvá jen pár sekund a i přes to se nechá zneužít.

Ve chvíli, kdy systém DNS zpracuje informace o dané IP adrese a chce je předložit uživateli, tak útočník tuto IP adresu přesměruje na falešnou a uživateli se zobrazí falešná www stránka. Děje se tak bez toho, aby si uživatel čehokoliv všimnul. A teď již stačí, aby uživatel zadal na uvedenou stránku svoje přihlašovací či osobní údaje a hesla a útočník dosáhne svého.

Stejně tak může být napadena i emailová adresa nebo odstavena antispamová ochrana. Tomuto všemu úspěšně zabraňuje zabezpečení DNSSEC.

DNSSEC je rozšířením systému doménových jmen DNS a do tohoto systému zavádí asymetrickou kryptografii. V překladu to znamená šifrování pomocí klíčů, kdy privátní klíč podepsaný elektronickým podpisem slouží k zašifrování a veřejný kontroluje, jestli získané informace jsou pravé, správné či úplné, tedy dešifruje.

Technologií DNSSEC jsou zabezpečené české domény, které jsou tímto známé i ve světě a patří mezi nejdůvěryhodnější. České domény spravuje CZ.NIC, které se také intenzivně věnuje rozšíření DNSSEC. Má pod kontrolou také seznam registrátorů domén, přes které si můžete zaregistrovat vlastní doménu.

Při výběre, dbejte na to, aby daný registrátor poskytoval kromě jiného také zabezpečení DNSSEC jako třeba TELE3. Společnost, která kromě registrací domén poskytuje i další internetové a telekomunikační služby.

TELE3 poskytuje svým zákazníkům profesionální služby z oblasti webhostingu, serverhostingu, SSL certifikáty, SMS a hlasové komunikační služby VoIP. Poskytuje i další rozšířené služby jako kreditní systém, dokumentace API, řešení pro domainery, bezpečný prodej domény, IDN konvertor online, Whois server s informacemi čerpanými přímo z centrálního registru a mnoho dalších profesionálních služeb.

TELE3SEOlight

 
 
woo jaw demo hz