JSI, Liberix a Euroface Consulting spouští pilotní provoz INGOT (tisková zpráva)

komercni.png Jednota školských informatiků, Liberix o. p. s. a Euroface Consulting s. r. o. se dohodly na spolupráci v souvislosti s realizací vzdělávacího a ověřovacího systému INGOT v České republice. Vyzývají tímto základní a střední školy v České republice, aby se zapojily do pilotní fáze implementace tohoto systému v českém školství.  

Co je systém INGOT

IngotIngot

Systém INGOT slouží učitelům informatiky. Umožňuje jim detailně hodnotit dovednosti žáků a studentů podle kritérií rozčleněných do úrovní a vydávat certifikáty patřičných úrovní s mezinárodní platností. Jak mezinárodní zkušenosti dokládají, nejnižší úroveň zvládnou žáci již na prvním stupni základních škol, úrovně nejvyšší jsou však náročné i pro středoškolské studenty se zaměřením na digitální technologie. Hlavním cílem projektu je obohatit výuku, motivovat žáky ke vzdělávání a sjednocovat úroveň dosažených dovedností v rámci Evropy.

Použití ve světě

Systém INGOT byl vytvořen ve Velké Británii, kde jej podpořilo ministerstvo školství a národní rada pro odborné kvalifikace. V rámci evropského projektu je systém transformován do dalších zemí. Kromě České republiky jde o Německo, Bulharsko, Rumunsko a Španělsko. O zavedení systému INGOT do svých škol požádaly i další země, např. Malajsie a Jihoafrická republika.

INGOT podporuje využívání volně šiřitelného softwaru, ale jeho využití není tímto způsobem limitováno.

Systém hodnotících kritérií vzdělávání vychází z Evropského kvalifikačního rámce a lze je efektivně propojit s rámcovými vzdělávacími programy české vzdělávací soustavy.

Pilotní provoz v ČR

Se systémem INGOT se můžete seznámit na českých webových stránkách www.ingots.cz, kde naleznete i příručku pro hodnotitele a instrukce ve formě textu i videa, jak se systémem pracovat.

Zájemcům o zapojení do projektu nabízíme přidělení odborného poradce, který proškolí učitele, pomůže jim založit účty v systému a realizovat hodnocení. Poradce bude škole k dispozici při řešení technických nebo metodických potíží.

Pilotní spuštění tohoto projektu v jednotlivých zemích je hrazeno z prostředků Evropské unie. Díky tomu nabízíme limitované skupině škol vstup do systému do 30. 6. 2011 zdarma, i na to navázané vybrané služby odborného poradce.

Své přihlášky posílejte do 15.2.2011 na adresu management@euro-face_cz, pro bližší informace kontaktujte Ing. K. Nevřalovou, tel.: 777011717.

(Jako ve škole) Průměr: 1,00 | Hodnotilo: 1
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
EDU Trainings
redakce OpenOffice.cz

redakce OpenOffice.cz

redaktoři OpenOffice.cz

 

Public Relations

IPv4 zastarává, i tak si však zaslouží kvalitní zabezpečení

Znáte souvislost mezi doménami a typickými IP adresami? Není od věci si uvědomit, že zatímco domény jsou určeny pro zjednodušení hledání webové stránky na internetu, IP adresy slouží primárně pro výpočetní techniku, konkrétně pro přesné vyhledání konkrétního serveru nebo počítače.

Pokračování ...


LinuxEXPRES (news 300px)
SAM v kostce 2019
 
 
woo jaw demo hz