Konference LibreOffice se bude konat letos v říjnu v Paříži

komercni.png První výroční „LibreOffice Conference“ se bude konat v Paříži od 12. do 15. října 2011. Bude akcí pro všechny, kdo se zajímají o vývoj svobodného kancelářského softwaru, otevřených standardů a formátu OpenDocument obecně.  

The Document Foundation oznámila, že první výroční „LibreOffice Conference“ se bude konat v Paříži od 12. do 15. října 2011. V návaznosti na tradici zavedenou konferencemi OooCon konanými pod záštitou projektu OpenOffice.org bude LibreOffice Conference přední akcí pro všechny, kdo se zajímají o vývoj svobodného kancelářského softwaru, otevřených standardů a formátu OpenDocument obecně.

„Jsme hrdí na to, čeho jsme jsme dosud s projekty LibreOffice a The Document Foundation dosáhli. Jsme svědky rychlého růstu nového ekosystému postaveného na svobodném softwaru a LibreOffice Conference bude výtečná příležitost pro setkání s členy naší komunity, vývojáři a hackery,“ řekl Charles Schulz, člen Programového výboru organizace The Document Foundation a jeden z organizátorů letošního ročníku konference.

„Paříž již dlouho poskytuje silnou podporu svobodnému softwaru a – po úžasné oslavě vydání nové verze OpenOffice.org v roce 2008 – se již na posledním OooConu začala plánovat další pařížská akce. Takže nás těší, že můžeme srdce Francie oznámit jako místo konání naší první konference.“

Místo pro LibreOffice Conference 2012 bude vybráno komunitou v rámci otevřeného procesu Call for Locations (výzva k návrhu míst), který bude brzy oznámen.

LibreOffice Conference nabídne řadu přednášek o různých aspektech LibreOffice, včetně nasazení, migrace, vývoje a interoperability. Více informací o konkrétním místu konání a Call for Papers (výzva k zaslání návrhů na přednášky) budou zanedlouho k dispozici.

Informace o LibreOffice naleznete na http://www.libreoffice.org. Více o The Document Foundation na http://www.documentfoundation.org.

O The Document Foundation

The Document Foundation si klade za cíl zajistit komunitě LibreOffice, aby se v několika následujících měsících vyvinula do nové, otevřené a nezávislé organizace stavějící na zásluhách svých členů. Nezávislá nadace (foundation) lépe odráží hodnoty našich přispěvatelů, uživatelů a stoupenců a umožní existenci schopnější a transparentnější komunity. TDF bude chránit dosavadní investice snahou navazovat na úspěchy prvního desetiletí, podnítí širší účast v rámci komunity a zajistí koordinaci činností napříč komunitou.

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 1
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
redakce OpenOffice.cz

redakce OpenOffice.cz

redaktoři OpenOffice.cz

 
 
 
woo jaw demo hz