Svobodný software na základní škole, nová verze GIMPu pracující v jednom okně a další květnové články články z LinuxEXPRESu

ikona_linux.png GIMP 2.8: Práce v jednom okně. Myšlenkové mapy pomáhají plánovat. Matematický software v Linuxu: Extcalc, Sage, Maxima, Octave a R. Školní časopis Devítka je sázený ve Scribusu. Otevřený přístup a open source v kontextu akademického publikování. Linux a open source řeší potřeby základní školy v Šumperku.  

GIMP 2.8: Práce v jednom okně

Po více než třech letech vyšla další stabilní verze známého grafického editoru GIMP. Přináší podporu práce v jednom okně, po které část uživatelů tolik volala, pár nových vlastností a především řadu vylepšení nástrojů a pluginů. V neposlední řadě je znát příprava na velké změny.

Středa, 9. květen 2012 | Autor Petr Němec

Myšlenkové mapy pomáhají plánovat

Myšlenkové mapy jsou nástrojem nejen pro ztvárnění nápadů, ale také pro zachycení současného stavu, v němž se nachází projekt, nebo také pro plánování projektů budoucích. Univerzálnost konceptu předurčuje myšlenkové mapy k použití pro mnoho účelů. Potřebujete ale také kvalitní aplikaci, která vám nebude klást odpor. Mezi kvalitní patří program XMind.

Úterý, 15. květen 2012 | Autor Vlastimil Ott

Matematický software v Linuxu: Extcalc, Sage, Maxima, Octave a R

Článek stručně představuje kalkulačku Extcalc, komplexní balík Sage, počítačový algebraický systém Maxima, numerický software GNU Octave a statistické prostředí R.

Úterý, 22. květen 2012 | Autor František Bártík

Školní časopis Devítka je sázený ve Scribusu

Školní časopis Devítka představuje pěknou ukázku toho, kde je možné používat sázecí nástroj Scribus. Jako bonus si čtenáři můžou stáhnout šablonu časopisu, kterou vytvořil dlouhodobý uživatel programu Otakar Haška.

Čtvrtek, 24. květen 2012 | Autor Michal Hlavatý

Otevřený přístup a open source v kontextu akademického publikování

Akademické vydavatelství v anglofonních zemích je vzhůru nohama od doby, kdy omezení finanční podpory pro vyšší školství v 70. letech minulého století postihlo také univerzitní nakladatelství a knihovny. Akademické publikování nemá těžiště v penězích, nýbrž v osobní reputaci, diseminaci výzkumu, dopadech na obor a rozvoji znalostí. Otevřené publikování představuje poměrně malou část akademického publikování, ale jeho dopad roste a ovlivňuje komerční publikační modely.

Pátek, 25. květen 2012 | Autor Agata Mrva-Montoya

Linux a open source řeší potřeby základní školy v Šumperku

ZŠ Šumperk (8. května 63) používá Linux již 6 let. „Rozhodli jsme se neutrácet za operační systém, antivir a kancelářský software a ušetřené peníze použít na nákup více počítačů, projektorů, nového serveru a strukturované kabeláže,“ píše Daniel Krhánek.

Úterý, 29. květen 2012 | Autor Daniel Krhánek

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 2
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
 
 
woo jaw demo hz