Portál OpenOffice.cz spolupracuje s časopisem Connect!

Redakce portálu OpenOffice.cz připravila pro časopis Connect! článek, který seznamuje čtenáře s balíkem a představuje novinky třetí verze.  

Do lednového čísla 1/2009 časopisu Connect připravila naše redakce článek Modrá je dobrá, který čtenářům představuje novou verzi kancelářského balíku OpenOffice.org. Doufáme, že je to začátek další spolupráce a že naše příspěvky pomohou v šíření dobrého jména OpenOffice.org i mezi uživateli, kteří jej ještě úplně neznají. Můžete si stáhnout PDF verzi z časopisu - děkujeme redakci za její poskytnutí.

Článek vyšel pod názvem OpenOffice.org útočí potřetí také na našem partnerském portálu LinuxEXPRES.

V uplynulých letech dodávala redakce magazínu LinuxEXPRES (která je s redakcí portálu OpenOffice.cz propojená) články do časopisu Jak na počítač. V periodiku pro začínající a méně pokročilé uživatele tak vyšly desítky článků nejen o Writeru a Calcu, ale také o Firefoxu a dalších programech, mnoho z nich se nachází také na tomto portále (nikoliv už na portále časopisu JNP):

‹‹   Předchozí   1 2 3 4   Následující   ››

Už umíme přinutit OpenOffice.org Writer k tomu, aby nám čísloval jednotlivé body, které napíšeme. Ne vždy se nám ale hodí, aby číslování začínalo od čísla 1, chceme používat také římské číslice nebo jiné znaky.

 

Možná si vzpomenete na klasický český film, ve kterém jeden z hrdinů trpí zvláštní nemocí, spočívající v sáhodlouhém vyjmenovávání různých pomůcek pro stavbu domu. Pokud bychom chtěli jeho výpověď přehledně zapsat, textový editor nám k tomu nabízí funkci Odrážky.

 

Kancelářský balík OpenOffice.org 2.0 už znáte z minulých návodů. Nejčastěji používanou součástí je pro mnoho uživatelů textový editor, který se jmenuje Writer. Je zcela a plně srovnatelný s editorem Microsoft Word. Jenže za Writer nemusíte platit ani korunu!

 

Vytváříte-li nějaký delší text, budete chtít, aby byly stránky očíslovány. Nebo budete chtít mít nahoře na stránce napsáno, jak se váš dokument jmenuje. K tomu slouží záhlaví a zápatí stránek.

 

Přiblížíme si základy práce se sešitem, buňkou a vzorci v tabulkovém procesoru Calc, který je v OpenOffice.org obsažen.

 
‹‹   Předchozí   1 2 3 4   Následující   ››
(Jako ve škole)
 

Komentáře

user avatar Josef Bořecký
Odpovědět
Portál OpenOffice.cz spolupracuje s časopisem Connect!
20. 12. 2008, 22:49:02
Lze časopis Connect koupit?
user avatar redakce portálu
Odpovědět
Re:Portál OpenOffice.cz spolupracuje s časopisem Connect!
21. 12. 2008, 21:35:38
Mělo by to jít, ale zřejmě s tím přece jen bude problém, viz http://connect.zive.cz/node/706

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
 
 
woo jaw demo hz