Portál OpenOffice.cz spolupracuje s časopisem Connect!

Redakce portálu OpenOffice.cz připravila pro časopis Connect! článek, který seznamuje čtenáře s balíkem a představuje novinky třetí verze.  

Do lednového čísla 1/2009 časopisu Connect připravila naše redakce článek Modrá je dobrá, který čtenářům představuje novou verzi kancelářského balíku OpenOffice.org. Doufáme, že je to začátek další spolupráce a že naše příspěvky pomohou v šíření dobrého jména OpenOffice.org i mezi uživateli, kteří jej ještě úplně neznají. Můžete si stáhnout PDF verzi z časopisu - děkujeme redakci za její poskytnutí.

Článek vyšel pod názvem OpenOffice.org útočí potřetí také na našem partnerském portálu LinuxEXPRES.

V uplynulých letech dodávala redakce magazínu LinuxEXPRES (která je s redakcí portálu OpenOffice.cz propojená) články do časopisu Jak na počítač. V periodiku pro začínající a méně pokročilé uživatele tak vyšly desítky článků nejen o Writeru a Calcu, ale také o Firefoxu a dalších programech, mnoho z nich se nachází také na tomto portále (nikoliv už na portále časopisu JNP):

1 2 3 4   Následující   ››

Udělali jste o dovolené hezké fotky a chtěli byste je doplněné o text ukázat svým přátelům a známým? Pokud ano, velmi dobře vám pro tento účel poslouží jednoduchá prezentace. Použít k tomu můžete Impress, který je součástí kancelářského balíku OpenOffice.org.

 
writer.png

Vytvořte si abecední rejstřík

Zejména v případě delších prací a dokumentů je často nutné uvést na jejich konci rejstřík, a to jmenný, místní nebo zcela originální. Právě způsob vytváření rejstříků v OpenOffice.org Writeru si ukážeme v tomto článku na příkladu abecedního rejstříku.

 

Ke zlepšení orientace v dokumentu poslouží také poznámky autora dokumentu, záložky nebo poznámky pod čarou. Právě poznámkovému aparátu se věnuje tento článek.

 

Pryč jsou ty doby, kdy vizitka byla kvůli výrobním nákladům výsadou podnikatelů, obchodníků, manažerů a klíčových pracovníků. Dnes si díky přístupnému technickému zázemí a programovému vybavení vizitku může velmi snadno vytvořit každý. Tedy i vy. Ukážeme si to v programu Draw, který je součástí kancelářského balíku OpenOffice.org.

 
writer.png

Navigace v textovém dokumentu

Každý uživatel se dokáže v textovém dokumentu pohybovat – slouží k tomu kolečko myši a klávesy PgDn, Pgup, Home a End. Writer ovšem nabízí mnoho dalších způsobů navigace dokumentem, které jsou pohodlnější a rychlejší, zejména v případě rozsáhlých dokumentů. Dokážete se pohybovat jen po obrázcích?

 
1 2 3 4   Následující   ››
(Jako ve škole)
 

Komentáře

user avatar Josef Bořecký
Odpovědět
Portál OpenOffice.cz spolupracuje s časopisem Connect!
20. 12. 2008, 22:49:02
Lze časopis Connect koupit?
user avatar redakce portálu
Odpovědět
Re:Portál OpenOffice.cz spolupracuje s časopisem Connect!
21. 12. 2008, 21:35:38
Mělo by to jít, ale zřejmě s tím přece jen bude problém, viz http://connect.zive.cz/node/706

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
 
 
woo jaw demo hz