Novinky

Sledujeme aktuální dění a přinášíme informace o nasazení balíků v institucích, školách a firmách, aktivitách kolem OpenDocumentu a činnosti vývojářů.  

Na serveru AmigaWorld.com běží anketa, která má za cíl zjistit zájem uživatelů a vývojářů o portaci kancelářského balíku OpenOffice.org na Amigu.

 

K vyzkoušení pro všechny nedočkavce i testery je nový build OOo, zatím pro Linux, verze pro Windows a Solaris se zde brzy objeví také.

 

Rolf Meyer zveřejnil novou sekci galerie sejmutých obrazovek (screenshotů), která se zabývá přicházející verzí (2.0) OpenOffice.org.

 

Pojďme se podívat na další zajímavosti, které se týkají připravované verze OpenOffice.org. Nativní instalační programy, těsnější integrace do prostředí a uživatelské profily v LDAP adresářích.

 

Používáte Debian, Slackware a další distribuce? Nevíte jak z RPM extrahovat jeho obsah a provést ruční instalaci, například do adresáře /opt ?  

 

Máme tu dobrou zprávu pro uživatele systému Apple MacOS X, právě byla vydána nová verze kancelářského balíku NeoOffice/J, která je založena na OpenOffice.org 1.1.3.

 

Americký obchodní řetězec Wal-Mart začal prodávat levné notebooky s předinstalovaným operačním systémem (GNU/Linux) a kancelářským balíkem (OpenOffice.org). Jeho cena je $498, což v přepočtu činí necelých 11000 Kč. Notebook není nijak zvlášť výkonný, ale pro pořizování jednodušších textů plně dostačuje.

 
 
 
woo jaw demo hz