Naučte se 3 triky, jak ovládnout lišty s ikonami v LibreOffice

newsletter.png Nástrojové lišty nejsou od toho, aby vám zabíraly místo na obrazovce. Zkroťte je, upravte a vytvarujte podle svého gusta, poradí vám newsletter z 18. července 2012.  

Dobrý den,

nástrojové lišty jsou plochy, na nichž se v LibreOffice zobrazují ikony - tlačítka. Jde o funkce jako otevřít soubor, uložit soubor, vytisknout nebo vložit tabulku. Poradíme vám, jak si je upravit:

  • bude se vám pracovat lépe
  • ušetříte místo na obrazovce
  • najdete nové funkce - ikony

Toto je newsletter pro uživatele webu OpenOffice.cz, pokud se vám nelíbí, můžete si ho odhlásit ve svém nastavení.

Tento mail načítá dva obrázky z webu OpenOffice.cz.

Nechte lišty plavat

Plaváním máme na mysli režim, kdy se lišta vznáší nad povrchem celého programu. Každou lištu lze vytvarovat - nemusí mít tvar pásu, ale klidně to může být malé okno.

Uchopte lištu za začátek a přesuňte ji nad pracovní plochu. Najeďte kurzorem myši na pravý dolní okraj a stisknutím tlačítka změňte tvar lišty na obdélník. Takto vytvarované lišty-okna si můžete rozmístit po ploše.

Upravené nástrojové lišty Upravené nástrojové lišty

Odstraňte zbytečná tlačítka z nástrojových lišt

Každou nástrojovou lištu si můžete upravit, tedy některé tlačítka skrýt a jiná zobrazit. Klikněte na šipku v záhlaví lišty (nebo pravým tlačítkem na ploše lišty) a v zobrazené nabídce vyberte položku Upravit lištu.

V okně, které se objeví, pak můžete zatrhnout tlačítka, která se mají zobrazovat. Výsledek můžete uložit pro celý program, nebo jen pro aktuální dokument; to lze vybrat v přepínači pod seznamem.

Okno pro úpravu tlačítek na lištách Okno pro úpravu tlačítek na lištách

Odstraňte nástrojové lišty úplně

Pokud některou lištu nepotřebujete, zrušte její zobrazení v nabídce Zobrazit | Nástrojové lišty. Některé lišty vyskakují podle kontextu - např. v seznamech nebo tabulkách. Dočasně je odstraníte klepnutím na uzavírací křížek v pravém horním rohu, trvale je vypnete ve zmiňované nabídce Zobrazit. Tam je také opět aktivujete.

Zdraví vás

redakce@openoffice_cz

P.S. Nezapomeňte si přečíst, jaké novinky se chystají pro Apache OpenOffice.org.(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 3
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
redakce OpenOffice.cz

redakce OpenOffice.cz

redaktoři OpenOffice.cz

 
 
 
woo jaw demo hz