32 tisíc studentů dostane notebook s OpenOffice.org

Francouzší studenti dostanou přenosné počítače s předinstalovaným operačním systémem a svobodným softwarem. Úkolem projektu je mimo jiné zlepšit výuku cizích jazyků, zjednodušit organizaci studia i jiných aktivit.  

Podle serveru OSOR.EU (anglicky) počítače konkrétně dostane 32 tisíc studentů škol (a to jak státních, tak soukromých) ve francouzském regionu Languedoc-Roussillon. O akci informoval také server ToutMontpellier.fr a Artesi (oba francouzsky). Místní vláda uvolnila na projekt 15 milionů euro a opírá se zejména o použití svobodného softwaru. Ten dokáže razantně snížit náklady na rozdíl od proprietárních řešení (respektive náklady na licence úplně odpadnou), které navíc nejsou v tomto případě vůbec potřeba.

Celý projekt je založen na technologii Cloud storage, která umožňuje data jednoduše ukládat na virtuální servery a následně k nim přistupovat. Jedná se tak o podstatně levnější řešení, než je tomu v případě klasických dedikovaných (jinak řečeno vyhrazených) serverů. Přes takové spojení bude fungovat řada přidaných funkcí, která má umožnit studentům organizaci studia i volno časových aktivit, rezervaci v menzách nebo úložný prostor pro digitální učebnice apod.

Tvůrci programu si očekávají zvýšení kvality výuky cizích jazyků, kde bude možno využívat počítače interaktivně přímo v hodinách. Pro psaní poznámek, školních prací a prezentací je na počítačích předinstalován svobodný kancelářský balík OpenOffice.org, který všechny tyto činnosti bez problému zvládá. Vedle něj budou počítače vybaveny ještě internetovým prohlížečem a multimediálním přehrávačem. Velkou výhodou je, že celý projekt jde v ruce s rovnocenným přístupem ke studiu. Všichni tak budou mít k dispozici stejné podmínky.

Projekt je součástí celonárodní koncepce ENT (Environnement de travail Numérique), která má za úkol vybudovat podobné systémy ve všech 27 francouzských regionech a integrovat do výuky moderní technologie na základě možností a specifik jednotlivých regionů.

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 1
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Michal Polák

Michal Polák

 

Public Relations

Jak si zabezpečit servery?

DNSSECPokud chce moderní člověk plně využívat to, co mu virtuální svět internetu nabízí, musí se stále více orientovat na bezpečnost. Musí činit kroky, jež ho ochrání před riziky, jež se právě na této síti skrývají a dnes a denně uživatele ohrožují.

Pokračování ...


 
 
woo jaw demo hz