400 britských úřadů přechází na ODF

Velká Británie Magnus Falk, zástupce technického ředitele britského úřadu vlády, popisuje probíhající migraci státní správy na formát OpenDocument. „Tíhu přechodu nesmějí nést uživatelé,“ říká o tomto procesu.  

IT oddělení čtyř stovek orgánů státní správy Spojeného království pracují na přechodu na Open Document Format, o němž britská vláda v letošním roce rozhodla. O průběhu migrace se na letošní konferenci ODF Plugfest v Londýně vyjádřil Magnus Falk, zástupce technického ředitele britského úřadu vlády.

Podle něj nesmí tíha přechodu dopadnout na úředníky a další koncové uživatele. „Opravdu záleží na interoperabilitě mezi aplikacemi podporujícími ODF,“ zdůraznil. V nasazení ODF vidí příležitost k posílení soutěžního prostředí, které bylo dosud opanováno jediným produktem. Nasazení ODF ale není úplně bez problémů, mezi ty největší patří například chybějící podpora sledování změn při práci v hojně rozšířeném proprietárním balíku (Microsoft Office, pozn. aut.).

Evropské vlády a orgány EU byly o nové britské politice zpraveny a sledují ji: „Evropa si uvědomuje [naši politiku] a ptá se nás na ni,“ komentoval vnější zájem Falk.

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 5
 
Jaro na Kyjovsku

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
GFI
Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.

 
IT Systems - předplatné
 
 
woo jaw demo hz