eWay

400 britských úřadů přechází na ODF

Velká Británie Magnus Falk, zástupce technického ředitele britského úřadu vlády, popisuje probíhající migraci státní správy na formát OpenDocument. „Tíhu přechodu nesmějí nést uživatelé,“ říká o tomto procesu.  

IT oddělení čtyř stovek orgánů státní správy Spojeného království pracují na přechodu na Open Document Format, o němž britská vláda v letošním roce rozhodla. O průběhu migrace se na letošní konferenci ODF Plugfest v Londýně vyjádřil Magnus Falk, zástupce technického ředitele britského úřadu vlády.

Podle něj nesmí tíha přechodu dopadnout na úředníky a další koncové uživatele. „Opravdu záleží na interoperabilitě mezi aplikacemi podporujícími ODF,“ zdůraznil. V nasazení ODF vidí příležitost k posílení soutěžního prostředí, které bylo dosud opanováno jediným produktem. Nasazení ODF ale není úplně bez problémů, mezi ty největší patří například chybějící podpora sledování změn při práci v hojně rozšířeném proprietárním balíku (Microsoft Office, pozn. aut.).

Evropské vlády a orgány EU byly o nové britské politice zpraveny a sledují ji: „Evropa si uvědomuje [naši politiku] a ptá se nás na ni,“ komentoval vnější zájem Falk.

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 5
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Soutěž - SDD a USB flashdisky Kingston
Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.

 
 
 
woo jaw demo hz