Apache OpenOffice 4.1 je tady

Apache OpenOffice Bylo to rychlé – doslova pár hodin po skončení hlasování o vydání Apache OpenOffice 4.1 byla tato verze oficiálně vydána. Novinky jsou převážně dílčího charakteru, s výjimkou technologií pro přístupnost, kde došlo k velkému posunu.  

Od konce hlasování o vydání Apache OpenOffice 4.1 (v podobě dosavadní verze RC4) uběhlo sotva pár hodin a už tu máme novou verzi oficiálně. Můžete tedy stahovat a instalovat nebo aktualizovat.

Jedná se o verzi s převážně menšími funkčními změnami, například s možností editovat textová pole přímo na místě, s interaktivním ořezáváním grafiky nebo s nově zavedenou 64bitovou verzí pro systém OS X. Jedinou větší novinkou jsou technologie pro přístupnost – Microsoft Active Accessibility (MSAA) a IAccessible2 (vylepšení MSAA vyvíjené pod hlavičkou Linux Foundation).

Další informace najdete v poznámkách k vydání.

Apache OpenOffice 4.1

Apache OpenOffice 4.1

(Jako ve škole) Průměr: 1.50 | Hodnotilo: 4
 

Komentáře

user avatar Tomáš Páv
Odpovědět
Apache OpenOffice 4.1 je tady
4. 05. 2014, 15:04:14
Chyba, kdy žádná červencová data nelze uvést do formátu datum, přetrvává i v nové verzi.

Odpovědět

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.

 
 
 
woo jaw demo hz