Apache OpenOffice: 75 milionů stažení

Apache OpenOffice Balík Apache OpenOffice zaznamenal za dobu své existence (od vydání první verze přejmenované z OpenOffice.org) již 75 milionů stažení. ASF při této příležitosti zveřejnila řadu grafů ukazujících různé trendy.  

Kancelářský balík Apache OpenOffice vznikl přejmenováním a přelicencováním původního balíku OpenOffice.org, který Apache Software Foundation (ASF) převzala od firmy Oracle. První verze nového balíku přišla na svět 8. května 2012 a od té doby bylo zaznamenáno 75 milionů stažení. Podle grafu denní stažení narostla četnost stahování hlavně po vydání nové verze 4.0.0.

Při příležitosti tohoto oznámení zveřejnila ASF také řadu grafů, které ukazují různé zajímavosti a trendy v používání balíku. Například žebříček států vedou USA, Francie a Německo. V operačních systémech výrazně převažují Microsoft Windows, na druhém místě je Apple OS X a na třetím Linux, u kterého se ale významně používají distribuční balíčky, takže údaje nemají v absolutním měřítku velkou vypovídací hodnotu.

Dlouhodobě roste podíl 64bitové verze, zejména v posledí době, a už dosáhl 50 %. V případě systému Windows byl zaznamenán rychlý nárůst Windows 8, nyní už má stejný podíl jako dlouhodobě klesající Windows XP. Ve webových prohlížečích vede a stále roste Google Chrome, zatímco Internet Explorer klesá a je nyní na třetím místě za Firefoxem.

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 2
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.

 

Public Relations

Využíváte plně potenciál M365 a Microsoft Vivu?

Využíváte plně potenciál M365 a Microsoft Vivu?Představte si, že Microsoft 365 je nejen soupravou nástrojů, ale skutečným prostředkem pro transformaci vašeho podnikání. Jednou ze společností, která vás na této cestě jako obchodní partner může podpořit, je Crayon Czech Republic and Slovakia.

Pokračování ...


 
 
woo jaw demo hz