Automatizované zpracování dat v programu Calc

Calc Stručný článek ukazuje možnosti využití programu Calc v balících Apache OpenOffice a LibreOffice k automatizovanému zpracování dat prostřednictvím knihovny LibOpenOffice.  

Kancelářské balíky Apache OpenOffice a LibreOffice lze využívat i jinak než k běžné interaktivní práci. Mohou například posloužit jiným aplikacím pro zpracování či export a import dat. Jednu takovou možnost ve stručnosti ukazuje článek na serveru CodeProject.

Jedná se o využití knihovny LibOpenOffice, přes kterou lze automatizovaně zpracovávat data v programu Calc, ale i pracovat s jinými dokumenty AOO/LO. Další ukázky použití lze nalézt na webu knihovny. Ta je proprietární a placená, pro demonstrační účely je však k dispozici zdarma.

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 1
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.

 
 
 
woo jaw demo hz