Automatizované zpracování dat v programu Calc

Calc Stručný článek ukazuje možnosti využití programu Calc v balících Apache OpenOffice a LibreOffice k automatizovanému zpracování dat prostřednictvím knihovny LibOpenOffice.  

Kancelářské balíky Apache OpenOffice a LibreOffice lze využívat i jinak než k běžné interaktivní práci. Mohou například posloužit jiným aplikacím pro zpracování či export a import dat. Jednu takovou možnost ve stručnosti ukazuje článek na serveru CodeProject.

Jedná se o využití knihovny LibOpenOffice, přes kterou lze automatizovaně zpracovávat data v programu Calc, ale i pracovat s jinými dokumenty AOO/LO. Další ukázky použití lze nalézt na webu knihovny. Ta je proprietární a placená, pro demonstrační účely je však k dispozici zdarma.

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 1
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.

 

Public Relations

Využíváte plně potenciál M365 a Microsoft Vivu?

Využíváte plně potenciál M365 a Microsoft Vivu?Představte si, že Microsoft 365 je nejen soupravou nástrojů, ale skutečným prostředkem pro transformaci vašeho podnikání. Jednou ze společností, která vás na této cestě jako obchodní partner může podpořit, je Crayon Czech Republic and Slovakia.

Pokračování ...


 
 
woo jaw demo hz