Berlín používá OpenOffice, na Linux přecházet nebude

Linux Berlín používá Apache OpenOffice na tisících počítačů, navzdory požadavkům opozice však politická reprezentace nechce u desktopů přejít na Linux.  

Německý Berlín patří mezi města, kde se poměrně významně používá kancelářský balík Apache OpenOffice. Běží například na 4 650 počítačích ve školách a na 8 100 strojích na finančních úřadech (město je zároveň spolkovou zemí a tudíž vykonává i státní správu na zemské úrovni). Politické uskupení Svaz 90/Zelení, které je na tamní radnici v opozici, by rádo vidělo, aby se při nahrazování zastaralé verze systému Microsoft Windows (u které v dubnu definitivně končí podpora) na desktopech přešlo na Linux.

Město celkem provozuje 74 698 počítačů, které jsou z menší části (14 % pracovních stanic, 21 % serverů) pod správou Centra služeb IT (ITDZ), z většiny si je spravují jiné orgány města. Aktuální plán vedení města je, že by se všechny počítače převedly pod správu ITDZ a na všech desktopech by byla nová verze Windows; migrace na Linux v plánu není. Co se týká serverů, běží Linux na zhruba 40 % z nich v případě ITDZ a okolo 20 % u jiných orgánů města.

(Jako ve škole)
 

Komentáře

user avatar Mario
Odpovědět
Berlín používá OpenOffice, na Linux přecházet nebude
7. 02. 2014, 13:55:55
To je dobrý začiatok. Neochotu prejsť na Linux asi chápem, predsudky, možno politické tlaky. Ďalší krok možno dual-boot a potom widly von :)
user avatar zvedavec
Odpovědět
Berlín používá OpenOffice, na Linux přecházet nebude
7. 02. 2014, 14:04:45
"Ďalší krok možno dual-boot a potom widly von :)" - Dualboot muzu ja ve skole, abych to ukazal. Ve statni sprave a vubec ve velke siti kdekoliv, kde se dela (pracuje) si dulaboot nedovedu predstavit.

Bud jedno nebo druhy.
user avatar Petr Valach
Odpovědět
Berlín používá OpenOffice, na Linux přecházet nebude
8. 02. 2014, 18:56:49
Jestliže budou rozumné požadavky z oblasti IT prosazovány a požadovány ze stran takových bizarních uskupení, jako jsou Strany zelených, pak se nedivím, že k rozumným řešením prostě docházet nebude... Takže je třeba zajistit, aby toto téma bylo na politické úrovni reprezentováno někým jiným, kdo bude reprezentovat rozumnou politiku i na jiných segmentech, a zároveň se tak zamezí tomu, aby si Zelení na tomto poli honili triko.
Řešení, které "zelené" strany v oblasti IT nabízejí, mohou mnohdy být rozumné, ale jejich politika založená na využívání polí ne na pěstování potravin, ale lití řepky do nádrží, vytváření fotovoltaických farem, které hyzdí přírodu, podobně jako větrníky, které ničí elektrorozvodnou síť a zabíjejí ptáky a mají dopad na klima v okolí, a jejich arogance, zpupnost a ignorantsví všeho, co se nehodí do jejich úchylného, demagogického vidění světa, veškeré tyto veskrze pozitivní snahy totálně dehonestuje.

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.

 
 
 
woo jaw demo hz