Blíží se InstallFest 2020, poprvé s LibreOffice

installfest_2.png Každoroční konference InstallFest 2020 je téměř tu. Návštěvníci se mohou těšit na desítky přednášek a workshopů, chybět nebudou stánky, letos poprvé i LibreOffice. Místem konání konference je areál ČVUT na Karlově náměstí v Praze.  

InstallFest 2020 proběhne poslední únorový víkend, ve dnech 29. 2 a 1. 3. Konference nabízí na 30 přednášek, které budou paralelně probíhat ve dvou vlnách nazvaných Track I a Track II. Spolu s nimi poběží i workshopy, taktéž ve dvou větvích. Kompletní přehled přednášek a workshopů najdete na stránce installfest.cz, kde se též můžete zaregistrovat. Registrace není povinná, ale je žádoucí. Vstup na konferenci je po oba dny zdarma. Záznamy přednášek najdete na Youtube stránce.

Přítomny budou samozřejmě i stánky. Vedle těch tradičních se letos vůbec poprvé ukáže i stánek LibreOffice. Na ten vás samozřejmě zveme. Uvítáme od vás zkušenosti s nasazením LibreOffice v podnikové praxi, s komunikací s úřady, náměty na vylepšení. Souhrn těchto informací zpracováváme a zasíláme do nadace The Document Foundation a řešíme je s konkrétními vývojáři. Chcete vědět, jaké novinky přináší aktuální verze LibreOffice 6.4 a proč se vyplatí na ni přejít?

O InstallFestu

Installfest je akce, kde se setkávají začátečníci s ostřílenými linuxáky, kteří jim pomáhají s GNU/Linux nebo problémy, které vyžadují více zkušeností. InstallFest pořádaný klubem Silicon Hill je ale o něco více akčnější, kromě instalací nabízí i přednášky a navíc je možné se zúčastnit i z domova.

Installfest je akce, která má své počátky v Americe. Týká se operačního systému GNU/Linux a jeho příznivců, kteří často pomáhali svým méně zkušeným kolegům s instalací tohoto operačního systému, až se jich sešlo více najednou a začali dělat takzvané instalační festivaly, čili installfesty. Jeden z prvních installfestů probíhal v knihovně. Účastníci si tam donesli své počítače (občas i rarity a polopočítače) a instalace mohli začít. Ostřílení linuxáci radili svým méně zkušeným kolegům, ale i mezi sebou si vyměňovali spoustu zajímavých zkušeností a panovala velmi přátelská a vzrušená atmosféra.

Takové installfesty jsou dnes pořádány po celém světě. Mnohdy mezi novinkami naleznete informaci, že se podařilo uskutečnit první installfest v Egyptě, na Islandu nebo někde úplně v divočině, kde byste si skoro netroufali doufat, že tam mají vůbec počítače. Ono to nemusí být na první pohled zřejmé, ale GNU/Linux lidi spojuje. A to velmi často díky atmosféře, která tento populární operačního systému obklopuje. (Převzato z webové stránky konference)

FEL-Karlak.png

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 1
 

Komentáře

user avatar kamlan
Odpovědět
Blíží se InstallFest 2020, poprvé s LibreOffice
20. 02. 2020, 20:00:19
Koukl jsem na ten odkaz na Júťjůb a některá propagovaná videa vypadají i pro mě jakožto amatéra zajímavě. Co je však potíž je, že některá jsou docela dlouhá.

Ač je to asi těžko realizovatelné, potěšující by bylo mít to v psaném textu, tedy převedené to mluvené slovo z videa na text, neboť to na co bych koukal třeba hodinu bych zvládl přečíst tipuji za 10 minut.

Je fakt že při skutečném zájmu ten čas člověk asi na to video i "obětuje", ale text ke čtení by byl přeci jen méně časově náročný, na případné detaily by si šlo kdyžtak rozkliknout to video.

Avšak skutečně netuším jak moc náročné by převod do textu bylo zrealizovat, možná na to jsou dobré programy ale ruční korekci by se to nejspíš nevyhlo.

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
redakce OpenOffice.cz

redakce OpenOffice.cz

redaktoři OpenOffice.cz

 
 
 
woo jaw demo hz