Blíží se vydání LibreOffice 6.0

LO.png Na přelom ledna a února se chystá vydání další verze LibreOffice s označením 6.0. Jako vždy v něm bude spousta novinek a vylepšení.    

Při této příležitosti byl uskutečněn rozhovor se Sophií Gauter, která je členkou lokalizačního týmu a stará se o rozšíření LibreOffice do co nejvíce jazyků. Překladatelé většinou využívají pro překlady lokalizační nástroj Pootle, není to však vyžadováno. Vedení lokalizačního týmu se snaží přizpůsobit lokalizátorům a usnadnit jim práci s překlady už tím, že dává volnou ruku pro výběr lokalizačního nástroje.

Účastníci konference LibreOffice 2016 v Brně – Sophie Gauter třetí zprava Účastníci konference LibreOffice 2016 v Brně – Sophie Gauter třetí zprava

Český lokalizační tým vede Stanislav Horáček. Zájemci, kteří by chtěli přispět a vypomoci s překlady, se mohou hlásit na adrese lokalizace@cz_libreoffice_org. Překladatelé pro jiný než český jazyk najdou kontakty na svůj lokalizační tým na  wiki.

Na konferenci LibreOffice 2016 jsme nemohli chybět ani my – na snímku členové redakce Antonín Judytka, Lukáš Jelínek, Stanislav Horáček Na konferenci LibreOffice 2016 jsme nemohli chybět ani my – na snímku členové redakce Antonín Judytka, Lukáš Jelínek, Stanislav Horáček

A na co se Sophie v nové verzi těší? Podle ní se udělala velká práce na uživatelském rozhraní, resp. na jeho přizpůsobitelnosti. Další velkou metou je PGP podepisování dokumentů a v neposlední řadě vylepšený systém nápovědy. To samozřejmě není zdaleka všechno, v nové verzi budete moci otáčet obrázky ve Writeru, ve správci symbolů si budete moci přidávat oblíbené znaky a spoustu dalšího.

(Jako ve škole) Průměr: 1,00 | Hodnotilo: 2
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Petr Valach

Petr Valach

OpenOffice používám od roku 2004, od roku 2011 LibreOffice. Od roku 2009 píšu články pro OpenOffice.cz a LinuxEXPRES.cz. Svobodný software uplatňujeme v redakci www.exospace.cz , v níž jsem šéfredaktorem. Redakce ExoSpace.cz podporuje redakce LinuxEXPRES.cz a OpenOffice.cz, jejichž šéfredaktor Lukáš Jelínek je naším čestným členem.

 

Public Relations

Seznamte se s českou doménou

Máte vlastní doménu nebo se chystáte ji zaregistrovat? Myslíte také na její důkladné a profesionální zabezpečení? Spojte se s profesionály.

Pokračování ...


 
 
woo jaw demo hz