Blíží se vydání LibreOffice 6.0

LibreOffice 6.0 Na přelom ledna a února se chystá vydání další verze LibreOffice s označením 6.0. Jako vždy v něm bude spousta novinek a vylepšení.    

Při této příležitosti byl uskutečněn rozhovor se Sophií Gauter, která je členkou lokalizačního týmu a stará se o rozšíření LibreOffice do co nejvíce jazyků. Překladatelé většinou využívají pro překlady lokalizační nástroj Pootle, není to však vyžadováno. Vedení lokalizačního týmu se snaží přizpůsobit lokalizátorům a usnadnit jim práci s překlady už tím, že dává volnou ruku pro výběr lokalizačního nástroje.

Účastníci konference LibreOffice 2016 v Brně – Sophie Gauter třetí zprava Účastníci konference LibreOffice 2016 v Brně – Sophie Gauter třetí zprava

Český lokalizační tým vede Stanislav Horáček. Zájemci, kteří by chtěli přispět a vypomoci s překlady, se mohou hlásit na adrese lokalizace@cz_libreoffice_org. Překladatelé pro jiný než český jazyk najdou kontakty na svůj lokalizační tým na  wiki.

A na co se Sophie v nové verzi těší? Podle ní se udělala velká práce na uživatelském rozhraní, resp. na jeho přizpůsobitelnosti. Další velkou metou je PGP podepisování dokumentů a v neposlední řadě vylepšený systém nápovědy. To samozřejmě není zdaleka všechno, v nové verzi budete moci otáčet obrázky ve Writeru, ve správci symbolů si budete moci přidávat oblíbené znaky a spoustu dalšího.

(Jako ve škole) Průměr: 1,00 | Hodnotilo: 2
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Petr Valach

Petr Valach

OpenOffice používám od roku 2004, od roku 2011 LibreOffice. Od roku 2009 píšu články pro OpenOffice.cz a LinuxEXPRES.cz.

 

Public Relations

Chtějte to, na co se můžete spolehnout

Přemýšlíte nad tím, co byste měli udělat pro to, aby na Vaše stránky zavítalo více návštěvníků? Tak to se můžete spolehnout na jedno velice efektivní řešení.

Pokračování ...


 
 
woo jaw demo hz