BundesGit pro LibreOffice

Doplněk Kompletní německá legislativa může být k dispozici přímo uvnitř LibreOffice – zajišťuje to nový doplněk využívající data z projektu BundesGit.  

BundesGit je projekt, který vkládá německé právní předpisy (v podobě strukturované pomocí jednoduchého jazyka) do repozitáře systému Git na GitHubu. Celá spolková legislativa je tak k dispozici ve formě připomínající zdrojové kódy programů – tedy se správou změn a s možností používat na zákony, vyhlášky a další předpisy všechny nástroje, které systém správy verzí Git obsahuje.

Použití systému správy verzí je výborné především pro ty, kdo připravují změny legislativy. Jednak umožňuje efektivně pracovat s větvemi změn, hlavně ale stačí upravovat výslednou podobu předpisů, příslušný změnový předpis systém vygeneruje sám (samozřejmě je potřeba ho následně opatřit jazykovou „omáčkou“).

Protože ale běžný uživatel pravděpodobně nebude používat ryze technicky orientované nástroje, vytvořil Björn Michaelsen doplněk pro LibreOffice, který umožní s repozitářem pracovat pohodlně ve Writeru. Doplněk stáhne a zaindexuje celou legislativu (což samozřejmě chvilku trvá), následně lze velmi rychle vkládat citace z právních předpisů. Doplněk je zatím ve stavu „proof-of-concept“ a mimo jiné vyžaduje v systému přítomnost Gitu verze 1.9 nebo vyšší.

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 3
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.

 
 
 
woo jaw demo hz