Byl spuštěn web Mageia.cz

Dne 18. 7. 2011 byl spuštěn web Mageia.cz za vydatné podpory Petra Šafaříka, Liberixu a Ivana Bíbra.  

Linuxový operační systém Mageia vznikl odštěpením se od Mandriva Linuxu v září loňského roku. Poté se začal připravovat web Mageia.cz pro české fanoušky, kde by si mohli vyměňovat své poznatky a řešit případné problémy. Tohoto úkolu se ujali Peťoš Šafařík s Ivanem Bíbrem za podpory Liberixu. Tato obecně prospěšná společnost se stará o provoz webu po technické stránce. Liberix má na starosti také obsah našeho portálu, ale i dalších např. LinuxEXPRESu, MandrivaLinuxu, Scribusu atd.

Start této linuxové distribuce byl vpravdě raketový. Po založení Mageii netrvalo dlouho a už bylo na světě oficiální logo Mageii. Za další dva měsíce už byl ke stažení první *.iso soubor s Alpha 1 verzí. Za další měsíc následovalo uživatelské fórum. Posledního května roku 2011 bylo oznámeno finální vydání Mageii.

Hlavním záměrem webu Mageia.cz je, aby lidé diskutovali na fóru a hledali řešení i na wiki. Ta se sice stále připravuje, ale snad nebude tak dlouho trvat, aby byla spuštěna. Informační kanál, ve kterém se dozvíte aktuální novinky je twitter Mageii.

(Jako ve škole)
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Irena Šafářová

Irena Šafářová

Irena Šafářová

 
 
 
woo jaw demo hz