Calligra 2.8

Calligra Nová verze kancelářského balíku Calligra přinesla komentáře v dokumentu, vylepšení kontingenčních tabulek a mnoho novinek v grafických aplikacích.  

Byla vydána verze 2.8 svobodného kancelářského balíku Calligra. V této verzi dostaly textové aplikace Words (textový procesor) a Author (tvorba e-knih) podporu pro komentáře. V tabulkovém kalkulátoru Sheets byly vylepšeny kontingenční tabulky. Vizuální databázový nástroj Kexi má novinky hlavně v opravě chyb, jinak přibyla možnost otevírat hypertextové odkazy ve formulářích; jedná se také o první verzi Kexi z řady 2.x, kterou lze zkompilovat pod Windows.

Hodně novinek je grafických aplikacích. Flow (tvorba diagramů) má nově podporu tvarů v SVG. Do grafického programu Krita přibyla podpora pro vysoce kvalitní škálování pomocí OpenGL, integrace G'MIC a podpora pro dotykové displeje. Na tomto programu založené aplikace Krita Sketch (grafický program pro tablety) a Krita Gemini (spojení základní aplikace Krita s Krita Sketch, s možností přepínat mezi režimy) byly nyní začleněny přímo do základní aplikace.

Toto začlenění se týká jen systému Linux. Ve Windows lze program Krita Gemini získat prostřednictvím herní platformy Steam.

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 3
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.

 
 
 
woo jaw demo hz