Český dokumentační tým oceněn nadací TDF

badge_s.png Nejaktivnější členové českého dokumentačního týmu získali ocenění od nadace TDF v podobě otevřených odznaků.   

Příručky pro uživatele LibreOffice jsou významné téma. Jednak mají symbolický význam – LibreOffice posouvají do oblasti profesionálního softwaru. Daleko větší je však jejich význam praktický. Příručky pomáhají začínajícím uživatelům seznámit se rychle s LibreOffice, případně, těm pokročilejším, prohloubit znalosti o tomto balíku.

Pro uživatele je důležité, aby tyto informace získali pokud možno v jejich národním jazyce. Proto již několik let v Česku působí překladatelský tým pod vedením Zdeňka Crhonka, který se o překlady těchto příruček stará. Na překladech, kontrolách i dalších souvisejících pracích se účastní řada dobrovolníků, získaných prostřednictvím kampaní na portále Umsemumtam, kde nadace TDF zaujímá první místo v hodnocení neziskovek. Příručky si zájemci mohou stáhnout z naší stránky, resp. ze stránky LibreOffice.

Nyní se nejaktivnější členové týmu dočkali ocenění od samotné nadace TDF v podobě virtuálních odznaků. Jedná se o speciálně připravené rastrové soubory s vloženými metadaty o zásluhách každého přispěvatele. Tyto odznaky lze prostřednictvím externí služby validovat, takže dotyčný může takto zvalidovaný odznak předkládat jako důkaz své činnosti.

Pro oceněné jde jistě spíše o symbolické ocenění. Tím nejvýznamnějším je, že jejich čas věnovaný překladům nebyl vynaložený nadarmo.

A kdo jsou oni ocenění?

Za překlady:

  • Petr Kuběj

  • Radomír Strnad

  • Zdenek Crhonek

Za korektury:

  • Petr Valach

  • Marcela Tomešová

Za pořízení otisků obrazovek:

  • Roman Toman

Virtuální odznak pro nejpilnější členy dokumentačního týmu Virtuální odznak pro nejpilnější členy dokumentačního týmu

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 157
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Petr Valach

Petr Valach

Redaktor & editor OpenOffice.cz a LinuxEXPRES.cz. Správce sociálních médií těchto redakcí. Člen nadace The Document Foundation. Ve svém volnu se věnuje popularizaci vědy a fotografování.

 
 
 
woo jaw demo hz