Charles Schulz: Na svobodě dokumentů záleží

ODF Při příležitosti blížícího se Dne svobody dokumentů připomíná Charles Schulz, že na svobodě dokumentů dnes záleží více než kdy předtím.  

26. březen se již tradičně slaví jako Den svobody dokumentů. V souvislosti s ním připomíná Charles Schulz, vývojář LibreOffice, že na svobodě dokumentů záleží více než kdy předtím. Člověk by měl mít kontrolu nad svým softwarem a svými daty, aby se k těmto datům dostal třeba i za 30 let.

Poté, co se kdysi Microsoft podařilo protlačit svůj formát OOXML jako standard ISO, prohlásil stejně zástupce firmy, že „ODF vyhrál“. Ale přestože standardizovaná podoba OOXML byla implementována až v Microsoft Office 2013 (a že se naopak podpora pro Open Document Format dostala už do MSO 2007 v rámci service packu), příležitost stát se univerzálním dokumentovým formátem ODF propásl.

Nicméně pořád je možnost se za skutečně otevřený formát bít na různých bojištích. Týká se to hlavně veřejné správy, kde by měl být ODF přijímat stejně, jako jsou přijímány OOXML a starší binární formáty Microsoft Office.

Britská vláda dostala více než 400 připomínek ke svému návrhu zavést ODF jako standard pro výměnu kancelářských dokumentů ve veřejné správě.

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 2
 

Komentáře

user avatar zvedavec
Odpovědět
Charles Schulz: Na svobodě dokumentů záleží
13. 03. 2014, 13:16:20
"příležitost stát se univerzálním dokumentovým formátem ODF propásl."

To není moc pozitivní.

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.

 

Public Relations

22 Nabídka sportovních sázek

22betBookmaker, který od roku 2017 směřuje svou nabídku ke klientům z České republiky, si získává stále větší oblibu, a to nejen díky velmi vysokým sazbám a obrovské rozmanitosti oborů a akcí, které zahrnují sázení, ale také stránky s aktuálními novinkami, informacemi o událostech a dokonce o sekci podcastů.

Pokračování ...


 
 
woo jaw demo hz