Chorvatsko vydává manuál pro Linux a LibreOffice

Linux Chorvatské ministerstvo pro veterány vydává manuál pro používání Linuxu a balíku LibreOffice. Je určen pro veřejnou správu, ale může posloužit všem.  

Na chorvatském ministerstvu pro veterány připravili manuál pro používání systému Linux a kancelářského balíku LibreOffice. Manuál vznikl jako součást pilotní studie proveditelnosti; je určen pro veřejnou správu, ale může posloužit každému, kdo se o daný software zajímá a chce ho používat. Manuál je vytvořen pro linuxovou distribuci Xubuntu a pro LibreOffice 4.3, lze ho šířit pod licencí CC BY-NC-SA.

„Naším posláním je dát prostor výhodám, které tato řešení mohou přinášet v dlouhodobém časovém horizontu. Kromě úspor za licence operačních systémů a kancelářského softwaru je výhodou také to, že všechna vyvinutá softwarová řešení lze následně poskytnout jako svobodný software. To může posílit místní komunitu a umožnit účast v globální komunitě – jednak celek je víc než jeho části, jednak se [na tyto komunity] můžeme spoléhat v budoucnu,“ komentuje svůj počin ministerstvo.

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 3
 

Komentáře

user avatar 214134IK
Odpovědět
Chorvatsko vydává manuál pro Linux a LibreOffice
1. 12. 2015, 23:15:13
131 stran? Pro celé LO? No to je bomba :-/
user avatar Petr Valach
Odpovědět
Re:Chorvatsko vydává manuál pro Linux a LibreOffice
2. 12. 2015, 05:30:17
Dovoluji si vás přivítat mezi nadšenými přispěvateli nové verze této příručky :-)

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.

 
 
 
woo jaw demo hz