Collabora Online Development Edition 2.0

Novinky Firma Collabora ohlásila vydání nové vývojářské verze webové kanceláře Collabora Online (založené na LibreOffice Online). Hlavní novinkou je podpora současné práce více uživatelů na stejném dokumentu.  

Collabora Online je „firemní“ verze webového kancelářského balíku LibreOffice Online. Nyní firma Collabora ohlásila vydání nové vývojářské verze: Collabora Online Development Edition 2.0 (CODE 2.0.). Verze pro běžné uživatele bude brzy následovat.

Hlavní novinkou nové verze je podpora současné (kolaborativní) práce více uživatelů na tomtéž dokumentu v reálném čase. Nového je toho ale mnohem víc, například nové formátovací možnosti ve Writeru, podstatné vylešení GUI v Calcu a v neposlední řadě zrychlení a snížení paměťových nároků.

Současnou práci více uživatelů na dokumentu jste mohli na vlastní oči vidět například na LibreOffice Conference nebo na konferenci LinuxDays.

Práce více uživatelů na dokumentu v reálném čase (zdroj: tisková zpráva Collabora) Práce více uživatelů na dokumentu v reálném čase (zdroj: tisková zpráva Collabora)

(Jako ve škole) Průměr: 4.00 | Hodnotilo: 8
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.

 
 
 
woo jaw demo hz