Crowdfunding zajistí implementaci podepisování PDF

Peníze Švýcarská nezisková organizace získala crowdfundingem peníze na implementaci podepisování PDF v balíku LibreOffice.  

Kancelářský balík LibreOffice sice už nyní umožňuje podepisovat exportované soubory ve formátu PDF, podpora je ovšem problematická a nedotažená – podpis v dokumentech často nelze ověřit. Funkce je proto v podstatě nepoužitelná.

Švýcarská nezisková organizace Wilhelm Tux, sdružující firemní uživatele open-source softwaru, nyní získala crowdfundingem (tedy komunitním financováním) 10 000 švýcarských franků na řádnou implementaci podepisování PDF. Přispělo 25 firem a 65 jednotlivců.

Nová implementace by měla vyhovovat standardu pro PDF/A a využívat pro správu klíčů/certifikátů uživatelské rozhraní programů Mozilla Firefox a Mozilla Thunderbird. Dokončení je plánováno na duben příštího roku.

(Jako ve škole) Průměr: 1.50 | Hodnotilo: 2
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.

 
 
 
woo jaw demo hz