CZLUG a OSS Alliance zahajuje reklamní kampaň na podporu legalizace software

CZLUG ve spolupráci s OSS Alliance zahajuje vlastní reklamní kampaň vysvětlující, že legalizaci software lze provést snadno a rychle i výměnou operačního systému a nasazením aplikací se svobodnými licencemi.  

Tyto aplikace jsou většinou zdarma, nebo mnohem levnější než jejich komerční alternativy, a přitom nabízejí srovnatelné vlastnosti i výkon. Základní informace o Linuxu a jím podporovaných aplikacích lze nalézt na adrese proc.linux.cz, příklady úspěšných nasazení ve firmách jsou uvedeny na portále www.lbw.cz. Akce bude ukončena v dubnu, kdy se koná významná linuxová výstava LinuxExpo a současně konference Open Goverment, ukazující cesty nasazení svobodného software ve státní správě.

Kampaň bude probíhat prostřednictvím bannerové reklamy, kontextové reklamy a odborných článků. Předseda CZLUGu k tomu říká: „Linux již dávno vyrostl z dětských botiček, dnes se jedná o systém, který je možné nasadit v nepřeberném počtu situací, ke kterému je dostupná široká komunitní i komerční podpora a který kombinuje nepřekonatelnou cenu s vysokou stabilitou.“ Předseda OSS Alliance dodává: ,,Považujeme za velice důležité, upozornit uživatele i na jiné možnosti legalizace softwaru, než nákup drahých, proprietárních řešení. Software lze legalizovat mnohem efektivněji právě přechodem na svobodný software."

Pavel Janík, vedoucí lokalizace OpenOffice.org a člen OpenOffice.org Community Council říká: "OpenOffice.org je nyní k dispozici již ve verzi 2.0.2, je kompletně počeštěný a nabízí uživatelům vysokou užitnou hodnotu bez strachu z udávání a kontrol legality software. Uživatelé jej mohou používat na všech rozšířených operačních systémech. A to vše zdarma."

Další informace o legálních možnostech použití svobodného software jsou dostupné na horké lince svobodného software 800 880 844 každý pracovní den od 9:00 do 19:00. Za CZLUG Dan Ohnesorg předseda CZLUGu dan@ohnesorg_cz telefonní kontakt pro novináře: +420 724 104 182 O CZLUGu České sdružení uživatelů operačního systému Linux (CZLUG) je zájmové sdružení uživatelů Linuxu zejména z České republiky.

Další informace jsou dostupné na adrese www.linux.cz/czlug. O OSS Alliance Společnost pro výzkum a podporu Open Source je neziskovou organizací založenou při FJFI ČVUT a pod záštitou Ministerstva informatiky ČR. Jejím hlavním cílem je pomáhat správním orgánům při řešení otázky, zda je vhodné přejít / nepřejít na Open Source a jejich následné využívání pro činnost státní správy, samosprávy i soukromého sektoru.

Partnery akce jsou: Liberix, o.p.s – Společnost jejímž posláním je podpora vývoje, lokalizace a dokumentace svobodného software. www.liberix.cz Stickfish, s. r. o. - Stickfish aspiruje na mladého a progresivního distributora VAR v oblasti informačních technologií se zaměřením na UNIX a síťovou infrastrukturu. Spojení se službami s přidanou hodnotou (Value Added Services) a soustředění se na segment, kde jsou naše kompetence silné, vám zajistí stabilní oporu při nasazování a plánování moderních informačních technologií.

QCM s.r.o. se zaměřuje na dodávky IT projektů založených na open-source technologiích s důrazem na bezpečnost a výslednou hodnotu pro zákazníka. Od roku 2001 QCM aktivně šíří a podporuje systém nově Mandriva Linux, který získal Křišťálový disk na Invexu 2003. Dále zajišťuje intergraci open source technologií ve společnostech a jejich přechod na tuto platformu.

(Jako ve škole)
 

Komentáře

user avatar Milan Keršláger.
Odpovědět
Silná slova, pravda...
12. 03. 2006, 21:32:34
Byl bych radši, kdyby místo silných prohlášení a citací byl tenhle Web trochu přístupnější pro obyčejné uživatele. V "Popis produktu" je popsána verze 1.1, z titulní stránky není přímý odkaz na stažení, šablony a kontrolu pravopisu aby člověk hledal lupou, neřkuli návod pro instalaci těch šablon. Posledně byly navíc šablony bez formátování a musel jsem se za ně stydět. Změny od poslední verze jsou také zašity kdesi v komentářích uživatelů. Prostě to musí normálního člověka odradit!
user avatar Christof
Odpovědět
Výborně, s čím z toho
12. 03. 2006, 22:46:05
Výborně, s čím z toho nám pomůžete?
user avatar Milan Keršláger.
Odpovědět
???
14. 03. 2006, 13:37:22
Vážený mladý příteli... Dělám toho pro komunitu dost na to, abych si nabíral další věci. Když už se umíte mediálně zviditelnit, měli byste si zamést na vlastním dvorku. Jinak je to kontraproduktivní. To jsem vám napsal, tak se nekryjte tím, že to začnete přehazovat na mne (BTW: nemohu se navíc ani přihlásit do vašeho prostředí zde na Webu).
user avatar fipa
Odpovědět
kritika
15. 03. 2006, 16:15:17
Zdravim,

myslim, ze Adam to urcite nemyslel nijak spatne, proste nabidka ke spolupraci, protoze kdyz se nekomu neco nelibi, je nejsnadnejsi se pripojit do tymu a vec zlepsit ;-).

Proc se nemuzete prihlasit do portalu? Jaky je problem?

S pozdravem,

Filip Molcan
user avatar Milan Keršláger.
Odpovědět
Neakceptuje heslo a nové mi nepošle...
16. 03. 2006, 23:54:28
BTW: Takové arogantní "nabídky" jsou opravdu k sežrání.

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
 
 
woo jaw demo hz