Ďalšia verzia (2011.08.19) rozšírenia pre typografickú úpravu textov

Na základe potrieb používateľov sme v rozšírení pre typografickú úpravu textov pripravili novú funkciu – Vlož NBSP medzi číslo a mernú jednotku.  

Vo fóre bola položená otázka ohľadne automatického vkladania medzier medzi číslo a mernú jednotku. Pretože takúto funkciu OpenOffice.org neobsahuje, vytvorili sme novú funkciu do rozšírenia pre typografickú úpravu textov – do panela nástrojov Formátovanie medzier (a príslušnej položky menu) sme pridali novú funkciu Vlož NBSP medzi číslo a mernú jednotku.

Nová funkcia vloží chýbajúcu medzeru medzi číslo a ľubovoľný textový reťazec. Pretože merné jednotky majú byť z typografického hľadiska od čísla oddelené nezalomiteľnou medzerou, medzi číslo a text sa vkladá znak NBSP.

Pred inštaláciou novej verzie (2011.08.19) rozšírenia si podobne, ako pri predchádzajúcich verziách, nezabudnite exportovať profily. Po nainštalovaní novej verzie a nutnom reštarte OpenOffice.org si ich pomocou importu vložte naspäť.

Stiahnite si novú verziu rozšírenia JP Typografia.

(Jako ve škole)
 

Komentáře

user avatar sedlacekdan
Odpovědět
Ďalšia verzia (2011.08.19) rozšírenia pre typografickú úpravu textov
20. 08. 2011, 23:08:56
Pokud za čislo/písmeno/číslo následuje mezera (3cm2 ) pak po úpravě zůstane pouze poslední číslo (2).
Jinak pracuje dobře.
user avatar j-pastierik
Odpovědět
Ďalšia verzia (2011.08.19) rozšírenia pre typografickú úpravu textov
21. 08. 2011, 06:35:08
Ďakujem za upozornenie, opravil som chybu a vydal novú verziu rozšírenia. Spôsoboval ju OO.o vyhľadávaním na konci slova, ak tam bolo číslo a medzera (prečo, to neviem).

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Július Pastierik

Július Pastierik

 

Public Relations

SOS Security Week - interaktivní webináře

SophosOblíbený Security SOS Week je zpátky! … na přelomu června a července proběhne další ze série Security SOS Week, která vám pomůže zjistit, jak efektivně ochráníte vaši IT infrastrukturu před hackery a že malware je zpět v plné síle a i bezpečnost vašeho soukromí má dvě strany jako mince.

Pokračování ...


SOLIDWORKS

Public Relations

Jak si zabezpečit servery?

DNSSECPokud chce moderní člověk plně využívat to, co mu virtuální svět internetu nabízí, musí se stále více orientovat na bezpečnost. Musí činit kroky, jež ho ochrání před riziky, jež se právě na této síti skrývají a dnes a denně uživatele ohrožují.

Pokračování ...


 
 
woo jaw demo hz