Dánské nemocnice přecházejí na LibreOffice

Třináct dánských nemocnic přechází na LibreOffice. Ušetří až 5,3 milionu euro.  

Svobodný kancelářský balík LibreOffice zaznamenává další úspěch. Přechází na něj celkem třináct nemocnic z dánské metropole Kodaň a jejího okolí. Podle dostupných informací jej bude využívat více než 25 tisíc jejich pracovníků. Jedná se tak o ideální příklad migrace z komerčního na svobodný software, který přitom nárokům uživatele, v tomto případě nemocnic, plně postačuje. Současné licence proprietárního softwaru si nemocnice ponechají, ale nebudou pokračovat v jejich dokupování.

Podle serveru OSOR.EU se tímto krokem ušetří kolem 5,3 milionu euro, jelikož nebude nutné pořizovat licence na drahý proprietární software. Právě cena je hlavním důvodem nejen této migrace. V době úspor se totiž jedná o velice zajímavou částku, jelikož se ukazuje kolik peněz navíc mohou například nemocnice dávat do pořizování nových přístrojů a zkvalitňování samotné lékařské péče.

Zdaleka se ale nejedná o první migraci takového rozsahu. V minulosti přešla na kancelářský balík OpenOffice.org například francouzská policie s 80 tisící uživateli nebo francouzská správa sociálního zabezpečení s 36 tisíci uživateli. Dalších 10 tisíc uživatelů přešlo na stejný kancelářský balík na finském ministerstvu spravedlnosti. To všechno jsou jasné signály, že svobodný software může plnohodnotně nahradit proprietární software nejen v domácnostech ale i na důležitých místech.

(Jako ve škole) Průměr: 2.00 | Hodnotilo: 4
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Michal Polák

Michal Polák

 

Public Relations

Využíváte plně potenciál M365 a Microsoft Vivu?

Využíváte plně potenciál M365 a Microsoft Vivu?Představte si, že Microsoft 365 je nejen soupravou nástrojů, ale skutečným prostředkem pro transformaci vašeho podnikání. Jednou ze společností, která vás na této cestě jako obchodní partner může podpořit, je Crayon Czech Republic and Slovakia.

Pokračování ...


 
 
woo jaw demo hz