Dezinterpretace prototypu nového UI

Juergen Schmidt se na vývojářském blogu GullFOSS pozastavuje nad humbukem, který vznikl kolem prototypu nového uživatelského prostředí pro OpenOffice.org. Vysvětluje důvody jeho podobnosti s ribbonem a znovu upozorňuje, že se jedná pouze o prototyp.  

Není to tak dlouho, co byl představen prototyp nového UI. Téměř okamžitě se zvedla vlna nevole a kritiky směrem k projektu Renaissance. Vývojářům byla vyčítána hlavně podobnost s ribbonem z MS Office 2007, ale také nedokonalost prostředí či použitá platforma (Java). Juergen Schmidt upozorňuje, že takováto palba kritiky není na místě.

Při tvorbě nového UI byl kladen důraz hlavně na intuitivnost ovládání a produktivitu práce s ním, stejně jako u MS Office 2007. Stále se jedná o prototyp, sloužící k ukázce nových nápadů a konceptů, pro vyzkoušení odezvy prostředí. V žádném případě to neznamená, že přesně takto bude příští verze OOo vypadat. Jako platforma byla použita Java, protože je nejvhodnější pro rychlé prototypování.

Nakonec vyzývá také k tomu, aby uživatelé nedávali jen na první pohled a prototyp opravdu vyzkoušeli. Svými případnými nápady mají, namísto nadávání, přispět k vývoji.

(Jako ve škole)
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Migilenik

Migilenik

 
 
 
woo jaw demo hz