Dlouhé odstavce ve Writeru

Writer LibreOffice 4.3 odstraní dosavadní limit 65535 znaků na délku odstavce v programu Writer.  

Do zdrojových kódů budoucí verze LibreOffice 4.3 byla začleněna změna, která odstraňuje dosud přetrvávající limit 65535 znaků na délku odstavce v programu Writer. Příčinou existence limitu bylo využívání velmi starých objektových reprezentací textových řetězců (String/UniString). Ty byly nyní všude nahrazeny novými třídami OString/OUString, u nichž je délka omezena na více než dvě miliardy znaků (32bitová reprezentace), což je pro odstavce více než dostatečné.

Přestože se dlouhé odstavce v praxi příliš nevyskytují, pokud se nějaký objevil při importu dokumentu z jiného programu, musejí být dosud „rozsekávány“ na kratší odstavce. To už nově nebude nutné, Writer bude s dlouhými odstavci pracovat bez problémů.

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 2
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.

 
 
 
woo jaw demo hz