Dlouhé odstavce ve Writeru

Writer LibreOffice 4.3 odstraní dosavadní limit 65535 znaků na délku odstavce v programu Writer.  

Do zdrojových kódů budoucí verze LibreOffice 4.3 byla začleněna změna, která odstraňuje dosud přetrvávající limit 65535 znaků na délku odstavce v programu Writer. Příčinou existence limitu bylo využívání velmi starých objektových reprezentací textových řetězců (String/UniString). Ty byly nyní všude nahrazeny novými třídami OString/OUString, u nichž je délka omezena na více než dvě miliardy znaků (32bitová reprezentace), což je pro odstavce více než dostatečné.

Přestože se dlouhé odstavce v praxi příliš nevyskytují, pokud se nějaký objevil při importu dokumentu z jiného programu, musejí být dosud „rozsekávány“ na kratší odstavce. To už nově nebude nutné, Writer bude s dlouhými odstavci pracovat bez problémů.

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 2
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.

 

Public Relations

Jak si zabezpečit servery?

DNSSECPokud chce moderní člověk plně využívat to, co mu virtuální svět internetu nabízí, musí se stále více orientovat na bezpečnost. Musí činit kroky, jež ho ochrání před riziky, jež se právě na této síti skrývají a dnes a denně uživatele ohrožují.

Pokračování ...


 
 
woo jaw demo hz