DLP 2017: formát QuarkXPress a vylepšený Lotus 1-2-3

DLP Document Liberation Project znamenal v roce 2017 především implementaci importního filtru pro formát QuarkXPress a zásadní vylepšení filtru pro Lotus 1-2-3.  

Document Liberation Project (DLP, česky projekt osvobození dokumentů) je jednou z významných aktivit zastřešených organizací The Document Foundation. Cílem projektu je implementace podpory pro práci s různými proprietárními formáty, novými i staršími.

Document Liberation Project (zdroj: video k projektu) Document Liberation Project (zdroj: video k projektu)

Rok 2017 přinesl především implementaci importního filtru pro formát sázecího programu QuarkXPress, který má sice léta své největší slávy už dávno za sebou, mnohá nakladatelství ale mají spoustu souborů v tomto formátu a mohou chtít se k nim dostat i v budoucnu.

Dále si zaslouží zvláštní zmínku podstatné vylepšení podpory formátu – rovněž staršího (a navíc dnes už nevyvíjeného) – tabulkového procesoru Lotus 1-2-3. Nově je podporována většina formátovacích vlastností, což v minulosti nebylo.

Vylepšení se dočkaly také například filtry pro formáty Microsoft Visio, EPUB nebo Adobe Freehand.

(Jako ve škole) Průměr: 1,00 | Hodnotilo: 2
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
AEC Kariéra Volné pozice
Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.

 

Public Relations

Chtějte to, na co se můžete spolehnout

Přemýšlíte nad tím, co byste měli udělat pro to, aby na Vaše stránky zavítalo více návštěvníků? Tak to se můžete spolehnout na jedno velice efektivní řešení.

Pokračování ...


Tiskárna Brno (CCB)
 
 
woo jaw demo hz