DLP 2017: formát QuarkXPress a vylepšený Lotus 1-2-3

DLP Document Liberation Project znamenal v roce 2017 především implementaci importního filtru pro formát QuarkXPress a zásadní vylepšení filtru pro Lotus 1-2-3.  

Document Liberation Project (DLP, česky projekt osvobození dokumentů) je jednou z významných aktivit zastřešených organizací The Document Foundation. Cílem projektu je implementace podpory pro práci s různými proprietárními formáty, novými i staršími.

Document Liberation Project (zdroj: video k projektu) Document Liberation Project (zdroj: video k projektu)

Rok 2017 přinesl především implementaci importního filtru pro formát sázecího programu QuarkXPress, který má sice léta své největší slávy už dávno za sebou, mnohá nakladatelství ale mají spoustu souborů v tomto formátu a mohou chtít se k nim dostat i v budoucnu.

Dále si zaslouží zvláštní zmínku podstatné vylepšení podpory formátu – rovněž staršího (a navíc dnes už nevyvíjeného) – tabulkového procesoru Lotus 1-2-3. Nově je podporována většina formátovacích vlastností, což v minulosti nebylo.

Vylepšení se dočkaly také například filtry pro formáty Microsoft Visio, EPUB nebo Adobe Freehand.

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 2
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.

 
 
 
woo jaw demo hz