Dokumenty Google podporují ODF

ODF Do služby Dokumenty Google přibyla podpora pro Open Document Format. Tato on-line kancelář se tak zařadila do skupiny programů a služeb, které s tímto mezinárodně standardizovaným formátem pracují.  

Na Google+ profilu služby Disk Google (Google Drive) se objevila zpráva o přidání podpory pro Open Document Format do služby Dokumenty Google (Google Docs; služba je propojena s Diskem Google).

Opět se tak rozrostla rodina programů a služeb, které podporují práci s tímto kancelářským formátem, jehož verze 1.0 byla mezinárodně standardizována jako ISO/IEC 26300:2006 a jenž byl například ve Velké Británii schválen jako národní formát pro veřejnou správu.

Verze ODF 1.1 je mezinárodním standardem ISO/IEC 26300:2006/Amd 1:2012. Verze 1.2 byla v září 2014 pracovní skupinou ISO/IEC pro tento formát jednomyslně schválena jako draft a nyní se vypořádávají připomínky, které předložily Velká Británie a Japonsko.

(Jako ve škole) Průměr: 1.33 | Hodnotilo: 3
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.

 

Public Relations

Jak si zabezpečit servery?

DNSSECPokud chce moderní člověk plně využívat to, co mu virtuální svět internetu nabízí, musí se stále více orientovat na bezpečnost. Musí činit kroky, jež ho ochrání před riziky, jež se právě na této síti skrývají a dnes a denně uživatele ohrožují.

Pokračování ...


 
 
woo jaw demo hz