Dokumenty Google podporují ODF

ODF Do služby Dokumenty Google přibyla podpora pro Open Document Format. Tato on-line kancelář se tak zařadila do skupiny programů a služeb, které s tímto mezinárodně standardizovaným formátem pracují.  

Na Google+ profilu služby Disk Google (Google Drive) se objevila zpráva o přidání podpory pro Open Document Format do služby Dokumenty Google (Google Docs; služba je propojena s Diskem Google).

Opět se tak rozrostla rodina programů a služeb, které podporují práci s tímto kancelářským formátem, jehož verze 1.0 byla mezinárodně standardizována jako ISO/IEC 26300:2006 a jenž byl například ve Velké Británii schválen jako národní formát pro veřejnou správu.

Verze ODF 1.1 je mezinárodním standardem ISO/IEC 26300:2006/Amd 1:2012. Verze 1.2 byla v září 2014 pracovní skupinou ISO/IEC pro tento formát jednomyslně schválena jako draft a nyní se vypořádávají připomínky, které předložily Velká Británie a Japonsko.

(Jako ve škole) Průměr: 1.33 | Hodnotilo: 3
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.

 
 
 
woo jaw demo hz