Dvě nová vydání: LibreOffice 6.4.1 a Collabora Office Mobile

LO.png Nadace The Document Foundation vydává opravný balík LibreOffice 6.4.1. Společnost Collabora vydává novou mobilní verzi LibreOffice.   

LibreOffice 6.4.1

Nadace The Document Foundation oznamuje vydání prvního opravného balíku LibreOffice řady 6.4, označeného jako LibreOffice 6.4.1. Aktualizace opravuje 80 chyb a regresí (jejich souhrn zde a zde) a patří do řady Fresh, určené pro nadšence a fanoušky se zájmem o nejnovější funkce. Tato aktualizace výjimečně přináší i jednu funkci navíc: Nově jsou v nepoužité položky Navigátoru zašedlé.

LibreOffice 6.4.1 si můžete stáhnout ze stránky LibreOffice.org. Na ní najdete i aktuální Still verzi 6.3.5, určenou pro průmyslové nasazení.

Zašedlé nepoužité položky Navigátoru ve Writeru Zašedlé nepoužité položky Navigátoru ve Writeru

Collabora Office Mobile

Společnost Collabora vydává novou verzi LibreOffice pro mobilní zařízení. Aplikace jsou dostupné pro Android a iOS a cílí hlavně na bezpečnost uživatele a jeho dat. Krom prohlížení dokumentů umožňují i jejich editaci; můžete tak připravovat například prezentace přímo v mobilní aplikaci, je tu podpora pro styly, sledování změn, komentáře a mnoho dalšího. Krom jiného mohou uživatelé využít bohatých možností při kopírování a vkládání obsahu, byla vylepšena stabilita (v komentářích si uživatelé stěžovali na častý pád aplikace), aplikace podporuje kontrolu překlepů v šesti jazycích. Postavena je na témže kódu jako LibreOffice Online.

Doporučujeme zhlédnout krátkou animaci, která představuje základní editační funkce aplikace.

CollaboraOffice Mobile: Otevření, prohlížení a editace dokumentů CollaboraOffice Mobile: Otevření, prohlížení a editace dokumentů

OpenOffice.cz a LibreOffice na konferenci InstallFest 2020

Druhým dnem pokračuje konference InstallFest 2020. Na ní můžete vidět vývěsky našich redakcí OpenOffice.cz a LinuxEXPRES.cz a také stánek LibreOffice. Zde se návštěvníci rádi svěřují se svými zkušenostmi při používání desktopové verze LibreOffice. Zájem vyvolává její online verze a určitým překvapením pak je existence mobilní verze.

Vývěska redakce OpenOffice.cz Vývěska redakce OpenOffice.cz

Vývěska redakce LinuxEXPRES.cz Vývěska redakce LinuxEXPRES.cz

Z konference InstallFest 202 Z konference InstallFest 202

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 3
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Petr Valach

Petr Valach

Redaktor & editor OpenOffice.cz a LinuxEXPRES.cz. Správce sociálních médií těchto redakcí. Člen nadace The Document Foundation. Ve svém volnu se věnuje popularizaci vědy a fotografování.

 
 
 
woo jaw demo hz