Editační funkce v LibreOffice pro Android

Zakázka The Document Foundation informuje o výsledcích tendru na vývoj editačních funkcí pro mobilní LibreOffice. O práci se dělí firmy Collabora a Igalia.  

Na začátku září loňského roku vyhlásila The Document Foundation veřejnou obchodní soutěž na vývoj editačních funkcí pro LibreOffice pro Android. Původně se plánovalo, že budou vývojové práce hotovy do konce února, aktuálně se počítá s o měsíc pozdějším termínem.

Podle aktuálních informací se nakonec v rámci této zakázky řeší tři oblasti ze čtyř původně navržených (vývoj uživatelského rozhraní zadán nebyl). Infrastrukturu a výběry dostala na starost firma Collabora, ukládáním do cloudu a e-mailovými funkcemi se zabývá Igalia.

Máte-li zájem dozvědět se něco o technickém pozadí toho, na čem budou editační funkce stavěny, můžete si přečíst článek od Miklose Vajny.

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 2
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.

 
 
 
woo jaw demo hz