Expertní konfigurace LibreOffice

Novinka V rámci projektu Google Summer of Code se rodí stránka pro expertní konfiguraci LibreOffice (Expert Config Page). Není ještě zdaleka hotová, ale můžete se podívat na aktuální stav vývoje.  

LibreOffice ani Apache OpenOffice v současné době nelze nijak snadno konfigurovat na pokročilé úrovni. Buď si člověk musí vystačit se základní konfigurací nebo ručně editovat XML soubory, v nichž je konfigurace uložena, což je pracné a náchylné na chyby.

Proto se Efe Gürkan rozhodl, že v rámci projektu Google Summer of Code (GSoC) implementuje obdobu about:config známou z webových prohlížečů, tedy expertní nastavení softwaru v plné šíři. K dokončení má tato implementace (Expert Config Page) ještě daleko, ale už nyní se můžete podívat, jak vypadá.

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 1
 

Komentáře

user avatar Z.
Odpovědět
Expertní konfigurace LibreOffice
19. 09. 2013, 10:20:52
Osobně bych uvítal nějaké snadné nastavení přípon otevíraných souborů, prostý výpis přípon a zatržítka. Protože se mi nepodařilo staré Office 2003 ukecat na formát docx, tak ho otevírám v Librre. A s instalací každé nové verze pořád řeším tohle nastavení a vždy je to krkolomná cesta přes nastavení v hloubi widlý. :-(
user avatar neutr
Odpovědět
Re:Expertní konfigurace LibreOffice
19. 09. 2013, 15:04:27
Mně připadá, že autor je na samém začátku. Podle všeho zatím mapuje jen vlastnosti v uživatelském režimu. Teprve pak se bude pouštět do hloubky. Navíc mám spíš dojem, že to dělá kvůli lepšímu propjení s Google Docs. Něco v tom smyslu, že práce v Googlu půjde vyexportovat do LO. Existuje sice rozšíření, které by mělo zpřístupnit AOO a LO pro Google, ale když jsem to naposled zkoušel, tak to nefungovalo. (Autorem je nějaký polák, jméno si nevybavím, ale mělo to fungovat i pro ZOHO a snad i obecný WebDav). Jenže si myslím, že tohle má rychlé změny, a 1 člověk nebude stíhat. Tohle je práce pro tým:(

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.

 
 
 
woo jaw demo hz