Export z LibreOffice do PDF nyní podporuje videa

Vývoj V aplikacích Writer a Impress ve vývojové verzi LibreOffice přibyla podpora pro export videa do PDF – jak odkazovaných, tak vložených videosouborů.  

Po vydání LibreOffice 5.3 se rozběhl vývoj pro další verzi a jednou z novinek je vylepšení exportu do formátu PDF z aplikací Writer a Impress. Vajna Miklos implementoval export pro videa – jak ta odkazovaná (identifikovaná pomocí URL), tak i ta vložená přímo do souboru.

Vyexportované PDF s videem v prohlížeči Okular (zdroj: blog Vajny Miklose) Vyexportované PDF s videem v prohlížeči Okular (zdroj: blog Vajny Miklose)

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 2
 

Komentáře

user avatar neutr
Odpovědět
Export z LibreOffice do PDF nyní podporuje videa
18. 02. 2017, 06:09:56
No sláva! Já bych osobně přivítal zejména možnost pustit v Calcu - (návody ako sa stať machrom) - ale co není může být později a možná to půjde i hned přes OLE vložený Writer. To by stačilo úplně.

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.

 
 
 
woo jaw demo hz