Firma Oracle opouští kancelářský balík OpenOffice.org

Oracle se rozhodl definitivně opustit projekt OpenOffice.org a předat ho nadaci The Apache Software Foundation, kde má vývoj dále pokračovat.  

Firma Oracle se rozhodla předat kancelářský balík OpenOffice.org a ten se ocitá v organizaci The Apache Software Foundation, přesněji řečeno v jejím Apache Incubatoru.

The Document Foundation tedy kancelářský balík OpenOffice.org nedostane. Na webu se spekuluje o tom, co bude dále s OpenOffice.org, ale portál ZDnet napsal, že IBM chce v projektu pokračovat, protože vyvíjí vlastní kancelářský balík Lotus Symphony, který je založený na kódu OpenOffice.org, a protože do projektu už vložila příliš mnoho finančních prostředků. IBM oznámila, že je připravena aktivně projekt podporovat a spolupracovat s Apache, aby zajistila budoucí úspěch OpenOffice.org. Přesto vyvstává mnoho otázek a spekulací, jak to potvrdil Brian Proffitt, bývalý zaměstnanec firmy Oracle.

Na odpovědi si budeme muset všichni nějakou dobu počkat.

(Jako ve škole)
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Irena Šafářová

Irena Šafářová

Irena Šafářová

 
 
 
woo jaw demo hz