Galicie doporučuje ODF a PDF

ODF Španělské autonomní společenství doporučuje svým orgánům veřejné správy používat pro dokumenty formáty ODF a PDF.  

Vláda španělského autonomního společenství Galicie vydala doporučení pro své orgány veřejné správy. Cílem je podpořit opakované používání dokumentů a vytváření odvozených děl. Proto by orgány měly používat Open Document Format (ODF) pro editovatelné dokumenty a Portable Document Format (PDF) pro needitovatelné. Licence by se měla volit copyleftová, obvykle CC-BY-SA.

Juan Víctor Rodríguez Arós z oddělení technických inovací k tomu dodává: „Používání proprietárních formátů není zakázáno, ale vždy by se měla poskytovat otevřená alternativa. Sdílení editovatelných dokumentů je pomalu nahrazováno službami e-governmentu. Ovšem zpřístupnění dokumentů v ODF je vždy dobrou praxí.“

Přečtěte si, jak jsou na tom s formátem ODF česká ministerstva a úřad vlády.

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 3
 

Komentáře

user avatar Petr Valach
Odpovědět
Galicie doporučuje ODF a PDF
15. 04. 2014, 00:02:59
Výborný je odkaz na předchozí článek. Nastavit zrcadlo naší úžasné rozhazovačné státní správě.
Docela by taky stálo za to s odstupem času se podívat na to, jak se zavedení ODF uplatnilo - a zda to vedlo k tomu, že se třeba začal používat openoffice, libreoffice.
user avatar Lukáš Jelínek
Odpovědět
Re:Galicie doporučuje ODF a PDF
15. 04. 2014, 09:52:44
A to teprve vyjde článek o tom, jak jsou na tom naše kraje (které by se daly trochu přirovnat k autonomním společenstvím ve Španělsku).
user avatar Lukáš Jelínek
Odpovědět
Re:Re:Galicie doporučuje ODF a PDF
16. 04. 2014, 11:07:03
Tak už: http://www.openoffice.cz/recenze/prijimani-odf-v-ceske-verejne-sprave-urady-kraju A je to fakt nářez, takovou bídu jsem opravdu nečekal :-(

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.

 
 
 
woo jaw demo hz