GSoC 2017: vylepšení LibreOffice Online a importu SmartArt, opravy mobilní verze

Vývoj Mike Saunders shrnuje výsledky letošního Google Summer of Code u projektů souvisejících s LibreOffice.  

V rámci každoroční akce Google Summer of Code běží vždycky několik projektů zaměřených na kancelářský balík LibreOffice. V minulosti takto například vznikla podpora pro Microsoft SharePoint nebo nové řešení vzdálených úložišť. Výsledky letošního GSoC shrnuje Mike Saunders.

Například Aditya Dewan pracoval na vylepšování webové verze kanceláře, tedy LibreOffice Online. Začínal drobnými opravami a vylepšeními, postupně se dostal až k implementaci interaktivního vodorovného pravítka.

Mezi další projekty patřilo vylepšení importu formátu SmartArt, na němž pracoval Grzegorz Araminowicz, přepracování přizpůsobovacího dialogu Muhammeta Kary nebo řešení nejotravnějších chyb v LibreOffice pro Android (Ximeng Zu).

Logo Google Summer of Code Logo Google Summer of Code

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 2
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.

 
 
 
woo jaw demo hz