Import OOXML podpisů do LibreOffice

Vývoj Podpora nizozemského ministerstva obrany umožnila implementovat do LibreOffice další funkci rozšiřující interoperabilitu. Tentokrát je to import a ověřování elektronických podpisů v OOXML.  

Miklos Vajna informoval o další funkci, kterou implementoval do balíku LibreOffice díky podpoře nizozemského ministerstva obrany. Tentokrát je to import a ověřování elektronického podpisu v dokumentech ve formátu Office Open XML (OOXML).

Implementace zvyšuje interoperabilitu LibreOffice, protože tak lze ověřovat původ a neporušenost dokumentů i u OOXML a nikoli pouze u nativního formátu ODF (přestože oba podpisy nejsou úplně srovnatelné – podpis ODF toho „pokrývá“ více, podpis OOXML nezahrnuje některé součásti dokumentu).

Funkce se objeví v chystaném LibreOffice 5.2.

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 2
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.

 
 
 
woo jaw demo hz