Importní filtr GEDCOM pro LibreOffice Draw

LibreOffice Miklos Vajna vytvořil filtr pro import souborů GEDCOM (genealogická data) do LibreOffice Draw.  

Datový formát GEDCOM slouží pro výměnu genealogických dat mezi různými programy. Vývojář Miklos Vajna před časem vytvořil konvertor těchto dat do formátu pro LibreOffice Draw, tento konvertor měl ale podobu skriptu v jazyce Python.

Nyní už ale není potřeba tento skript ručně spouštět. Konvertor lze totiž používat přímo jako importní filtr do LibreOffice Draw, který se doinstaluje ve formě rozšíření. Je ke stažení přímo na stránkách rozšíření LibreOffice.

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 2
 

Komentáře

user avatar Petr Valach
Odpovědět
Importní filtr GEDCOM pro LibreOffice Draw
29. 12. 2013, 17:22:30
Výborně, a v dohledné době o něm zřejmě sepíšeme článek.
user avatar Vladimír Vojta
Odpovědět
Re:Importní filtr GEDCOM pro LibreOffice Draw
29. 12. 2013, 18:07:06
Tak na ten článek se těším. A vyzkoušejte jej, prosím, pokud možno na větším rodokmenu (minimálně 300 předků a nejlépe tam, kde je ztráta předků).

Odpovědět

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.

 
 
 
woo jaw demo hz