InstallFest 2021 již tuto sobotu

installfest.png V sobotu 6. 3. 2021 proběhne tradiční konference InstallFest. Z důvodu pandemie bude pouze online. Na konferenci vůbec poprvé zazní přednáška o LibreOffice.  

Ačkoliv konference bude pouze jednodenní a proběhne online, její organizátoři v čele s Jakubem Jančičkou připravili dva přednáškové tracky a k nim jeden zaměřený na workshopy. Přednášky jsou zaměřené jak na linuxové distribuce, tak obecnou linuxovou a IT problematiku (sítě, ovladače, streamování a další). K dispozici budou též virtuální stánky - ty budou k dispozici v odpoledních hodinách, po přednáškách.

Installfest

Přednáška o OpenOffice a LibreOffice

Na konferenci InstallFest letos (patrně vůbec poprvé) zazní přednáška věnovaná kancelářským balíkům LibreOffice a Apache OpenOffice. Tématem je srovnání vývoje obou projektů a zhodnocení jejich současného stavu. Přednášející Petr Valach z naší redakce a nadace TDF se pokusí ukázat, proč je LibreOffice jediný komunitní a reálný nástupce OpenOffice.org.

O InstallFestu

Installfest je akce, kde se setkávají začátečníci s ostřílenými linuxáky, kteří jim pomáhají s GNU/Linux nebo problémy, které vyžadují více zkušeností. InstallFest pořádaný klubem Silicon Hill je ale o něco více akčnější, kromě instalací nabízí i přednášky a navíc je možné se zúčastnit i z domova.

Installfest je akce, která má své počátky v Americe. Týká se operačního systému GNU/Linux a jeho příznivců, kteří často pomáhali svým méně zkušeným kolegům s instalací tohoto operačního systému, až se jich sešlo více najednou a začali dělat takzvané instalační festivaly, čili installfesty. Jeden z prvních installfestů probíhal v knihovně. Účastníci si tam donesli své počítače (občas i rarity a polopočítače) a instalace mohli začít. Ostřílení linuxáci radili svým méně zkušeným kolegům, ale i mezi sebou si vyměňovali spoustu zajímavých zkušeností a panovala velmi přátelská a vzrušená atmosféra.

Takové installfesty jsou dnes pořádány po celém světě. Mnohdy mezi novinkami naleznete informaci, že se podařilo uskutečnit první installfest v Egyptě, na Islandu nebo někde úplně v divočině, kde byste si skoro netroufali doufat, že tam mají vůbec počítače. Ono to nemusí být na první pohled zřejmé, ale GNU/Linux lidi spojuje. A to velmi často díky atmosféře, která tento populární operačního systému obklopuje. (Převzato z webové stránky konference)

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Petr Valach

Petr Valach

Redaktor & editor OpenOffice.cz a LinuxEXPRES.cz. Správce sociálních médií těchto redakcí. Člen nadace The Document Foundation. Ve svém volnu se věnuje popularizaci vědy a fotografování.

 
 
 
woo jaw demo hz