Italská provincie Macerata migruje na LibreOffice

Itálie V italské provincii Macerata probíhá migrace na kancelářský balík LibreOffice. Aktuálně je přibližně v polovině, přechod bude dokončen do prosince příštího roku. Migruje se i na Linux.  

Úřad italské provincie Macerata má v plánu přejít na všech svých 450 počítačích na kancelářský balík LibreOffice, který nahradní dosavadní proprietární řešení. Aktuálně je převedeno 230 počítačů, ostatní přijdou na řadu do prosince roku 2014.

Giacomo Marinelli z tamního IT oddělení zdůrazňuje, že je potřeba uživatelům migraci náležitě vysvětlit. Problémy se mohou objevovat také s dokumenty ve starých proprietárních formátech a v případech, kdy jsou nějaké aplikační programy závislé na konkrétním proprietárním kancelářském balíku.

Pracovní stanice, na kterých není potřeba provádět specializované činnosti závislé na konkrétním operačním systému, budou migrovány na Linux. V současné době úřad používá Linux a další open-source software na 12 z celkem 34 serverů.

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 1
 

Komentáře

user avatar Petr Valach
Odpovědět
Italská provincie Macerata migruje na LibreOffice
30. 09. 2013, 13:44:24
Z toho je vidět, že všechny řečit o tom, že to nejde, jsou jen - řeči. Výmysly.
user avatar zvedavec
Odpovědět
Re:Italská provincie Macerata migruje na LibreOffice
30. 09. 2013, 22:47:57
Vite sam, ze to "ze neco jde", jeste neznamena, ze to musi jit snadno, zadarmo, bezbolestne, ze vysledek bude efektivni...

Nektere vysledky jsou pak ve stylu "...chodi to dobre, ale neseje to..."

Vim, ze se opakuju, ale nejvetsi prekazkou pro rozsireni AOO/LO je AOO/LO.
user avatar Venca Hejda
Odpovědět
Italská provincie Macerata migruje na LibreOffice
30. 09. 2013, 23:08:48
S nasazením LibreOffice nevidím takový problém jako s nasazením Linuxu samotného. Pro běžnou kancelářskou práci dobré, ale pořád se setkávám se spoustou neřešitelných aplikací, které prostě půjdou jenom na těch Woknech. Bohužel je to tak.
user avatar zvedavec
Odpovědět
Italská provincie Macerata migruje na LibreOffice
1. 10. 2013, 10:41:40
jinak je venku AOO 4.0.1
user avatar Petr Valach
Odpovědět
Re:Italská provincie Macerata migruje na LibreOffice
1. 10. 2013, 13:16:31
Díky za info :-)
user avatar Lukáš Jelínek
Odpovědět
Re:Re:Italská provincie Macerata migruje na LibreOffice
1. 10. 2013, 15:22:19
Už jsem vydal novinku.

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.

 

Public Relations

Využíváte plně potenciál M365 a Microsoft Vivu?

Využíváte plně potenciál M365 a Microsoft Vivu?Představte si, že Microsoft 365 je nejen soupravou nástrojů, ale skutečným prostředkem pro transformaci vašeho podnikání. Jednou ze společností, která vás na této cestě jako obchodní partner může podpořit, je Crayon Czech Republic and Slovakia.

Pokračování ...


 
 
woo jaw demo hz